Alaska Wędkarska, sierpień 2024

Alaska Wędkarska, sierpień 2024

Program Wycieczki

DZIEŃ 1 (5 sierpnia, sobota)

Przylot do Anchorage, zakwaterowanie w hotelu, aklimatyzacja, nocleg. Grupa może oczywiście przylecieć wcześniej (zalecane, szczególnie z Polski!), aby dostosować się do znacznej różnicy czasu!

DZIEŃ 2 (6 sierpnia, niedziela) 

ANCHORAGE.

Rano, w świetnie zaopatrzonym sklepie dokonujemy zakupu lokalnych przynęt i wędkarskiej licencji. Jedziemy na północ do podnóży gór Alaska, gdzie są liczne łowiska łososi Pacyfiku wchodzących na tarliska strumieni rzeki Susitna. Naszym głównym celem są wspaniałe łososie chum (keta), łososie różowe (gorbusze), łososie srebrne (coho) i łososie czerwone (nerki), które w tym właśnie czasie powinny wchodzić do lokalnych rzek. Warto dodać, że oprócz PIĘCIU GATUNKÓW ŁOSOSI PACYFIKU, mamy też okazję połowu innych, szlachetnych gatunków ryb łososiowatych, jak palia arktyczna (dolly varden), rodzimy pstrąg tęczowy i lipień arktyczny. Uzupełnianie zapasów. Zakwaterowanie w domkach z kuchenką i lodówką do dyspozycji.

DZIEŃ 3, 4 (7 oraz 8 sierpnia, poniedziałek, wtorek)

Wyjazd na łowisko punktualnie o 9 rano, wędkujemy do godziny 14, w strumieniu, który rok w rok notuje duże wejścia łososi. Rozkoszujemy się krajobrazami, zapachem borealnego lasu i rybami sunącymi na tarliska w górę Susitnej. Przerwa w domkach na odpoczynek i posiłek; grill, stek ze świeżo złowionego  łososia… Dla chętnych o 18 wyjazd na popołudniowe wędkowanie do godziny 21:30. Zachód słońca w tych dniach na Alasce przypada na godz. 22:30, wschód ok 5:30.

DZIEŃ 5 (9 sierpnia, środa)

Przejazd na półwysep Kenai. Zakwaterowanie w domkach/domu z lodówkami i kuchnią do dyspozycji. Dojazd nad wybraną rzekę, gdzie łowimy łososie do wieczora.

DZIEŃ 6 (10 sierpnia, czwartek)

Łowimy na rzece Kenai znanej z fenomenalnych wejść łososi czerwonych (sockeye, nerka) lub w jej dopływach, gdzie żerują pstrągi tęczowe i palie arktyczne, wskazana muszka. Godziny wyjazdów/powrotów na ryby identyczne jak uprzednio, tzn. wyjazd o 9, łowimy do 14, Popołudniowy wyjazd o 18, wędkujemy do godziny 21:30.

DZIEŃ 7 (11 sierpnia, piątek)

Ostatni dzień połowów na półwyspie Kenai, kierujemy się na najbardziej jak do tej pory udane łowisko na półwyspie. Ostatnie godziny pobytu na Alasce, przejazd do Anchorage, odlot wieczorem. Zakończenie wycieczki.

DZIEŃ 8 (12 sierpnia, sobota)

Przylot do Chicago.

 

Cena wycieczki: 1,425 USD plus aktualny koszt dolotu/powrotu.

Cena wycieczki obejmuje transport lokalny 15-osobowym mikrobusem, zakwaterowanie w Anchorage w hotelu turystycznej klasy w pokojach 2 osobowych, 2-łóżkowych. Poza Anchorage – w wygodnych drewnianych domkach z 3-4 łóżkami, z lodówką i kuchenką do dyspozycji wędkarzy. Grupa posiada do dyspozycji polskiego przewodnika-wędkarza, którym będzie polonijny znawca Alaski – Andrzej Kulka.

Cena nie obejmuje wyżywienia, ubezpieczeń, karty wędkarskiej (100USD za 14 dni w 2022).

 Ilość  miejsc w grupie ograniczona, minimum 7, maksimum 8 uczestników,  biuro EXOTICA TRAVEL zastrzega sobie prawo do dokonania nieznacznych zmian w programie wycieczki. (np. kolejność połowów w zależności od intensywności brań w poszczególnych rzekach).

CO TRZEBA ZABRAĆ: wędzisko spinningowe (2.40 – 2.70m, akcja medium), żyłka o wytrzymałości 17-20 funtów (8-10kg), kij muchowy łososiowy, kołowrotki, srebrzyste błystki obrotowe nr 3-5 z jasnozielonym i jasnoczerwonym wirnikiem,  srebrzyste wahadła w rodzaju popularnej Algi, okulary polaryzacyjne, wodery, sprzęt przeciwdeszczowy, środek na komary, aparat fotograficzny i dużo kostek pamięci. Odpowiednie muszki do nabycia na miejscu. Przydaje się lornetka, zapas barwnych opowieści wędkarskich do ogniska i dobry humor. Z racji szczupłości miejsca proszę w miarę możliwości zabierać SKŁADANE WĘDZISKA, mieszczące się do toreb/walizek. Przestrzegamy punktualności, lokalnych, stanowych i federalnych praw; m.in. absolutnie zabronione jest spożywanie (i posiadanie otwartego) alkoholu podczas jazdy.

Zdjęcia z kilku ostatnich wypraw wędkarskich na Alaskę można obejrzeć m.in. na fejsbukowej stronie; https://www.facebook.com/andrzej.kulka.16/media_set?set=a.301139776689612.1073741831.100003807754203&type=3

 

Mapa Podróży

sierpień 2024

Wędkarska wycieczka Alaska polski przewodnik Andrzej Kulka

$1995 / person

Termin Wycieczki:
5 -12 sierpnia

Cena zawiera:

transport lokalny 15-osobowym mikrobusem
zakwaterowanie w Anchorage w hotelu turystycznej klasy w pokojach 2 osobowych, 2-łóżkowych
oza Anchorage - w wygodnych drewnianych domkach z 3-4 łóżkami, z lodówką i kuchenką do dyspozycji wędkarzy
polskiego przewodnika-wędkarza
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget