Alaska Hiking lato 2024

Alaska Hiking lato 2024

Góry Czugacz – pasmo Gór Alaska – park narodowy Denali – Park Narodowy Fjordów Kenai

Program autorski – Andrzeja Kulka

Przeczytają Państwo poniżej program, który powstał po 32 latach prowadzenia alaskańskich wycieczek.Tym razem przedstawiamy program ściśle “hikingowy”, stworzony ekskluzywnie dla tych, co zwiedzili już Alaskę w jej standardowej, turystycznej odsłonie! Dlaczego w końcu maja? Bo wtedy trwa arktyczny dzień, gdy słońce praktycznie nie zachodzi i mamy do dyspozycji światło dnia przez całą dobę! W dolinach kwitną wiosenne kwiaty, a na szczytach nadal widnieje śnieg.

Program Wycieczki

Dzień 1 (29 maja, środa)

ANCHORAGE

Przylot do Anchorage na Alasce PRZED GODZINĄ 17:00. Spacery w centrum miasta, niezbędne zakupy, obiad. Przejazd na nocleg w rejon MatSu. Wieczorne rozmowy przy herbatce o łosiach i niedźwiedziach, jakie mamy nadzieję spotkać na naszych szlakach!

Dzień 2, 3 (30,31 maja, czwartek, piątek)

MAT SU

Wyprawy na całodzienne hikingi w okoliczne góry, szlaki na 6-8 godzin, starannie dobrane w zależności od warunków pogodowych. Podczas tych spacerów mamy okazję napotkać dziką alaskańską zwierzynę, szczególnie okazałe łosie!

Dzień 4 (1 czerwca, sobota)

DENALI

Przejazd na nocleg w okolice Parku Narodowego Denali, zakwaterowanie. Sześć do ośmiu godzin na hikingu dobranym w zależności od lokalnej prognozy pogody. Ten park narodowy oferuje fantastyczne krajobrazy niewiarygodnie kolorowych grani i szczytów, włącznie z kolosalnym Mt Denali (6194m) – najwyższą górą kontynentu Ameryki Północnej.

Dzień 5 (2 czerwca, niedziela)

PARK NARODOWY DENALI

Całodzienny hiking na terenie Parku Narodowego Denali. Dzisiaj nadarza się okazja, aby – przy odrobinie szczęścia – ujrzeć na  własne oczy słynne alaskańskie niedźwiedzie grizli i dzikie renifery karibu. Oprócz tych zwierząt możemy również zobaczyć muflony, świstaki, orły przednie a nawet rysie i wilki.

Dzień 6 (3 czerwca, poniedziałek)

FAIRBANKS

Przejazd do Fairbanks, zakwaterowanie w pensjonacie przy leśnej polanie. Osiem godzin na hikingu do Granitowego Torsu w Górach Chena (14-milowa pętla, 1000 metrów w pionie do pokonania).

Dzień 7 (4 czerwca, wtorek)

 DENALI

Powrót do Denali, gdzie znowu spędzamy kilka godzin na pieszych trasach pośród niezwykle kolorowych gór tego najpopularniejszego spośród alaskańskich parków narodowych. Nocleg w Denali.

Dzień 8 (5 czerwca, środa)

KENAI

Przejazd na półwysep Kenai, hiking na szczyt Mount Marathon na terenie parku narodowego Fjordów Kenai. Pokonanie tej wynagradzającej widokowo trasy tam i z powrotem wymaga około pięciu godzin, z różnicą poziomów 800 metrów.

Dzień 9 (6 czerwca, czwartek)

ANCHORAGE

Przejazd w kierunku Anchorage, gdzie również planujemy łatwy hiking na Flattop Mountain, w górach Czugacz, niedaleko od miasta i lotniska. Wejście na charakterystyczny, płaski szczyt zajmuje około 2.5 godzin, do pokonania mamy ok. 500 metrów w pionie, z góry obezwładnia panorama całej doliny Anchorage, często z Mt Denali widocznym na północno-zachodnim horyzoncie. Wylot poźnym wieczorem, po godzinie 21. Przylot nazajutrz, 7 czerwca, 10-tego dnia, zakończenie wycieczki.

 

Termin 2024:  29 maja – 7 czerwca.

Cena wycieczki – $1,795 plus aktualny koszt przelotów.

Cena obejmuje: transport lokalny mikrobusem, zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-3 osobowych i usługi przewodnika, którym będzie Andrzej Kulka – najznakomitszy polonijny znawca Alaski, prowadzący wycieczki na Alaskę rok w rok już od 32 lat!

Cena nie obejmuje PRZELOTÓW, wyżywienia, ubezpieczeń i ewentualnych lokalnych wstępów/wycieczek (w 2023) wynosiły: lot do Denali – $ 330 z lądowaniem na lodowcu, wjazd do parku Denali – $65+15 (w związku z osuwiskami ziemi w lecie 2021 nastąpiły zamknięcia sporych odcinków drogi, co prowadz do skrócenia trasy jazdy w Denali do East Toklat!), gorące źródła – $10.

Warto zadbać uprzednio o kondycję fizyczną, załadować do telefonu stosowne aplikacje topograficzne i zabrać ze sobą: ubranie  stosowne na góry, odzież na zmianę, kijki do chodzenia, nieprzemakalne, mocne terenowe buty z twardą podeszwą, sięgające powyżej kostek, aparat fotograficzny, GPS, karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, latarkę czołówkę, krem p.słoneczny, ciepłą czapkę, rękawiczki, kolce na buty, stuptuty, elektrolity w pastylkach, okulary p.słoneczne, środek p.komarom, gaz pieprzowy (nie wolno transportować w samolotach!) przed ewentalnym niedźwiedziem, termos, najlepszych znajomych a także dobry humor!

Mapa Podróży

Lato 2024

Kraina Słońca o Północy

$1,795 / person

Termin Wycieczki:
29 maja - 7 czerwca 2024

Cena zawiera:

transport lokalny mikrobusem
w hotelach w pokojach 2-3 osobowych
przewodnika, którym będzie Andrzej Kulka - najznakomitszy polonijny znawca Alaski
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget