U G A N D A  plus  R W A N D A  2024

U G A N D A  plus  R W A N D A  2024

Kigali – safari piesze – safari na jeepach – Jezioro Mburo – spotkanie z Pigmejami – hiking z gorylami – lwy, słonie, hipopotamy, żyrafy w Parku Narodowym Queen Elizabeth – jeziora w kraterach wulkanicznych – rejs w Kazinga – jezioro Bunyonyi – złote małpy – Entebbe

Program Wycieczki

Dzień 1. (17 lutego, sobota)

WYLOT do AFRYKI

Przelot do Afryki przez jeden z pośrednich portów lotniczych.

 

Dzień 2. (18 lutego, niedziela)

Kigali, RWANDA

Późnym wieczorem lądowanie w stolicy Rwandy, transfer na nocleg do hotelu w Kigali.

 

Dzień 3. (19 lutego, poniedziałek)

KIGALI

Po śniadaniu w hotelu czeka nas całodniowe zwiedzanie stolicy Rwandy; miejsca związane z historią miasta i państwa, kościół Nyamata, wyroby artystycznego rzemiosła na lokalnym targowisku, zakup pamiątek, muzeum, nocleg w Kigali.

 

Dzień 4. (20 lutego, wtorek)

JEZIORO MUTANDA

Po śniadaniu przekraczamy granicę z Ugandą, aby pośród sielankowych krajobrazów  dotrzeć nad malownicze jezioro Mutanda. Po południu rejs łodzią, nocleg w Mutanda.

 

Dzień 5. (21 lutego, środa)

JEZIORO MUTANDA

Dwugodzinny spacer w poszukiwaniu unikalnych “złotych małp“, powrót do hotelu, skąd opcjonalnie można wziąć udział w wycieczkach: Nature Walk ($20), wizyta w wiosce plemienia Mukozi ($30), spacer do jeziora Mulehe ($50) albo rejs na wyspę Mutanda ($35). Nocleg nad jeziorem Mutanda.

 

Dzień 6(22 lutego, czwartek)

TREKKING do GORYLI

Po śniadaniu udajemy się na spacer do Parku Narodowego Mgahinga (lub Bwindi) w poszukiwaniu rodzin goryli. Po ich znalezieniu, możemy spędzić jedną godzinę z legendarnymi zwierzętami. Powrót do hotelu, wizyta w murzyńskiej wiosce plemienia Pigmejów Batwa. Wycieczka do goryli jest opcją – kosztuje bowiem $700 od osoby. W zamian można skorzystać ze wspomnianej wyżej bogatej oferty nad jeziorem Mutanda. Nocleg nad jeziorem Mutanda.

 

Dzień 7. (23 lutego, piątek)

JEZIORO BUNYONYI

Wczesnym rankiem wyjazd do jednego z najładniejszych miejsc w Ugandzie – liczącego 29 wysepek jeziora Bunyonyi. Rejs łodzią połączony z obserwacją krajobrazu i dzikiej przyrody. Dla chętnych kąpiel, gdyż w tym jeziorze nie ma ani przywr bilharcji ani krokodyli! Wody do picia i do kąpieli z innych jezior – nawet z tych pięknych jak w bajce – unikamy jak ognia! Nocleg w Bunyonyi.

 

Dzień 8. (24 lutego, sobota)

PARK NARODOWY QUEEN ELIZABETH

Przejazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety, podglądanie rzadkich, wspinających się po drzewach lwów w regionie Ishasha i innych dzikich. Nocleg w Lodge.

 

Dzień 9. (25 lutego, niedziela)

PARK NARODOWY QUEEN ELIZABETH

O świcie, kiedy zwierzęta są najbardziej aktywne,  wyruszamy na safari do Parku Narodowego Królowej Elżbiety,. Mamy okazję podziwiać lwy, hieny, hipopotamy, bawoły, przy odrobinie szczęścia pantery! Powrót do hotelu na lunch i odpoczynek. Po południu znowu wyruszamy na safari, tym razem wodne w Cieśninie Kazinga Channel, gdzie znowu oglądamy dzikie zwierzęta, których zestaw tym razem wzbogacony jest o barwne, wodne ptactwo.

 

Dzień 10. (26 lutego, poniedziałek)

JEZIORA W WULKANICZNYCH KRATERACH

Po śniadaniu podziwiamy unikalne jeziora w wulkanicznych kraterach, przejazd do parku narodowego Mburo. Popołudniowe safari połączone z obserwacją zebr, antylop, żyraf i guźców. Nocleg w okolicy.

 

Dzień 11. (27 lutego, wtorek)

ENTEBBE

Piesze safari, odwiedziny w lokalnej wiosce, transfer na lotnisko w Entebbe, skąd mamy późny odlot.

 

Dzień 12. (28 lutego, środa)

PRZYLOT

Przylot do domu w godzinach zależnych od dokonanych rezerwacji lotniczych. Zakończenie wycieczki; pora pomyśleć o wizycie w kolejnym państwie Czarnego Lądu, może Etiopia?

 

Terminy: 17 lutego oraz 29 maja 2024

 Cena wycieczki:$ 3,295 plus aktualny koszt przelotów.

 Pierwsza rata $1,500 płatna w chwili zapisu, druga rata 60 dni przed wylotem. Cena obejmuje: transport prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i łodziami, zakwaterowanie w hotelach/lodżach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz usługi polskiego przewodnika. Cena nie obejmuje przelotów, ubezpieczeń, wyżywienia i zwyczajowych napiwków ($3 dziennie dla kierowcy, $5 dziennie dla lokalnego przewodnika). Cena nie obejmuje opłaty $700) za wizytę u goryli, osoby chętne muszą tą kwotę uiścić jak najwcześniej, w miarę dostępu miejsc), Przeloty na trasie Chicago – Kigali – Entebbe – Chicago, zgodnie z datami wycieczki, w maju 2023 kosztowały ok. 1,400 USD (plus koszt bagażu). Obowiązuje minimum 10, maksimum 15 osób.

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, ładowarki, kamerę, lekką odzież dostosowaną do klimatu tropikalnego, preferowane jasne kolory, długie rękawy, długie nogawki, wygodne sportowe obuwie, strój kąpielowy, sprzęt przeciwdeszczowy, środek na komary, drobne i większe banknoty, które powinny być nieskazitelne; bez plam, napisów, dziur, przerw…. Przydaje się lornetka, dobry humor i doborowe towarzystwo. Czeka nas wiele wspaniałych przeżyć, przepiękne krajobrazy, smak prawdziwej przygody. Posiadacze polskich i amerykańskich paszportów otrzymują wizy poprzez internet. Zalecamy posiadanie kopii paszportu, biletów i innych, ważnych dokumentów.

 

 

luty oraz maj 2024

$3,295 / person

Termin Wycieczki:
17 - 28 lutego 2024

Cena zawiera:

transport prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i łodziami
zakwaterowanie w hotelach/lodżach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej
bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget