SUPER  FLORYDA 2012

Nashville - jaskinia Ruby Falls  - Saint Augustine - Cape Canaveral - Oceanarium - Miami Beach - Key Largo - rafy koralowe - Everglades - rezerwat Indian Seminole - Disney World

 

Dzień 1 - Przejazd przez stany: IndianaKentucky Tennessee. Mijamy duże miasta Środkowego Wschodu:  IndianapolisLouisvilleNashvilleChattanooga Atlantę. Godzinne zwiedzanie jaskini podziemnego wodospadu “Ruby Falls”. Przyjazd na nocleg w stanie Georgia około 11 wieczorem.
Dzień 2 - Przed południem wjazd na  Florydę. Wizyta w centrum informacji turystycznej. Wykład o historii; walka o dominację między Hiszpanią, Anglią i Francją. Zwiedzamy najstarsze miasto w Stanach Zjednoczonych: St. Augustine zbudowane przez hiszpańskich żeglarzy na początku XVI wieku. Zobaczymy m.in. najstarszy budynek w USA i nabrzeżną twierdzę San Marcos. Spacer po uroczych uliczkach miasta, zakup pamiątek. Przejazd do North Miami Beach. Zakwaterowanie w hotelu. W Miami spędzimy trzy kolejne noce.
Dzień 3 -  Od rana plażowanie. W południe - dla chętnych - przejazd do oceanarium Miami Seaquarium: pokazy z olbrzymią, tresowaną orką i delfinami, manaty, lwy morskie, rekiny. Tropikalna fauna i flora. Zwiedzanie śródmieścia Miami, unikalny Bayside Marketplace. Rejs statkiem na “wyspy milionerów”, gdzie podziwiamy posiadłości ludzi sławnych, lubianych, pięknych i bogatych: Glorii EstefanJulio IglesiasaElizabeth TaylorAl Capone... Przejazd wzdłuż ekskluzywnej dzielnicy Art Deco w Miami Beach. Powrót do hotelu po zmierzchu.
Dzień 4 - Relaks pod palmami, kąpiel, plażowanie albo... od 7 rano wyprawa na południe. Krótki przejazd do Key Largo, największy na świecie sklep z muszlami, zakup pamiątek. Wysepki, gdzie odbywamy rejs łodzią o szklanym dnie. Podziwianie rafy koralowej i egzotycznych ryb. Przejazd do słynnego Key West. Powrót o zmierzchu.
Dzień 5 - Do południa plaża, w południe przejazd do Everglades na teren rezerwatu Indian Seminole. Udział w fascynującej jeździe poduszkowcem oraz w swoistym safari, odbywającym się pośród zwrotnikowego lasu i moczarów terenowym transporterem. Podziwiamy żyjące na wolności aligatory. Obiad w rezerwacie, standardowa kuchnia, a dla odważnych... degustacja indiańskich specjałów: ogony z aligatora, żabie udka, dziczyzna... O 5 po południu wyjazd w stronę Orlando, przyjazd do hotelu ok. 10 wieczór.
Dzień 6 - Relaks i zabawa w Cudownym Świecie Walta DisneyaMAGIC KINGDOM (m.in. Piraci KaraibówRejs w DżungliKolejka Splash MountainNawiedzona Posiadłość) oraz EPCOT CENTER (m.in. Statek Kosmiczny ZiemiaEnergia, Tajemnice Życia, pawilon MeksykuNorwegiiChinUSAKanady Maroka, parady, akrobatyczne pokazy, koncerty...). Wieczorem pokaz sztucznych ogni i laserowych iluminacji przy dźwiękach muzyki. Po zmierzchu “świetlny koncert” na “tańczącej fontannie”.
Dzień 7 - Przejazd z Orlando do Ośrodka Lotów Kosmicznych im. J.F.Kennedy’ego na Przylądku Canaveral, siedziby NASA od 1958 roku. Oglądamy statki kosmiczne, wahadłowiec, film o kosmosie w technice IMAX Wczesnym popołudniem wyruszamy w stronę Georgii na nocleg.
Dzień 8 - Cały dzień spędzamy na jeździe w stronę Wietrznego Miasta. Przyjazd do Chicago późnym wieczorem.

 

 

 

Termin: 11 marca 2012
Cena wycieczki wynosi $845, co obejmuje: transport wg programu, noclegi w pokojach 2-osobowych, 2 łóżkowych i usługi przewodnika. Wstępy płatne na trasie: Jaskinia Ruby - $18, Canaveral - $50. Wycieczka do Key Largo/Key West  kosztuje $55 (transport, rejs i wstęp, wymagane 5 osób), Oceanarium  - $40, rejs na wyspy- $27, wstęp do rezerwatu Indian Seminole - $50 (w tym jazda poduszkowcem i safari transporterem. UWAGA: ceny biletów wstępu podlegają zmianom. Należy zabrać ze sobą: strój kąpielowy, krem do opalania, krem ochronny, sprzęt fotograficzny i video, zapasowe filmy i kasety, znaczki pocztowe, karty telefoniczne, ulubioną lekturę, bawełnianą odzież, lekkie i wygodne obuwie, ubezpieczenie.