JESIEŃ W APPALACHACH

Park narodowy doliny Cuyahoga - park narodowy Shenandoah - park narodowy Wielkich Grór Dymnych Smoky Mountains

 

Jest to wycieczka przeznaczona dla miłośników barw złotej jesieni. Proponujemy przejazd przez centralne partie pasma Appalachów, gdzie pełna paleta kolorów pojawia się w całej okazałości właśnie w ostatnim tygodniu października i na początku listopada

Dzień 1 - (sobota). Przejazd przez Indianę do Ohio. Po południu zwiedzamy rzadko odwiedzany, niedawno powstały Park Narodowy Doliny Cuyahoga. Dojazd na nocleg do zachodniej części stanu Pensylwania.

Dzień 2 - Przejeżdżamy przez górski łańcuch Appalachów, około południa dojazd do parku narodowego Shenandoah: gór pokrytych lasami o pięknych barwach jesieni. Spacery do zachodu słońca w co ciekawszych miejscach. Przejazd na nocleg.

Dzień 3 - Przed dojazd do parku narodowego Smoky Mountains. Rezerwat Indian Cherokee, zakupy wyrobów indiańskiego rzemiosła artystycznego. Do zmierzchu poruszamy się po pieszych i kołowych szlakach tego najbardziej odwiedzanego z amerykańskich rezerwatów przyrody. Nocleg po północnej stronie gór.

Dzień 4 - Dla chętnych, od świtu zaliczamy kolejną z pieszych tras w Parku Narodowym Wielkich Gór Dymnych - scieżkę do Wodospadu Wawrzynowego. Przejazd w drogę powrotną do Chicago z godzinnym postojem na zwiedzanie w centrum Indianapolis.

 

 

  

   

Tylko jeden wyjazd!
Termin 2009: 12 listopada.

Cena wycieczki wynosi $475, co obejmuje: transport wg programu, noclegi w pokojach 2-osobowych, 2 łóżkowych, sniadania i usługi przewodnika. Wstępy wyniosą ok. $50.