Argentyna dla każdego, marzec 2024 (Patagonia, Brazylia, Paragwaj, Urugwaj)

Argentyna dla każdego, marzec 2024 (Patagonia, Brazylia, Paragwaj, Urugwaj)

­

Buenos Aires – Bariloche – Patagonia Północna – niebotyczne Andy – wodospady Iguasu – strona brazylijska – strona paragwajska – Urugwaj

Program Wycieczki

Dzień 1 (piątek, 1 marca 2024)

Wylot z Chicago lub z innego miasta świata.

 

Dzień 2 (sobota, 2 marca)

BUENOS AIRES

Przylot do stolicy Argentyny, Buenos Aires, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po długiej podróży. Po południu spacer po zabytkowym centrum miasta;  park San Martina, bazylika Pilar budynki z okresu Art Deco, Wieża Anglików… Obiad ze słynną argentyńską wołowiną i winem z winnic w Mendoza.

 

Dzień 3 (niedziela, 3 marca)

BUENOS AIRES

BUENOS AIRES. Zwiedzanie stolicy Argentyny, centrum miasta; Pałac Prezydencki Casa Rosada, Katedra Miejska, zabytkowy gmach Urzędu Miasta, Pomnik Niepodległości, Gmach Kongresu, dzielnica artystów San Telmo, zabytkowa La Boca, historia Evy Peron. Wieczorem renomowany pokaz tanga.

 

Dzień 4 (poniedziałek, 4 marca)

BARILOCHE.

Przed południem przelot do San Carlos de Bariloche, zakwaterowanie. Zapoznajemy się z tym najważniejszym górskim kurortem Argentyny, liczącym około 100 tysięcy mieszkańców, słynącym ze sportów wodnych, narciarstwa, z alpinistyki, z pysznej czekolady, a przede wszystkim z pięknych krajobrazów.

 

Dzień 5 (wtorek, 5 marca)

BARILOCHE, SIEDEM GÓRSKICH JEZIOR.

Kilkugodzinny, widokowy przejazd przez okoliczne Andy, z postojami w co ciekawszych miejscach; górskie jeziora Espejo, Falkner, Lago Lacar, kultowe miasteczko San Martin de los Andes przy drodze Ruta 40, argentyńskim odpowiedniku amerykańskiej Route 66!

 

Dzień 6 (środa, 6 marca)

BARILOCHE, CERRO TRONADOR

Spektakularny przejazd  wzdłuż tzw Małej Pętli. Wjazd w Wysokie Andy, resztę dnia spędzamy w okolicy szczytu Cerro Tronador.

 

Dzień 7 (czwartek, 7 marca)

BARILOCHE – CERRO CAMPANARIO – BUENOS AIRES.

Wczesnym rankiem wykwaterowanie z hotelu, wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Cerro Campanario, skąd roztacza się fenomenalna panorama Andów Północnej Patagonii i Krainy Jezior. Po południu  transfer na lotnisko, przelot do Buenos Aires, zakwaterowanie, wieczór “na mieście”.

 

Dzień 8 (piątek, 8 marca)

BUENOS AIRES – IGUAZU.

Przelot do Iguazu, gdzie zakwaterujemy się na 2 noce w 4-gwiazdkowym hotelu. OPCJA: popołudniowa przejażdżka do Ciudad del Este w Paragwaju (bez wizy) i spektakularnego miejsca, gdzie spotykają się TRZY GRANICE: Argentyny, Brazylii i Paragwaju.

 

Dzień 9 (sobota, 9 marca)

WODOSPADY IGUAZU.

Całodniowe zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata, Iguazu, po imponującej stronie argentyńskiej! Dwieście siedemdziesiąt pięć strug wody opada z wysokości 60 – 80 metrów wzdłuż pokrytej egzotyczną dżunglą krawędzi skalnej o długości blisko trzech kilometrów! Łatwy spacer po skraju wodospadów wzdłuż “Dolnej” oraz “Górnej Pętli“, kaskady Bosetti, Mbigua, Gardziel Diabła, rejs pontonami pod samą ścianę opadającej wody!

 

Dzień 10 (niedziela, 10 marca)

IGUAZU.

Do południa wizyta w brazylijskiej części wodospadów (Gardziel Diabła, Salto Santa Maria, Salto Tres Mosqueteros. Około. godz. 15 wyjazd z hotelu, przelot do Buenos Aires, nocleg w Buenos.

 

Dzień 11 (poniedziałek, 11 marca)

KOLONIA – URUGWAJ.

Rejs promem przez rzekę Rio de la Plata do zabytkowego miasteczka Kolonia w sąsiednim Urugwaju.  Zwiedzanie starówki, posiłek z lokalnymi daniami, zakupy pamiątek, powrót na nocleg do Buenos Aires.

 

Dzień 12 (wtorek, 12 marca)

DELTA – TIGRE.

Dla chętnych poranna opcja – zwiedzanie łódką wysepek w delcie rzeki Rio de la Plata, gdzie znajdują się ekskluzyne wille dla miejskiej elity Buenos Aires. Transfer na lotnisko w Buenos Aires zależny od rezerwacji lotniczych, odlot.

 

Dzień 13 (środa, 13 marca)

Przylot, zakończenie wycieczki.

 

Termin: 1 – 13 marca 2024

Cena wycieczki $ 1,995, plus aktualny koszt przelotów międzynarodowych do/z Buenos Aires (ok. $1500 za loty międzynarodowe, cena z października 2023). Pierwsza wpłata $995 w chwili zapisu, reszta płatna 60 dni przed datą rozpoczęcia wycieczki.

  Cena wycieczki obejmuje cztery przeloty wewnętrzne w obrębie Argentyny wg programu, transfery, noclegi w pokojach dwuosobowych, dwułóżkowych w kategorii 3-4 gwiazdek, przejazdy prywatnym pojazdem wg programu, całodniowe zwiedzanie wodospadów Iguasu po argentyńskiej stronie, półdniowe zwiedzanie Iguasu po brazylijskiej stronie w dniu 10 marca i opiekę polskiego przewodnika. Obowiązuje minimum 10 sparowanych osób. Dopłata do “jedynki” wynosi $475. Cena wycieczki jest ważna do końca 2023 r.

    Cena nie obejmuje kosztów biletów lotniczych (ok. $1500 za loty międzynarodowe, cena z października 2023), biletów wstępów, pozostałych wycieczek: pokaz tanga ($42), zwiedzanie Buenos Aires, wycieczka Siedem Górskich Jezior ($100) w Bariloche, wycieczka do Mt Tronador ($110), kolejka linowa Campanario ($44), całodniowy wypad promem do Kolonii w Urugwaju ($195), ubezpieczeń i napiwków. Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności paszportów, puste strony na pieczątki, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). Posiadacze paszportów polskich i USA aktualnie nie potrzebują żadnych wiz ani testów/zaświadczeń o szczepieniach p.covidowych. UWAGA: banknoty USA muszą być nieskazitelne, aby zostały zaakceptowane na miejscu. Uczestnicy muszą wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz zadecydować o wykupieniu  stosownych ubezpieczeń. Należy zabrać ze sobą czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, odzież zabezpieczającą przed deszczem i wiatrem, Immodium… Argentyna, Brazylia, Paragwaj i Urugwaj zniosły wszelkie restrykcje covidowe.

Mapa Podróży

marzec 2024

Argentyna z polskim przewodnikiem

$1,995 / person

Termin Wycieczki:
1 - 12 marca

Cena zawiera:

cztery przeloty wewnętrzne w obrębie Argentyny wg programu
transfery
noclegi w pokojach dwuosobowych, dwułóżkowych w większości w kategorii 4 gwiazdek
przejazdy prywatnym pojazdem wg programu
opiekę polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget