SYLWESTER nad ATLANTYKIEM 2021/2022

APPALACHY, CHARLESTON, plaże MYRTLE BEACH 

Appalachy - Park Narodowy Jaskini Mamuciej - Karolina Południowa - nadmorski resort Myrtle Beach - zabytkowy Charleston -Park Narodowy Congaree

 

 

Dzień 1 - (środa, 29 grudnia). CHICAGO. Wczesnym rankiem wyjazd z Chicago, podróż autostradą I-65 przez stany: Indiana, Ohio i Kentucky do Tennessee. Po drodze oglądamy krajobrazy amerykańskiego Midwestu i pasma Appalachów. Co kilka godzin urządzamy przystanki na odpoczynek przy zajazdach obok autostrady. Dwugodzinny postój połączony z relaksem i spacerem ścieżkami pośród lasu w Parku Narodowym Jaskini Mamuciej. Wieczorem docieramy do podnóża Wielkich Gór Dymnych. Nocleg w stanie  Karolina Północna.
 
Dzień 2 - (czwartek, 30 grudnia). Przejazd słynną, malowniczą drogą Blue Ridge Parkway, wzdłuż której podziwiamy wspaniałe krajobrazy; górskie szczyty, wodospady, jeziora...
 
Dzień 3 - (piątek, 31 grudniaSYLWESTER!) CHARLESTONMYRTLE BEACH. Wizyta w Charleston, kolebce światowej sławy tańca. Zwiedzanie zabytkowej, kolonialnej części miasta. Dojazd do Myrtle Beach, z degustacją lokalnego smakołyku jakim są orzeszki ziemne gotowane w ostrym sosie. Zakwaterowanie w pokojach z oknami wychodzącymi wprost na ocean, w hotelu położonym na samej plaży w popularnym uzdrowisku Myrtle Beach. Wieczorne spacery wzdłuż piaszczystej plaży. W nocy, przy otwartych oknach, wsłuchujemy się w romantyczny szum oceanicznych fal. Powitanie Nowego 2022 Roku w oryginalnej scenerii na plaży Oceanu Atlantyckiego.
 
Dzień 4 - (sobota, 1 stycznia). Staramy się obejrzeć malowniczy wschód słońca ( 7:21 rano) wznoszącego się ponad Atlantykiem. Odpoczynek po nieprzespanej nocy, spacery połączone z szukaniem muszelek. Kontynuujemy podróż w stronę gór wizytujac po drodze rzadko odwiedzany - a bardzo ciekawy - park narodowy Congaree!
 
Dzień 5 - (niedziela 2 stycznia). DROGA POWROTNA. Przejazd przez Kentucky, Ohio i Indianę do Wietrznego Miasta. Po drodze wizyta w uroczym parku stanowym, chwila na relaks. Powrót do Chicago wieczorem.

 

 

 

 

   

Termin 2021: 29 grudnia


Cena wycieczki - $   795. Cena obejmuje transport, noclegi w motelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych i usługi polskiego przewodnika.