NIAGARA - NOWY JORK -FILADELFIA - WASZYNGTON 2014

AMERYKAŃSKIE IKONY TURYSTYCZNE

Dzień 1 - CHICAGO - WASZYNGTON. Wyjazd dużym, komfortowym autobusem z Chicago o 6 wieczorem, nocna jazda przez stany: IndianaOhioPensylwania i Maryland. Po drodze, co kilka godzin, urządzamy   przystanki na kawę, papierosa, kanapkę i rozprostowanie nóg przy zajazdach obok autostrady.
 
Dzień 2 - WASZYNGTON. Przyjazd do stolicy USA ok. 9 rano, zwiedzanie miasta: Biały Dom i Kapitol (z zewnątrz), pomnik Tadeusza KościuszkiKościół PrezydentówBazylika Niepokalanego Poczęciapomnik Waszyngtona oraz pomnik ofiar wojny wietnamskiej i koreańskiej, Mauzoleum Lincolna, imponujący, wzniesiony w 2004 roku Memoriał II wojny światowej. Po obiedzie w zabytkowym art-deco dworcu kolejowym wyjazd na nocleg do Filadelfii.
 
Dzień 3 - NOWY JORK. Po śniadaniu przystajemy w centrum Filadelfii, aby obejrzeć słynny Ratusz Dzwon Wolności. Przejazd do Nowego Jorku. Zwiedzanie: Pomnik Wolności, historyczne miejsce poWorld Trade Center (Ground Zero), budynek giełdy nowojorskiej na Wall StreetONZRockefeller Center, Panorama Manhattanu – Top of the Rock - ze szczytu wieżowca General Electric, Złoty Prometeuszkatedra św. Patryka, Central ParkLincoln Park, Times Square, Broadway, 42 ulicaDakota BuildingPrzejazd na nocleg do Pensylwanii.
 
Dzień 4 - NIAGARA. Około południa   przyjazd nad   Niagarę Rejs statkiem pod wodospad, podziwiamy wodospady z najciekawszych punktów widokowych. Spacer po Koziej Wyspie. O 15:30 wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Nocna jazda przez stan Nowy Jork, Pensylwanię, Ohio i Indianę do Illinois. Przyjazd do Wietrznego Miasta około północy.

 

 

 

   

Terminy 2014: długie weekendy 3 lipca oraz 29 sierpnia.
    Wycieczka trwa 3.5 dnia. Cena wycieczki: $545. Cena obejmuje transport dużym autokarem z rozkładanymi, lotniczymi fotelami (do dyspozycji monitory video), noclegi w hotelach/motelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych oraz usługi polskiego przewodnika. Cena nie obejmuje napiwków dla kierowców. Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, dużo filmów, kamerę video, zapasowe baterie, kasety, znaczki pocztowe, odzież na zmianę, poduszkę do wygodnego spania w autobusie, najlepszych znajomych i dobry humor!   Kolejność wpłat decyduje o miejscu w autokarze! Wstępy: Pomnik Wolności ($12 od os.dorosłej, $9 seniorzy powyżej 62 lat, $5 dzieci do 12 lat, Top of the Rock ($20, seniorzy $18). Rejs statkiem Maid of Mist pod wodospad Niagary kosztuje orientacyjnie $12 od osoby dorosłej, $8 dla dzieci do 12 lat.