Exotica Travel -3936 W. School, Chicago, IL 60618 - tel. (773) 725-5940 - e-mail: andrzejkulka@aol.com

LASY, GÓRY, ZDROWIE ...

Pod tą nazwą - zgodnie z sugestiami Klientów - inaugurujemy serie wyjazdów przeznaczonych dla osób uwielbiających krótkie wyjazdy realizowane według starej, sprawdzonej zasady: "Nie siedź w domu, ruszaj na wycieczkę". Tego typu jedno- i kilkudniowe wypady w bliższe i dalsze okolice zbliżają do natury, regenerują siły i "ładują akumulatory".

Starved Rock

STARVED ROCK                   Legenda "Głodującej Skały"
Dzień 1 - Wyjazd wcześnie rano z Chicago. Dojazd w okolice Starved Rock, zapoznanie sie z terenem, wybór najodpowiedniejszych tras dla wymogów uczestników. Do zmierzchu intensywnie spacerujemy po najpiekniejszych zakątkach tego fascynujacego parku stanowego . Powrót do Chicago późnym wieczorem.

Termin 2007: 6 oraz 20 maja,
Cena wycieczki - $55. Cena obejmuje: transport wg programu oraz opiekę polskiego przewodnika.

GÓRY MICHIGAN
Dzien 1 - Wyjazd wcześnie rano z Chicago. Dojazd w górskie okolice nad Jeziorem Górnym w stanie Michigan. Zaznajamiamy sie z terenem, wybieramy szlaki piesze najbardziej odpowiadaj1ce wymaganiom uczestników. Do zmierzchu wedrujemy po najciekawszych zak1tkach tego regionu. Zakwaterowanie w motelu.

Dzien 2 - Po śniadaniu ponownie ruszamy na wybraną trasę - dla odmiany - w innej okolicy. O 2 po południu schodzimy ze szlaku i udajemy sie w droge powrotną do Chicago. Powrót do Wietrznego Miasta późnym wieczorem.

Termin 2007: 12 maja..
Cena wycieczki - $150. Cena obejmuje: transport wg programu, nocleg w motelu o standardzie Super 8 oraz opiekę polskiego przewodnika.
Obowiązuje min. 7 osób

 

PARKI POŁUDNIA ILLINOIS
Dzień 1 - Wyjazd rano z Chicago. Przejazd  na dalekie południe stanu Illinois. Za sugestią przewodnika wybieramy trasy piesze najodpowiedniejsze dla naszych potrzeb i wymagań.  Do zachodu słońca chodzimy po najciekawszych szlakach. Zakwaterowanie w motelu.

Dzień 2 - Po oniadaniu ponownie ruszamy na  szlaki - dla odmiany - w innym parku stanowym. O 2 po południu schodzimy ze szlaku i udajemy się w drogę powrotną do Chicago. Powrót do Wietrznego Miasta późnym wieczorem.
Termin 2007: 28 kwietnia..
Cena - $150. Cena obejmuje: transport, nocleg w motelu o standardzie Super 8 i opiekę przewodnika. Obowiązuje min. 7 osób.

GREAT SMOKY MOUNTAINS
Dzień 1 - Wczeonie rano opuszczamy Wietrzne Miasto. Przejazd przez stany Indiana i Kentucky do Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych. Za radą przewodnika wybieramy krótką trase najodpowiedniejszą1 na popołudnie. Do zachodu słonca spacerujemy po lesie. Zakwaterowanie.

Dzień 2 - Cały dzień na szlakach parku narodowego, z przerwą w południe na odpoczynek i posiłek.

Dzień 3 - Powrót w strone  Chicago. Przyjazd do Wietrznego Miasta późnym wieczorem.

Termin 2007: 9 listopada.
Cena - $295. Cena obejmuje: transport, nocleg w motelu standard Super 8 oraz opiekę polskiego przewodnika. Obowiązuje min. 7 osób.

GORĄCE ŹRÓDŁA ARKANSAS
Dzień 1 - Wyjazd rano z Chicago. Przejazd przez stan Illinois, przez Missouri do Arkansas. Po drodze zwiedzamy centrum miasta St.Louis: najwyższa w owiecie budowla w kształcie łuku stojąca nad brzegiem rzeki Mississipi. Przyjazd do resortu wypoczynkowego Hot Springs późnym wieczorem, zakwaterowanie w motelu.

Dzień 2 - Regeneracja sił, kąpiele w gorących Źródłach. Spacery po Wielkiej Promenadzie i innych deptakach uroczego miasteczka i jednoczeonie Parku Narodowego Gorących Źródeł Hot Springs.

Dzień 3 - Rankiem wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Chicago w nocy.

erminy 2007: 13 marca, 16 listopada.
Cena wycieczki - $295. Cena obejmuje: transport, noclegi w pokojach 2-osobowych, 2 łóżkowych i opiekę polskiego przewodnika. Należy zabrać ze sobą: strój kąpielowy, reczniki, kosmetyki, leki osobiste, sprzet fotograficzny i video, zapasowe filmy i kasety, bawełnianą odzież,  lekkie obuwie, karty telefoniczne, ulubioną lekturę i ubezpieczenie. Warto zabrać ze sobą najlepszych znajomych (z kimś trzeba dzielić piękne chwile) i wspaniałe samopoczucie. Opłaty: Wstep na teren parku jest bezpłatny, ale korzystając z kąpieli należy się liczyć z wydatkami rzędu 14 -18 usd, masaże: 14-50 usd.