JAPONIA - listopad 2020

WIOSNA W KRAJU WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA

Tokio - Ginza - Shinjuku - Wielki Budda z Kamakura - przygoda  z shinkansenem - mauzoleum szogunów w Nikko - Kioto - świątynie dawnej stolicy cesarstwa - Hiroszima - Miyajima -  Itsukushima Jinja - zamek szogunów

Dzień 1 - (niedziela, 8 listopada). Około południa wylot na długą (ponad 13 godzin) trasę z Chicago do Tokyo/Narita - stolicy Kraju Wschodzącego Słońca. Po drodze, nad środkowym Pacyfikiem, przekraczamy Międzynarodową Linię Zmiany Daty i w związku z tym “tracimy” z życia jeden dzień.

Dzień 2 - (poniedziałek, 9 listopada). Lądowanie na lotnisku Narita, w stolicy Kraju Wschodzącego Słońca, odprawa imigracyjna, godzinny przejazd kolejką miejską do hotelu w centrum Tokio. Zakwaterowanie, odpoczynek po długiej podróży. Aklimatyzacja organizmu do zmiany strefy czasowej. Różnica czasu w stosunku do Chicago wynosi 14 godzin!

Dzień 3 -(wtorek, 10 listopada). KAMAKURA, TOKIO. Godzinny przejazd kolejką do Kamakura: podziwiamy słynny posąg Buddy Daibutsu z 1252 roku oraz buddyjską świątynię Hase-dera. Pierwsze spotkanie z fenomenalnym zjawiskiem kwitnącej wiśni japońskiej! Powrót do Tokio, krótka przerwa na posiłek. Późne popołudnie w Shinjuku - panorama wielkiej metropolii z wież Tocho.

Dzień 4 -(środa, 11 listopada). NIKKO. Całodzienna wycieczka pociągiem (2 godz. w jedną stronę) do mauzoleum szogunów w Nikko. Podziwiamy zespół świątyń cechujący się niespotykanym nigdzie więcej w Japonii bogactwem i przepychem: święty most Shin-Kyo, świątynia Toshogu (z wizerunkiem znanych małpek które “nie widzą, nie słyszą i nie mówią zła”), brama Yomei-mon i szintoistyczny chram Futarasan-jinja. Wieczór w tokijskiej dzielnicy Ginza!

Dzień 5 - (czwartek, 12 listopada). TOKIO - KIOTO/OSAKA. Przejazd słynnym pociągiem superekspresem shinkansen do Kioto. W niespełna 3 godziny pokonujemy dystans 515 km (330 mil) do dawnej stolicy cesarstwa. Za oknem pędzącego 285 km/godz. pojazdu oglądamy obrazki codziennego życia Japończyków. Zakwaterowanie w Kioto. Popołudniowy wypad do jednej ze słynnych świątyń w okolicy Kioto. Powrót do hotelu wieczorem.

Dzień 6 - (piątek, 13 listopada). KIOTO. Całodzienne zwiedzanie tego najwspanialszego z miast Japonii, które od 794 r. po Chrystusie było stolicą cesarstwa przez ponad 1000 lat! Ten właśnie tydzień przynosi zazwyczaj szczyt kwitnienia wiśni! W niewiarygodnej, wiosennej scenerii oglądamy:: Złoty Pawilon Kinkaku-ji (dawna prywatna willa szoguna Ashikaga Yoshimitsu), pałac szoguna Nijo-jo,  Srebrny Pawilon Ginkaku-ji (niegdyś rezydencja szoguna Ashikaga Yoshimasa) oraz zespół świątyń Kyomizu-dera z 788 roku. Pomiędzy tymi zabytkami poruszamy się ekspresowymi, turystycznymi autobusami sieci miejskiej. Wieczorem spacer po ulicach starego miasta w Gion - „dzielnicy gejsz”.

Dzień 7 - (sobota, 14 listopada). HIROSZIMA, MIYAJIMA. Przejazd superekspresem do Hiroszimy, przesiadka na miejski tramwaj do Parku Pokoju. Ogladamy ocalałą po wybuchu kopułę Gembaku Dome, epicentrum, Pomnik Pokoju (Cenotaf), Dzwon Pokoju, okazałe Muzeum Pokoju. Krótki posiłek w muzealnej kafeterii, przejazd tramwajem na obrzeżenia miasta do przystani promu w Miyajima-guchi. Przepływamy na piękną Wyspę Świątyń - Miyajima. W tym czarownym miejscu znajduje się jedna z najpiękniej położonych świątyń Japonii - Itsukushima jinja, ze słynną bramą O-torii. O tej porze roku liczymy na bajeczną oprawę kwitnących drzew! Późnym wieczorem powrót do hotelu w Kioto.

Dzień 8 - (niedziela, 15 listopada). KIOTO, LOTNISKO. Ostatni poranek w dawnej stolicy cesarstwa, przejazd na lotnisko, wieczorem wylot w drogę powrotną do Stanów Zjednocznych. Przylot  tego samego dnia, gdyż podróżując na wschód odzyskujemy “utracony” na poczatku dzień.

 


Zobacz JAPONIA na większej mapie  

 

 

   

Termin 2020:  8 listopada

Cena wycieczki - $2,390 plus aktualny koszt przelotów wg programu, który wynosił $1500 (maj 2019) za wygodne połączenia bez przesiadek. I rata - $500 plus koszt biletu lotniczego. II rata - płatna 60 dni przed wyjazdem.
  

Cena obejmuje: transport lokalnymi środkami (autobusy, pociągi, metro), zakwaterowanie w hotelach 2-osobowych, 3-3.5-gwiazdkowych, obfite śniadania typu bufet oraz usługi polskiego przewodnika.
   Cena nie obejmuje pozostałego wyżywienia, ubezpieczeń ani biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Daibutsu - ¥200, Hase-dera - ¥300, Nikko - ¥1300, Kinkakuji - ¥400, pałac szoguna Nijo - ¥500, Ginkakuji - ¥500, Kyomizu-dera - ¥600, Itsukushima - ¥500. Kurs jena (¥ = JPY) w marcu 2016 wynosił 110 za 1USD.

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ - aparat, kostki pamięci, kamerę, kasety, odzież na zmianę, wygodne buty, parasolkę. Przydaje się dobry humor i doborowe towarzystwo. Ze względu na ciasnotę miejsc w Japonii i transport środkami publicznymi (pociągi, miejskie autobusy i tramwaje), prosimy o zabranie minimalnej/niezbędnej ilości bagażu, najlepiej w ułatwiającej przemieszczanie się lotniczej torbie na kółkach. UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura...)