MEKSYK - grudzień 2020

W KRÓSTWIE AZTEKÓW

Mexico City - Piramidy - Starówka - Zocalo - katedra - Bazylika Guadalupe - miasto srebra Taxco - jaskinia Cacahuamilpa - plaże Acapulco - Vista Hermosa

Click for Mexico City, Mexico Forecast

Dzień 1 (7 grudnia, poniedziałek) - Mexico City. Przylot do Mexico City, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu pod piramidami, zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży, kolacja, nocleg.

Dzień 2 (8 grudnia, wtorek) - Piramidy Teotihuacan, Mexico City. Śniadanie. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim “mieście bogów” - Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Zocalo, Katedra i Pałac Prezydencki (z zewnątrz). Obiad. Przejazd na nocleg do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku - Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco.

Dzień 3 (9 grudnia, środa) - Taxco - Acapulco. Śniadanie. Zwiedzanie największych jaskiń Meksyku w parku narodowym Cacahuamilpa. Dla chętnych za niewielką dopłatą „tirolesa”, czyli możliwość zjazdu nad wąwozem w siodle na stalowym kablu. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiad. Przejazd do “perły Pacyfiku” - Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży oraz z pakietem all inclusive. Kolacja, nocleg.

Dzień 4 (10 grudnia, czwartek) - Acapulco, hotel ALL INCLUSIVE. Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Opcjonalnie wyprawa na lagunę Coyuca ($75). Wieczorem podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada ($15). Nocleg.

Dzień 5 (11 grudnia, piątek) - Acapulco - Vista Hermosa - Mexico City. Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. W południe wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Wizyta i obiadokolacja w tropikalnej hacjendzie Korteza Vista Hermosa. Przejazd przez miasto wiecznej wiosny Cuernavaca na nocleg do Mexico City.

Dzień 6 (12 grudnia, sobota) - Mexico City, BAZYLIKA GUADALUPE. Wielogodzinna wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Gwadelupy, od godz. 11 udział w uroczystej mszy świętej z okazji 488. rocznicy (1531) widzenia Matki Boskiej przez Juana Diego. Indianie, przebrani w tradycyjne azteckie stroje urządzają z tej okazji wielkie widowisko na placu przed Bazyliką. Obiad, zwiedzanie unikalnego Placu Trzech Kultur.

Dzień 7 (13 grudnia, niedziela) - Mexico City. Śniadanie, ostatnie chwile w Mexico City, transfer na lotnisko do Mexico City. Wylot. UWAGA: powyższy program jest skoordynowany czasowo z trasą W KRÓLESTWIE MAJÓW 2019, jako jego NATURALNĄ KONTYNUACJĄ. Gorąco polecamy połączenie obu wycieczek!


Zobacz W KRÓLESTWIE AZTEKÓW na większej mapie
 

 

 

   

Termin 2020; 7 grudnia

Cena wycieczki wynosi $1195 PLUS aktualny koszt przelotów do Mexico City i z powrotem.
Cena obejmuje:transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/MINIBUS lub autokarem, noclegi w hotelach 3 i 4-gwiazdkowych, w Acapulco z bezpośrednim dostępem do plaży, pokoje 2-osobowe z łazienką, obfite śniadania i trzydaniowe obiady lub kolacje według programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata) - podczas całej wycieczki, koktajle powitalne w hotelach, przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie, napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w restauracjach, opiekę polskojęzycznego pilota podczas realizacji programu w części objazdowej, oraz all inclusive (3 posiłki dziennie, napoje oraz drinki w hotelowych barach i restauracjach), opłaty za przewodników lokalnych i podatki.
Cena nie obejmuje:przelotów ($600 w grudniu 2018), dopłaty za pokój 1-osobowy ($270), biletów wstępu (60USD platne na miejscu po przyjezdzie), zwyczajowych, uznaniowych napiwków dla kierowcy i pilota (ok. 2 USD/dzień/os.).
Ceny wycieczek fakultatywnych, płatnych na miejscu, uzależnione są od liczby uczestników, podane są orientacyjnie i mogą ulec zmianom.Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe.