AFRYKA POŁUDNIOWA marzec kwiecień 2025

AFRYKA POŁUDNIOWA marzec kwiecień 2025

RPA – KAPSZTAD – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI – PINGWINY – WINIARNIE – ZIMBABWE – BOTSWANA – ZAMBIA – WODOSPADY WIKTORII – PARK NARODOWY CHOBE

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota, 29 marca 2025).

Wylot do Kapsztadu w Południowej Afryce (RPA).

 

Dzień 2 (niedziela, 30 marca).

KAPSZTAD

Przylot do Kapsztadu w Kraju Przylądkowym RPA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, wymiana waluty w jednym z banków na lotnisku. Wizyta na spektakularnym nabrzeżu Waterfront – części portowej udostępnionej dla turystów. Czas wolny na fotografowanie, zakupy (np. odzież typu safari w Cape Union Mart) i kolację w renomowanej restauracji z owocami morza – w końcu jesteśmy nad Oceanem Atlantyckim! Zakwaterowanie w Sunset Decs Guest House blisko plaży.

 

DZIEŃ 3 (poniedziałek, 31 marca)

KAPSZTAD

Zwiedzanie Kapsztadu: zamek Cape Castle, ogrody botaniczne – Company Garden, gmachy Parlamentu, katedra anglikańska, oryginalna i niezwykle malownicza dzielnica Malay Quarter na zboczu Góry Sygnałowej. Wizyta w jednym z meczetów wybudowanych przez zesłańców, politycznych wrogów ekspansji holenderskiej. Zielony Rynek – dziś Afrykańskie Targowisko, spacer po deptaku St. Georges (Aleja św. Jerzego). Na Wzgórzu Sygnałowym uczcimy afrykański zachód słońca lampką miejscowego wina. Widok na Kapsztad nocą. Powrót na nocleg, grill w guest housie!

 

DZIEŃ 4 (wtorek, 1 kwietnia)

PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

GÓRA STOŁOWA, PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI, PLAŻE PINGWINÓW, GÓRA LWA, GÓRA SYGNAŁOWA. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką na Górę Stołową. Przejazd malowniczym wybrzeżem do zatoki Hout Bay i na Przylądek Dobrej Nadziei – miejsce  spotkania dwóch oceanów, Indyjskiego i Atlantyku. Panorama góry Chapmans Peak. Odwiedzamy miejsce, gdzie słynni portugalscy żeglarze Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama postawili pierwsze krzyże na afrykańskim kontynencie. Wizyta w Simon’s Town na plaży pingwinów przylądkowych, znanej z kolonii tych urokliwych ptaków. Wizyta w winiarnii. Pożegnalna kolacja w restauracji Gold, gdzie serwują “kulinarną wyprawę po Czarnym Lądzie” – kilkanaście dań z różnych krajów kontynentu. Powrót do hotelu.

 

DZIEŃ 5 (środa, 2 kwietnia)

PRZELOT do ZIMBABWE, WODOSPADY WIKTORII

Transfer na lotnisko, przelot do Victoria Falls w Zimbabwe, zakwaterowanie w renomowanym A’Zambezi River Lodge (lub podobnym) z basenem, barem, restauracją… Przy korzystnych rezerwacjach lotniczych, jeszcze tego dnia zwiedzamy słynne Wodospady Wiktorii od strony Zimbabwe, zachód słońca o godz. 18:20 (wstęp $50). Wieczorem kolacja z przedstawieniem z tradycyjnymi tańcami.

 

DZIEŃ 6 (czwartek, 3 kwietnia)

VICTORIA FALLS

Po śniadaniu, na chętnych i odważnych czeka trudny i niebezpieczny spływ pontonowy po rzece Zambezi (półdniowy lub całodniowy, koszt własny ok. 140 USD), uważany za NAJCIEKAWSZY SPŁYW ŚWIATA! Albo – przelot helikopterem nad Wodospadami (ok. $140). Po południu wypływamy statkiem na zachód słońca (sunset cruise) nad Zambezi ($47 standard, $82 – luxury), przy okazji wypatrując dzikich zwierząt pijących wodę.

 

DZIEŃ 7 (piątek, 4 kwietnia)

BOTSWANA

Całodzienna wyprawa do Botswany (za dodatkową opłatą $180): poranna, 3-godzinna wyprawa łodziami motorowymi po rozlewiskach rzeki Chobe. Szansa zobaczenia żyraf, bawołów, kąpiących się słoni, hipopotamów, krokodyli oraz afrykańskiego orła bielika – jest to najlepsze wodne safari Afryki!  Po południu czeka nas safari pojazdami terenowymi po parku narodowym Chobe, który znajduje się  na pograniczu Botswany, Zimbabwe, Zambii i Namibii. Powrót na nocleg do Victoria Falls.

 

DZIEŃ 8 (sobota, 5 kwietnia)

VICTORIA FALLS

Zwiedzamy słynne Wodospady Wiktorii od strony Zimbabwe, dla chętnych, spacer przez most do Zambii, skąd oglądamy Wodospady od odmiennej, wschodniej strony. Targowisko z wyrobami rzemiosła artystycznego, krótka wizyta w stylowym, pobrytyjskim hotelu Victoria Falls. Wieczorem – obiadokolacja w stylowej restauracji poza miastem, z folklorystycznym pokazem i nauką gry na bębnach. Otwarty bufet z daniami z dzikich zwierząt ($55 +$10 za transfer).

 

DZIEŃ 9 (niedziela, 6 kwietnia)

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko, odlot do Johannesburga, przesiadka na samolot do USA/Polski. Odlot z Afryki.

UWAGA: Tego dnia istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniową wyprawę do Mozambiku, Eswatini, królestwa Lesotho i do Parku Narodowego Krugera w RPA, z Górami Smoczymi włącznie! ZAPRASZAMY!

 

DZIEŃ 10 (poniedziałek, 7 kwietnia)

PRZYLOT do DOMU

Czas pomyśleć o kolejnej, afrykańskiej wyprawie; może do Etiopii, Ugandy, Rwandy, Kenii, Tanzanii, Algierii lub Tunezji?

 

Data wycieczki: 29 marca – 6 kwietnia 2025, ewentualne przedłużenie o Mozambik, Eswatini i Lesotho trwa do 14 kwietnia 2025

   Cena wycieczki: $2,495 + aktualna cena przelotu do Kapsztadu/Johannesburga i z powrotem, która w lutym 2024 wynosiła $1,500 dla połączenia z Chicago. Oczywiście można lecieć z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Obowiązuje minimum 12, max 16 uczestników.

Cena wycieczki obejmuje: zakwaterowanie w hotelach/lodgach 3.5 – 4-gwiazdkowych. Posiłki: śniadania. Woda mineralna 1 l dziennie na osobę. Transport prywatnym pojazdem z kierowcą wg programu, transfery lotniskowe. Eskorta angielskojęzycznego przewodnika i polskiego pilota (Andrzej Kulka) podczas zwiedzania i wycieczek wg programu. Opłaty za wstępy do wymienionych miejsc w RPA (z wyjątkiem opłat w Zimbabwe).

Cena wycieczki nie obejmuje;

Wiza RPA (darmowa), Zambii ($50), Botswany ($30), Zimbabwe ($50)

Międzynarodowe bilety lotnicze  (Chicago/Kapsztad – Johannesburg/Chicago – ok. $1000,  Johannesburg/Victoria Falls/Johannesburg – ok.$300, Chicago/Johannesburg,Victoria Falls/Kapsztad/Chicago – 1,860

Całodniowa wycieczka do Parku narodowego Chobe w Botswanie – $180

Posiłki niewykazane w programie, dodatki w stałym menu, napoje alkoholowe

Zwyczajowe napiwki dla lokalnego przewodnika ($5/os/dzień), dla sprzątaczek w hotelach 

Ubezpieczenie podróżne i medyczne (zalecane!)

Wszelkie wydatki osobiste

Wszelkie usługi nieuwzględnione w powyższym planie podróży

    CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, kamerę, ładowarki, lekką, bawełnianą odzież na zmianę, strój kąpielowy, wygodne buty, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, krem p.słoneczny, środek przeciwko insektom, Immodium, krople do oczu. Przydaje się punktualność, zdyscyplinowanie, dobry humor i doborowe towarzystwo. W regionie używany jest prąd elektryczny 240V, wtyczki na 3 prostokątne bolce typu G. UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura, zmiany paszportów w „ostatniej chwili”). Afrykańskie temperatury w dzień przekraczają 30 stopni Celsjusza, ale w nocy spadają do “rześkich” 25.

 

Mapa Podróży

Foto Galeria

wiosna 2025

Afryka Południowa z polskim przewodnikiem

Termin Wycieczki:
29 marca 2025

Cena zawiera:

Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget