BALI (Indonezja) – SINGAPUR – MALEZJA styczeń 2025

BALI (Indonezja) – SINGAPUR – MALEZJA styczeń 2025

SINGAPUR MIASTO LWA – OGRODY BY THE BAY – ORCHIDEE – RAFFLES HOTEL – JOHOR BAHRU – MALEZJA – INDONEZJA – BALI – LEGIAN – świątynia BESAKIH – jezioro BRATAN – pagoda BEDUGUL – (koralowcowe atole GILI )

Program Wycieczki

DZIEŃ 1 (poniedziałek, 6 stycznia)

CHICAGO (lub inne miasto na świecie)

Wylot do Singapuru.     

 

DZIEŃ 3 (środa, 8 stycznia)

SINGAPUR

Przylot drugiego dnia od wylotu,  transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po długiej podróży w Mieście Lwa Singa Pura.

 

DZIEŃ 4 (czwartek, 9 stycznia)

SINGAPUR

Od 9 rano rano standardowe (3.5 godz., ok. $35) zwiedzanie Singapuru: kolorowa, tętniąca życiem indyjska dzielnica Little India, dzielnica kolonialna z posągiem mitycznego lwa Merliona, będącym symbolem Singapuru, zwiedzanie dzielnicy chińskiej ze świątynią Thian Hock i ogród botaniczny słynący z największej na świecie kolekcji orchidei. Popołudnie wolne na relaks i odpoczynek. Od godz. 19 proponujemy nocną eskapadę po Singapurze (3.5 godz., ok. 50USD): Ogrody Gardens By the Bay, wyjazd na platformę widokową hotelu Marina Bay Sand’s Sky Park skąd roztacza się fantastyczna, nocna panorama centrum Singapuru, rejs łódką po rzece przez downtown, pasaż Clark Quay. Pokaz grających fontann, świateł laserowych i efektów pirotechnicznych. Dla wytrwałych spacer do zabytkowego hotelu Raffles na legendarnego drinka Singapore Sling.

 

DZIEŃ 5  (piątek, 10 stycznia)

SINGAPUR, MALEZJA

Dla chętnych: całodniowa (12 godz. ok. $75) eskapada do miasta Johor Bahru w sąsiedniej Malezji. Opcja: relaksujący pobyt na wyspie Sentosa, w centrum Singapuru, gdzie jest m.in. fantastyczny park rozrywki i markowe sklepy.

 

DZIEŃ 6  (sobota, 11 stycznia)

SINGAPUR BALI, INDONEZJA

Przedpołudnie wolne w Singapurze, ostatnie zakupy. Wieczorem czeka nas trzygodzinny przelot do miasta Denpasar na indonezyjskiej wyspie Bali, transfer do hotelu, zakwaterowanie w nadmorskim resorcie Legian, blisko plaży.

 

DZIEŃ 7 (niedziela, 12 stycznia)

BALI

Zwiedzanie Bali, krajobrazy i buddyjska kultura, wulkany oraz fantastyczne świątynie. Zwiedzamy XVII-wieczną, królewską świątynię Taman Ayun, śliczną pagodę Bedugul nad górskim jeziorem Bratan, sanktuarium świętych małp Kedaton oraz nadmorską, ulokowaną na skalnej wysepce świątynię Tanah Lot o zachodzie słońca, nocleg w Legian.

 

DZIEŃ 8 (poniedziałek, 13 stycznia)

BALI

Zwiedzania ciąg dalszy: imponujący pawilon królewskiego sądu Kertagosa w Klungkung a także, zupełnie oszałamiającą „Matkę balijskich świątyń” Besakih, malowniczo położoną u stóp potężnego wulkanu Gunung Agung (3142 m npm). Powrót na nocleg do Legian.

 

DZIEŃ 9 (wtorek, 14 stycznia)

BALI

Transfer na lotnisko, wylot w drogę powrotną.

 

DZIEŃ 10 (środa, 15 stycznia)

PRZYLOT

Przylot do domu, zakończenie wycieczki, pora pomyśleć o następnej, egzotycznej podróży, zapraszamy!

 

UWAGA. W dniu 9-tym (wtorek, 14 stycznia) można indywidualnie zostać na wyspie Bali, albo np. na 4 dodatkowe dni i odbyć kilkudniowy, relaksujący wypad na jedną z bajecznych wysp koralowcowych (Gili Air, Gili Meno albo Gili Trawangan) w pobliżu, np:

Dzień 9 (wtorek, 14 stycznia)BALIGILI TRAWANGAN. Rejs z Sanur do Gili Trawangan (szybka łódź kosztuje ok $100/os. w obie strony), zakwaterowanie (ok.$100/pokój/noc), relaks na plażach pod palmami i na rafach koralowych.

Dzień 10 i 11 (środa, czwartek, 15 i 16 stycznia) – Relaks w tropikach najwyższej, światowej klasy!

Dzień 12 (piątek, 17 stycznia)GILIBALI. Przeprawa z powrotem na Bali, zakwaterowanie w Legian.

Dzień 13 (sobota, 18 stycznia) – BALI. Transfer na lotnisko, wylot w drogę powrotną.

Dzień 14 (niedziela, 19 stycznia)PRZYLOT. Przylot do domu, zakończenie wycieczki, pora pomyśleć o następnej, egzotycznej podróży, zapraszamy!

 

Termin wycieczki: 6 stycznia 2025

Cena wycieczki – $1,400 plus aktualny koszt przelotów (Chicago – Singapur – Bali – Chicago) wg programu, który w grudniu 2023  wynosił $1,900. I rata – $900. II rata – płatna 90 dni przed wyjazdem.

   Cena obejmuje: transfery, zakwaterowanie w hotelach 2-osobowych, 2-łóżkowych, 4 gwiazdkowych i opiekę polskiego przewodnika. Z braku stałego lokalnego kontrahenta osobiście zajmujemy się własnym bagażem.

   Cena nie obejmuje przelotów, kosztów zwiedzania (bilety wstępu, lokalne wycieczki…) wyżywienia, ubezpieczeń i opłat wizowych, opłata bagażowych. Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…).

  CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, kamerę, ładowarki, lekką, bawełnianą odzież na zmianę, strój kąpielowy, wygodne buty, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, krem p.słoneczny, Immodium, krople do oczu. Przydaje się punktualność, zdyscyplinowanie, dobry humor i doborowe towarzystwo. W regionie używany jest prąd elektryczny 220V, wtyczki typu A, B, C i O, czyli zarówno płaskie (jak w USA) jak i okrągłe (jak w Europie) bolce, trzeba mieć adapter. UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura, zmiany paszportów w „ostatniej chwili”…

UWAGA: Ta wycieczka jest skoordynowana czasowo z wyprawą na Sylwestra 2024/2025 do Bangkoku, w niedalekiej Tajlandii, tylko trzy godziny lotu z Singapuru. Zapraszamy!

Mapa Podróży

zima 2025

wycieczka z polskim przewodnikiem - Singapur Bali Indonezja Malezja

$1,400 / person

Termin Wycieczki:
6 - 15 stycznia 2025

Cena zawiera:

transfery
zakwaterowanie w hotelach 2-osobowych, 2-łóżkowych, 4 gwiazdkowych
opieka polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget