Argentyna dla każdego, marzec 2024 (Brazylia, Paragwaj, Urugwaj)

Argentyna dla każdego, marzec 2024 (Brazylia, Paragwaj, Urugwaj)

­

Bariloche – Patagonia Północna – niebotyczne Andy – wodospady Iguasu – strona brazylijska – strona paragwajska – Urugwaj

Program Wycieczki

Dzień 1 (poniedziałek, 27 lutego 2023)

Wylot z Chicago lub z innego miasta świata.

Dzień 2 (wtorek, 28 lutego)

Przylot do stolicy Argentyny, Buenos Aires, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po długiej podróży. Po południu spacer po zabytkowym centrum miasta;  park San Martina, bazylika Pilar budynki z okresu Art Deco, Wieża Anglików… Obiad ze słynną argentyńską wołowiną i winem z winnic w Mendoza.

Dzień 3 (środa, 1 marca)

BUENOS AIRES. Zwiedzanie stolicy Argentyny, centrum miasta; Pałac Prezydencki Casa Rosada, Katedra Miejska, zabytkowy gmach Urzędu Miasta, Pomnik Niepodległości, Gmach Kongresu, dzielnica artystów San Telmo, zabytkowa La Boca, cmentarz Recoleta, historia Ewy Peron…

Dzień 4 (czwartek, 2 marca)

EL CALAFATE.

Przelot do El Calafate w Patagonii, zakwaterowanie, relaksujące spacery po uroczym miasteczku położonym na południowym brzegu polodowcowego jeziora Lago Argentino. Uzupełniamy zakupy, wyborna argentyńska kuchnia… nocleg w El Calafate.

Dzień 5 (piątek, 3 marca)

EL CALAFATE.

Od rana czeka nas wizyta w Parku Narodowym Los Glaciares. Bajeczna panorama gór majestatycznej, argentyńskiej Patagonii. Słynny lodowiec Perito Moreno; jego błękitne ściany i dramatyczne oberwania lodowych ścian. Nocleg w El Calafate.

Dzień 6 (sobota, 4 marca)

EL CHALTEN.

Malowniczy przejazd wzdłuż jezior Lago Argentino oraz Lago Viedma do przygranicznej osady El Chalten, bazy hikingowej w Andy Patagonii. Z racji czekających nas górskich spacerów po Andach proponujemy zakwaterowanie na CZTERY kolejne noce w zapewniającym zasłużony odpoczynek hotelu 4-gwiazdkowym. Takie rozwiązanie daje nam ogromne szanse na trafienie w ciągu następnych trzech dni na odpowiednią do hikingu pogodę, co jest kluczowe w tej części świata.

Dzień 7 (niedziela, 5 marca)

FITZ ROY.

Technicznie łatwy, ale długi, całodzienny spacer (29 km, 8 godzin na nogach) do górskiego jeziora u podnóży wyniosłego szczytu Mt Fitz Roy w najpiękniejszej scenerii argentyńskiej Patagonii. Nie ma konieczności dojścia do końca szlaku, gdyż krajobrazy powalają na kolana już od drugiej godziny marszu. Opcja dla osób ze słabszą kondycją; krótkie spacery w okolicy, które też oferują wspaniałe krajobrazy! Nocleg w El Chalten.

Dzień 8 (poniedziałek, 6 marca)

Po wczorajszym, długim marszu przeznaczamy cały dzień na wytchnienie odpoczywając przy wyśmienitym argentyńskim winie, lub realizując krótsze wypady w najbliższej okolicy, jak np. na Wzgórze Kondora (2 godzinny spacer), gdzie przy sprzyjającej pogodzie można upajać się fantastyczną scenerią Andów, oglądając jednocześnie kondory szybujące po niebie.

Dzień 9 (wtorek, 7 marca)

CERRO TORRE.

Odwiedzamy kolejny, wyjątkowo malowniczy zakątek Andów; łatwy, całodzienny (20 km) spacer w kierunku skalnej iglicy Cerro Torre. Po drodze podziwiamy gęsty las buków południowych wypatrując papugi, sokoły, dzięcioły Magellana i oczywiście kondory! Widoki na okoliczne doliny, lodowce i górskie stawy. Nocleg w El Chalten.

Dzień 10 (środa, 8 marca)

EL CALAFATEBARILOCHE.

Wczesnym rankiem wyjazd do El Calafate, przelot do San Carlos de Bariloche, zakwaterowanie. Zapoznajemy się z tym najważniejszym górskim kurortem Argentyny, liczącym około 100 tysięcy mieszkańców, słynącym ze sportów wodnych, narciarstwa, z alpinistyki i przede wszystkim z pięknych krajobrazów.

Dzień 11 (czwartek, 9 marca)

BARILOCHE.

Kilkugodzinny, widokowy przejazd przez okoliczne Andy, z postojami w co ciekawszych miejscach; wjazd wyciągami krzesełkowymi na szczyt Cerro Campanario, górskie jeziora Espejo, Falkner, Lago Lacar, kultowe miasteczko San Martin de los Andes przy drodze Ruta 40, argentyńskim odpowiedniku amerykańskiej Route 66!

Dzień 12 (piątek, 10 marca)

BARILOCHE – BUENOS AIRES.

Około południa wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Buenos Aires, zakwaterowanie, wieczór “na mieście”; renomowany pokaz tanga!

Dzień 13 (sobota, 11 marca)

IGUAZU.

Przelot do Iguazu, gdzie zakwaterujemy się na 2 noce w 4-gwiazdkowym hotelu. OPCJA: dla chętnych i spełniających odpowiednie warunki – popołudniowa wizyta w brazylijskiej części wodospadów (Park Ptaków, Gardziel Diabła, Salto Santa Maria, Salto Tres Mosqueteros… (Brazylia nadal wymaga okazania szczepień na Covid19 lub testu CPR sprzed nie później niż 24 godzin. Na szczęście, znacznie ciekawsza strona argentyńska nie ma żadnych restrykcji).

Dzień 14 (niedziela, 12 marca)

WODOSPADY IGUAZU.

Całodniowe zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata, Iguazu, po imponującej stronie argentyńskiej! Dwieście siedemdziesiąt pięć strug wody opada z wysokości 60 – 80 metrów wzdłuż pokrytej egzotyczną dżunglą krawędzi skalnej o długości blisko trzech kilometrów! Łatwy spacer po skraju wodospadów wzdłuż “Dolnej” oraz “Górnej Pętli“, kaskady Bosetti, Mbigua, Gardziel Diabła, rejs pontonami pod samą ścianę opadającej wody!

Dzień 15 (poniedziałek, 13 marca)

Do południa wolne, relaks przy hotelowym basenie, ok. godz. 15 wyjazd z hotelu, przelot do Buenos Aires, nocleg w Buenos.

Dzień 16 (wtorek, 14 marca)

Transfer na lotnisko w Buenos Aires zależny od rezerwacji lotniczych, odlot.

Dzień 17 (środa, 15 marca)

Przylot, zakończenie wycieczki.

 

Termin: 27 lutego 2023.

Cena wycieczki $2,845 plus aktualny koszt przelotów międzynarodowych do/z Buenos Aires. Pierwsza wpłata $1,400 w chwili zapisu, reszta płatna 60 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki.

Cena wycieczki obejmuje pięć przelotów wewnętrznych w obrębie Argentyny wg programu, transfery, noclegi w pokojach dwuosobowych, dwułóżkowych w większości w kategorii 4 gwiazdek, przejazdy prywatnym pojazdem wg programu i opiekę polskiego przewodnika. Obowiązuje minimum 9 uczestników. Dopłata do “jedynki” wynosi $550. Cena wycieczki jest ważna do końca 2022 r.

Cena nie obejmuje kosztów biletów lotniczych (ok. $1600 za loty międzynarodowe, cena z początku grudnia 2022), biletów wstępów, osobnych wycieczek, pokazu tanga, ubezpieczeń i napiwków. Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności paszportów, puste strony na pieczątki, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). Posiadacze paszportów polskich i USA aktualnie nie potrzebują żadnych wiz ani testów/zaświadczeń o szczepieniach p.covidowych. UWAGA: banknoty USA muszą być nieskazitelne, aby zostały zaakceptowane na miejscu. Uczestnicy muszą wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz zadecydować o wykupieniu stosownych ubezpieczeń.

Należy zabrać ze sobą porządne buty terenowe, kryjące kostki, długie i nieprzemakalne spodnie, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, odzież zabezpieczającą przed deszczem i wiatrem, kijki trekkingowe, Immodium, krople do oczu i latarki (najlepiej czołówki)

luty, marzec 2023

$2845 / person

Termin Wycieczki:
27 lutego - 15 marca

Cena zawiera:

pięć przelotów wewnętrznych w obrębie Argentyny wg programu
transfery
noclegi w pokojach dwuosobowych, dwułóżkowych w większości w kategorii 4 gwiazdek
przejazdy prywatnym pojazdem wg programu
opiekę polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget