Sekrety Królestwa Jordanii

Sekrety Królestwa Jordanii

Program Wycieczki

DZIEŃ 1 – (12 lutego,12 marca, sobota)

Przelot do Azji.

DZIEŃ 2 – (13 lutego,13 marca, niedziela)

Ammanu

Przylot do Ammanu, stolicy Jordanii, skąd zaczniemy dogłębne zwiedzanie tego Haszymidzkiego Królestwa. Transfer do 4* hotelu Harrir Palace (lub podobnego). Podczas kolacji.. pierwsze spotkanie kulinarne z fantastyczną, bogatą kuchnią regionu.

DZIEŃ 3 – (14 lutego, 14 marca, poniedziałek)

DŻARASZ

Zwiedzamy liczące 2300 lat, wspaniale zachowane ruiny starożytnego miasta Dżarasz (Geraza) założonego przez Greków a rozbudowanego przez Rzymian pod koniec III wieku, za czasów cesarza Dioklecjana. Łuk Adriana, hipodrom, świątynia Jowisza, świątynia Artemidy, Forum Romanum, amfiteatry, aleja Cardo Maximus. Twierdza Ajloun z czasów Wypraw Krzyżowych z 1184 roku oraz miasteczko Um Qais. Koszty zwiedzania są wliczone w cenę wycieczki. Powrót do hotelu w Ammanie.

DZIEŃ 4(15 lutego, 15 marca, wtorek)

MADABA, NEBO, WADI RAM

Po śniadaniu dojazd do miasta Madaba słynącego z bizantyńskiej mozaiki ułożonej z 2 milionów kolorowych kamyków na posadzce kościoła z 560 roku. Dzieło przedstawia użyteczną dla ówczesnych pielgrzymów mapę Ziemi Świętej, doskonale widoczną z pobliskich wzgórz. Przystanek na górze Mount Nebo, na wys. 700 m npm, skąd roztacza się panorama doliny rzeki Jordan, Morza Martwego, Palestyny oraz Izraela. Tutaj dotarł biblijny Mojżesz po czterdziestu latach błąkania się po pustyni ze swoim ludem, stąd ujrzał Ziemię Obiecaną do której jednak nie dane mu było dotrzeć. Jesteśmy w Jordanii, ale w zachodnim kierunku, na horyzoncie widać zarys Gór Judzkich, mając w prostej linii zaledwie 27 km do Jerycha i 46 kilometrów do Jerozolimy.

Przejazd na skalną pustynię Wadi Rum, gdzie poznajemy szczegóły z życia mieszkających tu beduinów. Wadi Ram to rozległa dolina wyerodowana w prastarych skałach o niezwykłych barwach, z przeważającą czerwienią, stwarzającą nieodparte wrażenie przybywania na odległej planecie. Z tego właśnie powodu filmowcy z USA i Europy upatrzyli sobie tą część Jordanii jako idealną wręcz scenerię do produkcji filmów, których akcja miała by się dziać nie tylko na naszej znanej “czerwonej planecie” czyli Marsie, ale również na ciałach niebieskich odległych galaktyk. Tutaj powstały m.in. sceny znanych filmów: “Lawrence of Arabia“,”The Martian” z Matt Damonem, a także dwa epizody z legendarnych Gwiezdnych Wojen; “Rogue One: A Star Wats Story” i “Star Wars: The Rise of Skywalker“. Jazda jeepami o zachodzie słońca. Koszty zwiedzania są wliczone w cenę wycieczki. Noc w wygodnych namiotach pod niebem pustyni, z iście “księżycowym” krajobrazem dookoła, gdyż Księżyc znajduje się akurat w pełni! Śpimy w luksusowym ośrodku Memories Aisha Deluxe Camp (lub zbliżonym)!

DZIEŃ 5 – (16 lutego, 16 marca,  środa)

WADI RAM, PETRA

Dla chętnych opcja godzinnej jazdy na wielbłądach o wschodzie słońca ($35). Po śniadaniu przejazd do starożytnej Petry, miasta karawan, którędy, na grzbietach wielbłądów, transportowano luksusowe towary pomiędzy Chinami, Indiami, Zatoką Perską, Półwyspem Arabskim, starożytnym Egiptem i państwami nad Morzem Śródziemnym, szczególnie Grecją. Nabatejczycy, przybyli tutaj w VI w pne z Arabii, mieli zwyczaj wykuwania monumentalnych grobowców w różowych piaskowcach budujących pionowe, 100-metrowe ściany wąwozu Siq. Te właśnie obiekty, inspirowane zarówno osiągnięciami starożytnego Egiptu jak i Hellady, zostały odkryte dopiero na  początku XIX wieku! Współcześnie… blisko osiem tysięcy turystów dziennie, na piechotę, na koniach i wielbłądach, pomyka dzisiaj kanionami Petry pełni zachwytu nad fantastycznymi zabytkami najwyższej, światowej klasy zasłużenie zaliczonymi do Kulturowego Dziedzictwa Świata UNESCO! Zwiedzamy Petrę: Skała Dżinów, Skarbiec Faraona, Ulica Fasad, Rzymski Amfiteatr, Grób z Urną, Grób Jedwabny i Grób Koryncki. Zaglądamy do lochów Trybunału Sprawiedliwości i kierujemy się do szerokiej doliny zabudowanej przez Rzymian, którzy stworzyli od podstaw własne miasto. Kroczymy po sześciometrowej Promenadzie Cardo z rzędami kolumn po obu jej stronach, zbudowanej po 106 roku Anno Domini, gdy Petra zaczęła podlegać Rzymowi. Wielka Świątynia Nabatejska dedykowana bogu Dushara i mury fortec Krzyżowców. Zwiedzanie Petry jest wliczone w cenę wycieczki. Nocleg w 5* hotelu Old Village Resort (lub podobnym).

DZIEŃ 6 – (17 lutego, 17 marca, czwartek)

AKABA

Zwiedzanie “Małej Petry“, twierdzy Krzyżowców zwanej Montreal, zbudowanej w 1115 roku obok dzisiejszej miejscowości Shobak (wstęp wliczony). Dojazd do miasta Akaba nad Morzem Czerwonym, nocleg w 5* hotelu Grand Tala Bay.

DZIEŃ 7 – (18 lutego,18 marca, piątek)

MORZE CZERWONE

Dzień zasłużonego relaksu przeznaczony na odpoczynek opalanie, plażowanie, pływanie lub nurkowanie w bajecznie ciepłych, tropikalnych wodach Morza Czerwonego. Nocleg w 5* hotelu w Akaba.

DZIEŃ 8 – (19 lutego, 19 marca, sobota)

DANA, MORZE MARTWE

Przejazd do Dana, 2-3 godzinny spacer na terenie rezerwatu Dana Biosphere, który jest największym obszarem przyrody chronionej w Jordanii, zaliczonym w 1998 roku do sieci rezerwatów biosfery UNESCO. Wizyta w potężnym zamku Krzyżowców Karak Castle, z 1142 roku (wstępy wliczone). Dojazd na nocleg do 5* resortu Holiday Inn nad Morzem Martwym. Relaks, odpoczynek, masaże, sauna, gabinety zabiegowe, łaźnie parowe… Hotelowe spa wykorzystuje słynne, pełne soli i minerałów produkty pochodzące z Morza Martwego. Kąpiele w scenerii gdzie wciąż żywe pozostają sceny z Biblii.

DZIEŃ 9 – (20 lutego, 20 marca, niedziela)

Transfer na lotnisko w Ammanie, wylot z Jordanii.

 

Terminy wycieczek: 12 lutego, 12 marca 2022

Cena wycieczki $ 1295 (na luty), $1395 (na marzec) + aktualny koszt biletu do/z Ammanu (od 850 do 1100) USD z Chicago non-stop, stan z grudnia 2021). Obowiązuje minimalna ilość uczestników 14 osób, maksymalna – 20. Pierwsza rata $700 płatna w chwili zapisu, druga rata $695 płatna 30 dni przed terminem wycieczki.

 

Cena wycieczki obejmuje: 4 noclegi w hotelach PIĘCIOGWIAZDKOWYCH, 2 noclegi w Ammanie w hotelu 4*, w klimatyzowanych, 2-os. pokojach, 1 noc na pustyni w luksusowych namiotach, polski i lokalny przewodnik na miejscu, zwiedzanie wg programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, “safari” jeepami po pustyni Wadi Ram, trekking w rezerwacie Dana, transfery do/z lotniska, koszt wizy jordańskiej, 2 posiłki dziennie (śniadania i lunch/obiad), 0.5 litra wody na osobę na dzień w autokarze.

Cena wycieczki NIE OBEJMUJE: ewentualnych testów covidowych, QR($42), ubezpieczeń (wymagane ubezpieczenie zdrowotne, zalecane ubezpieczenie podróżne), pozostałych posiłków, jazdy na wielbłądzie na pustyni (35$) ani zwyczajowych napiwków ($3/os dziennie dla kierowcy, $4 dla lokalnego przewodnika).

Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w związku z bieżącymi wymogami. Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy ubezpieczeniowe, za testy covidove i ich konsekwencje, wizowo-paszportowe (ważność paszportu co najmniej 6 miesięcy, brak pieczątek wskazujących na pobyt w Izraelu, posiadanie odpowiedniej ilości pustych stron na wizy itp.). Obecnie (grudzień 2021), wymagane jest okazanie przy wjeździe do Jordanii negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie później niż 72 godziny przed lądowaniem w Ammanie, drugi test PCR jest wykonywany na lotnisku.

Wiosna 2022

$1295 (na luty), $1395 (na marzec) / person

Termin Wycieczki:
12 lutego - 20 lutego, 12 marca - 20 marca

Cena zawiera:

4 noclegi w hotelach PIĘCIOGWIAZDKOWYCH
2 noclegi w Ammanie w hotelu 4*
1 noc na pustyni w luksusowych namiotach
polski i lokalny przewodnik na miejscu
zwiedzanie wg programu
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
"safari" jeepami po pustyni Wadi Ram
trekking w rezerwacie Dana,
transfery do/z lotniska
koszt wizy jordańskiej
2 posiłki dziennie (śniadania i lunch/obiad)
0.5 litra wody na osobę na dzień w autokarze
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget