ATLANTYK, APPALACHY

Trasa Sylwestrowa 2020/2021

NASHVILLE, WIELKIE GÓRY DYMNE, ATLANTA, SAVANNAH, CHARLESTON,
plaże MYRTLE BEACH, przylądek CAPE HATTERAS

 

 

Dzień 1 - (niedziela 27 grudnia). CHICAGO. Wczesnym rankiem wyjazd z Chicago, podróż przez Indianę na południe, gdzie w mało znanym parku stanowym Turkey Run urządzimy przerwę na 2-godzinne spacery w zaskakującej jak ten region scenerii. Kolejny postój to rzadko odwiedzany klejnot przyrody jakim jest Ogród Bogów. Podziwiamy jeden z wielu zabytkowych mostów (z 1917) legendarnego polskiego konstruktora Rudolfa Modrzejewskiego (Ralph Modjeski), nocleg na terenie stanu Kentucky.

Dzień 2 - (poniedziałek). KENTUCKY, TENNESSEE. Podczas przejazdu do Nashville (2 godz) oglądamy krajobrazy amerykańskiego Midwestu i pasma Appalachów. Zwiedzamy Nashville, stolicę amerykańskiej muzyki country. Po południu docieramy do Wielkich Gór Dymnych (4 godz. jazdy). Wieczór w pełnym uroku miasteczku Gatlinburg. Nocleg u podnóża Gór.

Dzień 3 - (wtorek). GEORGIA. Od rana czeka nas przejazd widokową trasą na terenie Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych, tego najpopularniejszego parku narodowego w USA! Po drodze postoje w co ciekawszych miejscach widokowych, idziemy również na łatwy, 2-godzinny spacer do wybranego z urokliwych wodospadów. Nocleg w okolicy Atlanty.

Dzień 4 - (środa). ATLANTA, SAVANNAH. Wizytujemy słynną rzeźbę naskalną Stone Mountain. Dwugodzinny dojazd do Savannah, gdzie odwiedzimy Stare Miasto oraz okryty zasłużoną chwałą naszego polskiego generała - Fort Pulaski. Dojazd na nocleg w okolicy Charleston (2 godz. jazdy).

Dzień 5 - (czwartek). CHARLESTON, SYLWESTER w MYRTLE BEACH. Wizyta w Charleston, kolebce światowej sławy tańca. Zwiedzanie zabytkowej, kolonialnej części miasta. Kontynuujemy podróż (ok. 3 godzin jazdy) wzdłuż wybrzeża oceanu. Po drodze degustacja lokalnego smakołyku jakim są orzeszki ziemne gotowane w ostrym sosie. Zwiedzanie jednej z piękniejszych plantacji bawełny jakie zachowały się na Południu Stanów Zjednoczonych, uwiecznionej w serialu „Północ Południe” z Patrykiem Swayze w roli głównej. Wpatrując się w białe kłęby na krzaczkach podpatrujemy jak rosną dżinsy. Zakwaterowanie w pokojach z oknami wychodzącymi wprost na ocean, w hotelu położonym na samej plaży w popularnym resorcie Myrtle Beach. Wieczorne spacery wzdłuż piaszczystej plaży. W nocy, przy otwartych oknach, wsłuchujemy się w romantyczny szum oceanicznych fal. Przygotowania do zakończenia Starego 2020 roku. Kameralny, nieformalny SYLWESTER na plaży lub w rześkich wodach Atlantyku!

Dzień 6 - (piątek). NOWY ROK. Do południa odpoczynek na przestronnej plaży Oceanu Atlantyckiego.
Przejazd w okolice Roanoke Island NC (300 mil)

Dzień 7 - (sobota). NARODOWY POMNIK PRZYRODY CAPE HATTERAS. Od wczesnego ranka podziwiamy plaże, wydmy i środowiska ekologiczne wzdłuż mierzei. Wejście na latarnię morską Cape Hatteras z panoramą najbliższej okolicy. Spacer w rezerwacie unikalnej przyrody Buxton Woods, Cape Point. Od południa kierujemy się w drogę powrotną (5.5 godz) z postojem, aby obejrzeć wojenne okręty floty USA. Nocleg na pograniczu Północnej Karoliny.

Dzień 8 - (niedziela). Przejazd do Chicago.

 

 

 

   

Termin 2020: 27 grudnia


Cena wycieczki - $1280. Cena obejmuje transport, noclegi w motelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych kategorii zbliżonej do Best Western i usługi polskiego przewodnika. Aby zachować warunek kameralności, ograniczamy ilość uczestników do 8 osób.