GUADALUPE W KRÓLESTWIE MAJÓW

2016

Mexico City - Guadalupe - Puebla - Oaxaca - Monte Alban - Arbol de Tule - kanion Sumidero - kaskady Agua Azul - Palenque - Uxmal - Chichen Itza - Cancun

Click for Oaxaca, Mexico Forecast

Dzień 1 (11 grudnia, niedziela) - Mexico City. Przylot do Mexico City, transfer do hotelu w centrum miasta. Nocleg w Mexico City.
 
Dzień 2 (12 grudnia, poniedziałek) - Mexico City, BAZYLIKA GUADALUPE. Wielogodzinna wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Gwadelupy, od godz. 11 udział w uroczystej mszy świętej z okazji 485. rocznicy (1531) widzenia Matki Boskiej przez Juana Diego. Indianie, przebrani w tradycyjne azteckie stroje urządzają z tej okazji wielkie widowisko na placu przed Bazyliką. Obiad, zwiedzanie Placu Trzech Kultur.
 
Dzień 3 (13 grudnia, wtorek) Mexico City, Puebla, Oaxaca. Po śniadaniu czeka nas widokowy przejazd prez Kordylierę WulkanówZwiedzanie Puebla i wpisanej na listę UNESCO starówki: Katedra, kościół Santo Domingo, rynek Parian. Obiad, nocleg w Oaxaca.
 
Dzień 4 (14 grudnia, środa) - Po śniadaniu zwiedzanie starożytnej stolicy Indian Zapoteków - Monte Alban. Stąd przejedziemy do indiańskiej wioski Cuilapam de Guerrero, gdzie na głównym placu miasta zachowały się ruiny kościoła z XVII wieku. Zwiedzanie starego miasta Oaxaca; zocalo, katedra, Santo Domingo. Kolacja i nocleg w Oaxaca.  
 
Dzień 5 (15 grudnia, czwartek) - Śniadanie. Wizyta w wiosce Santa Maria, gdzie rośnie najgrubsze drzewo świata; cypryśnik meksykański arbol de tule o obwodzie pnia 44 metry!
Przejazd w góry do skalnych wodospadów i formacji minerałów „Hierve el Agua”. Przystanek w mieście Matatlan, będącym kolebką mezcalu. Tam poznamy proces produkcji wódki z agawy, degustacja, obiad, przejazd do Tehuantepec, nocleg. 
 
Dzień 6 (16 grudnia, piątek) - Śniadanie. Przejazd przez góry do Parku Narodowego Sumidero. Rejs motorową łodzią w dramatycznej scenerii Kanionu Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Przejazd przez Chiapa de Corzo do kulturowej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas. Wieczorny spacer po San Cristobal, gdzie zwiedzimy m.inKatedrę i  Muzeum Jadeitu. Kolacja, nocleg.
 
Dzień 7 (17 grudnia, sobota) - Śniadanie.  Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Wyjazd z San Cristobal. Przystanek i spacer przy malowniczych wodospadach Agua Azul. Przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg. 
 
Dzień 8 (18 grudnia, niedziela) - Śniadanie, zwiedzanie PalenqueMagia prehiszpańskiego miasta Palenque - zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni - Templo Olvidado. Wejście na strefę archeologiczną i zwiedzanie: Świątynia Czaszki, Świątynia Czerwonej Królowej, Świątynia Inskrypcji, Pałac Liściastego Krzyża, Obserwatorium Astronomiczne. Spacer po lesie deszczowym do tzw. Łaźni Królowej i krótka wizyta w muzeum,wodospady Misol Ha; obiad na trasie; nocleg w Campeche.
 
Dzień 9 (19 grudnia, poniedziałek) - Śniadanie. Zwiedzanie Uxmal; Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Zwiedzanie Muzeum Czekolady połączone z jej degustacją. Przejazd do Meridy - kolonialnej perły Jukatanu, stolicy sizalu i koszenili. Zwiedzanie starówki miasta; Zocalo, Katedra i Pałac Gubernatora, rynek. Przejazd do „świętego miasta” Izamal; klasztor Matki Boskiej Jukatańskiej. Kolacja i nocleg w pobliżu Chichen Itza.
 
Dzień 10 (20 grudnia, wtorek) - Śniadanie. Poranne zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów, uznanego w 2007 roku za jeden z 7 cudów świata - Chichen Itza: Boisko do gry w Pelote, Ściana Czaszek, Platforma Orłów i Jaguarów oraz Wenus, Studnia Ofiarna (Cenote Sagrado), Świątynia Wojowników, Świątynia Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne. Obiad i kąpiele w cenote Ikkil. Przejazd do otoczonej tropikalnym lasem hacjendy lub do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
 
Dzień 11 (21 grudnia, środa) - Śniadanie. Całodzienny rejs na Wyspę Kobiet (Isla Mujeres), snorkeling na rafie koralowej, wypoczynek i kąpiele na plaży Norte. Obiad, kolacja i nocleg w Cancun.
 
Dzień 12 (22 grudnia, czwartek) - przejazd na lotnisko w Cancun, wylot z Cancun

 


Zobacz W KRÓLESTWIE MAJÓW na większej mapie

 

 

 

   

Termin: 11 grudnia 2016.
 
Cena wycieczki: $1695 plus aktualny koszt biletów lotniczych wg programu. Dopłata do „jedynki” wynosi $400. Cena obejmuje: transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/MINIBUS lub luksusowym autokarem, noclegi w hotelach 3 i 4-gwiazdkowych oraz w luksusowych bungalowach i/lub hacjendach, pokoje 2-osobowe z łazienką, obfite śniadania i trzydaniowe obiady lub kolacje według programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata) - podczas całej wycieczki, koktajle powitalne w hotelach, przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie, napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w restauracjach, opiekę polskojęzycznego pilota podczas realizacji programu w części objazdowej, oraz wycieczek fakultatywnych, opłaty za przewodników lokalnych i podatki.
Cena nie obejmuje: przelotów ($600 z/do Chicago, w marcu 2016), dopłaty za pokój 1-osobowy ($400), bieltów wstępu (120USD), zwyczajowych, uznaniowych napiwków dla kierowcy i pilota (ok. 2USD/dzień/os.).
Ceny wycieczek fakultatywnych, płatnych na miejscu, uzależnione są od liczby uczestników, podane są orientacyjnie i mogą ulec zmianom. Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe.
 
UWAGA! istnieje możliwość połączenia powyższej wycieczki z trasą MEKSYK - W KRÓLESTWIE AZTEKÓW, tworząc w ten sposób 16-dniową wyprawę po centralnym i wschodnim Meksyku, której cena wyniesie wtedy $2195 + aktualny koszt przelotów ($600 w marcu 2016) na trasie np. Chicago - Mexico City, Cancun - Chicago. Dopuszczalne są oczywiście przeloty z innych miasta świata!  Dopłata do jedynki - $540. Terminy obu tras są ze sobą czasowo skoordynowane.