Exotica Travel -3936 W. School, Chicago, IL 60618 - tel. (773) 725-5940 - e-mail: andrzejkulka@aol.com

AMERYKAŃSKA PRZYGODA - "DLA TYCH CO BYLI JUŻ WSZĘDZIE"

Ogród Bogów - Park Narodowy Wielkich Piaszczystych Wydm - Santa Fe - Indianie Pueblo - Park Narodowy Kaktusów Saguaro - Tucson - Phoenix - Wielki Kanion Rzeki Kolorado - rezerwat Indian Nawaho - Kanion Antylopy - Dolina Monumentów - Park Narodowy Skalnych Łuków - Delikatny Łuk - Góry Skaliste w Kolorado

Zgodnie z życzeniami podróżników o wzbogacanie oferty wycieczek prezentujemy unikalną ofertę. Dla tych, którzy "byli już wszędzie" w Kalifornii i na Dzikim Zachodzie stworzyliśmy kolejny program znacznie odbiegający od realizowanych do tej pory. Postanowiliśmy przeznaczyć dużo czasu na dogłębne poznanie najciekawszych a niestety najczęściej omijanych miejsc Zachodu USA poprzez bezpośrednie zetknięcie z fascynującą przyrodą i kulturą tego pięknego regionu.

Dzień 1 - Przejazd przez stany: Illinois, Missouri i Kansas. Przekraczamy rzeki Missisipi i Missouri. Godzinny postój w Saint Louis nad brzegiem Missisipi, gdzie podziwiamy najwyższą na świecie budowlę w kształcie łuku. Po drodze przystanki na odpoczynek i posiłki przy zajazdach.

Dzień 2 - KOLORADO SPGS. Przejazd do Kolorado Springs, oglądamy skalne formacje Ogrodu Bogów. Dalsza jazda do Parku Narodowego Wielkich Piaszczystych Wydm, gdzie pozostajemy do zmierzchu w scenerii jak z Sahary.

Dzień 3 - SANTA FE. Zwiedzamy prastare indiańskie pueblo. Popołudnie spędzamy w stolicy stanu Nowy Meksyk - Santa Fe, oglądając Stary Rynek, unikalne wyroby lokalnych artystów, zabytkowe kościoły. Po obiedzie przejeżdżamy przez kanion rzeki Rio Grande (słynna Rio Bravo), nocleg w New Mexico.

Dzień 4 - Spacer wśród kaktusów Parku Narodowego Saguaro. Obiad w Tuxcon, nocleg w Phoenix. Alternatywa: Park Narodowy Skamieniałego Lasu.

Dzień 5 - Rano podziwiamy różnorodne kaktusy w okolicy Phoenix, przejazd kanionem Rzeki Dębowej, postój na posiłek w uroczej miejscowosci Sedona, popołudnie spędzamy nad Wielkim Kanionem Rzeki Kolorado. Podziwiamy zachód słońca w fascynującym miejscu przy Desert View. Po zmierzchu odwiedzamy sklep z indiańskimi pamiątkami. Nocleg w Page.

Dzień 6 - Rano czeka nas wielka niespodzianka: rzadko odwiedzany i mało znany zakątek Dzikiego Zachodu, przepiękny Kanion Antylopy znajdujący się na terenie rezerwatu Indian Nawaho. Spacer dnem gardzieli. Panorama Doliny Monumentów, wjazd do Utah. Wizyta w Parku Narodowym Skalnych Łuków. Spacer do słynnego łuku "Delicate Arch". Nocleg w uroczym Moab.

 

Dzień 7 - Całodniowy, malowniczy przejazd przez Góry Skaliste stanu Kolorado, z postojami w co ciekawszych miejscach. Nocleg w Nebrasce.

Dzień 8 - Po śniadaniu ruszamy w drogę przez Wielką Równinę Prerii. Przyjazd do Wietrznego Miasta późno w nocy, zakończenie wycieczki.

 

Termin: 11 marca 2007.

Cena wycieczki: $745. Cena obejmuje przejazdy wg programu, noclegi w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych i opieke polskiego przewodnika.

CO WARTO ZABRAĆ: aparat fotograficzny, zapas filmów, kamerę video, kasety, zasilacz, baterie, odzież na zmianę, znaczki pocztowe, wygodne buty, lornetkę, dobrych znajomych i sporo radości z okazji zasłużonych wakacji.