BHUTAN (plus Nepal) 2024 KRÓLESTWO W HIMALAJACH Kraina najszczęśliwszych ludzi świata

BHUTAN (plus Nepal) 2024 KRÓLESTWO W HIMALAJACH Kraina najszczęśliwszych ludzi świata

TYGRYSIE GNIAZDO – stolica THIMPU – PARO – HIMALAJE – forteca PUNAKHA DZONG – buddyzm – stupy i czorteny – zabytkowe KATMANDU – SWAYAMBU – PATAN – BHAKTAPUR – BODNATH – PASUPATINATH

Program Wycieczki

Dzień 1 – (9 listopada, sobota) LISTOPAD W BHUTANIE CECHUJE BŁĘKITNE NIEBO i BRAK OPADÓW

LOT do KATMANDU

Wylot z Chicago do Katmandu z przesiadką w europejskim lub azjatyckim porcie lotniczym.

Dzień 2 – (10 listopada, niedziela)

KATMANDU, NOC W HIMALAJACH

Przylot do stolicy Nepalu, odprawa graniczna, krótki przejazd na nocleg na wzgórze Nagarkot.

Dzień 3 – (11 listopada, poniedziałek)

PANORAMA HIMALAJÓW, BHAKTAPUR

Przy dobrej pogodzie podziwiamy tzw. “zapalanie szczytów“, czyli  wschód słońca ponad Himalajami! Przejazd do pradawnego miasta/królestwa Bhaktapur, zwiedzanie znakomitych zabytków przy Durbar Square: Pałac 55 Okien, pięciopiętrowa pagoda Nyatapola, Złota Brama i kolumna króla Bupathindry. Nocleg w Bhaktapurze, blisko zabytkowego centrum.

Dzień 4 – (12 listopada, sobota)

Mt. EVEREST Z LOTU PTAKA, PATAN, SWAYAMBU

Rano, przy sprzyjającej pogodzie, dla chętnych, (za dodatkową opłatą ok. $215) spektakularny przelot ponad majestatycznymi Himalajami w okolice Mt Everestu! Po śniadaniu podziwiamy kolejne, wspaniałe zabytki architektury newarskiej w sąsiednim miasteczku PATAN (zabytek UNESCO): plac Durbar Square, pałac królewski, mandir Kriszny i Złotą Świątynię Buddy. Krótki przejazd do Katmandu, zakwaterowanie, podziwiamy panoramę Doliny ze wzgórza Swayambunath, kolebki Katmandu z najstarszą buddyjską stupą. Wieczorny spacer po starym rynku w Katmandu.

Dzień 5 – (13 listopada, niedziela)

BHUTAN, WSCHODNIE HIMALAJE, PARO

Transfer na lotnisko Tribhuvan. Przelot do Paro, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy Bhutanu. Rozpoczynamy dogłębne zwiedzanie tego unikalnego w skali świata kraju. Podczas lotu widoki na ośnieżone szczyty Wysokich Himalajów z ośmiotysięcznikami Mt.Everest, Lhotse, Makalu i Kanczendzangą. Zakwaterowanie, spacer po Paro.

Dzień 6 – (14 listopada, poniedziałek)

BHUTAN, PARO

Całodzienne zwiedzanie Paro: m.in. ruiny XVII-wiecznej fortecy Drugyal Dzong, wieża wartownicza Ta Dzong mieszcząca obecnie muzeum narodowe i najświętsze miejsce w Bhutanie – buddyjska świątynia Kyichu Lhakhang z VII wieku.

Dzień 7 – (15 listopada, wtorek)

BHUTAN, TYGRYSIE GNIAZDO, stolica THIMPHU

Całodzienna eskapada do „Tygrysiego Gniazda”, odległego o 10 km od Paro, malowniczo położonego buddyjskiego kompleksu klasztornego Taktsang Palphug. Taktsang zbudowano na ścianach skalnego klifu wokół jaskiń, gdzie w VII wieku medytował założyciel tybetańskiego buddyzmu – guru Rinpoche zwany też Padmasambhawa. Trzygodzinne podejście na piechotę (lub jazda na końskim grzbiecie), powrót na piechotę. Przejazd na nocleg do Thimphu, stolicy i jednocześnie największego miasta Bhutanu (54 km z Paro). Śpimy na wysokości 2300 m npm.

Dzień 8 – (16 listopada, środa)

BHUTAN, THIMPHU

Miasto Thimphu powstało w 1885 roku, kiedy Ugyen Wangchuck został pierwszym królem Bhutanu. Zwiedzanie doliny Thimphu; klasztor Dzongdrakha, Szkoła Tradycyjnej Medycyny Budyjskiej, Szkoła Malarstwa, Królewski Czorten, siedziba rządu. Nocleg w Thimphu.

Dzień 9 – (17 listopada, czwartek)

THIMPHU, DOCHULA, twierdza PUNAKHA DZONG

Thimphu – Punakha. Przejazd do Punakha, dawnej stolicy Bhutanu, z postojem widokowym na przełęczy Dochula (3050 m npm). Wspaniała panorama Himalajów przy sprzyjającej pogodzie. Zwiedzamy wspaniałą, XVII-wieczną fortecę Punakha Dzong, która do czasu utworzenia stolicy w Thimphu w 1955 była administracyjnym centrum Bhutanu. Wizyta na zamku Wanduephodrang, z 1638 r.

Dzień 10 – (18 listopada, piątek)

Czorten KHAMSUN YULLEY, PARO

Zwiedzamy buddyjski czorten Khamsum Yulley, widokowy przejazd przez Thimphu do Paro na nocleg.

Dzień 11 – (19 listopada, sobota)

KATMANDU, NEPAL

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do Katmandu, nocleg.

Dzień 12 – (20 listopada, niedziela)

KATMANDU, NEPAL, buddyjska stupa BODNATH, hinduistyczna świątynia PAŚUPATINATH

Zwiedzamy stupę Bodnath oraz XVII-wieczną hinduistyczną świątynię Paśupatinath, gdzie odbywa się ceremonialne spalanie zwłok. transfer na lotnisko Tribhuvan, późny wylot w drogę powrotną do domu, przylot nazajutrz, w trzynastym dniu wycieczki, czyli w poniedziałek 21 listopada.

Koszt wycieczki wynosi $4,395, co obejmuje;

W BHUTANIE: SIEDEM dni, SZEŚĆ noclegów w hotelach 4-gwiazdkowych, międzynarodowy przelot Katmandu – Paro – Katmandu, pełne (breakfast. lunch, dinner) wyżywienie, wizę Bhutanu, opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, transfery do/z lotniska, woda butelkowana i opłaty wstępu. Temperatury w Bhutanie, w listopadzie wahają się w granicach 5-20 stopni Celsjusza.

W NEPALU: transfery, noclegi wg programu w hotelach kat. 4-gw., śniadania, opiekę polskiego i lokalnego przewodnika, transfery do/z lotniska, woda butelkowana, opłaty wstępów wg programu, pokaz tańców z kolacją w Katmandu.

Cena nie obejmuje ubezpieczeń (zalecane), przelotu do/z Nepalu (ok. $1600) ani wizy Nepalu (ok.$30). Temperatury w Bhutanie, w listopadzie wahają się w granicach od 20 stopni C (68F) w dzień do 5 stopni (40F) Celsjusza  w nocy.

UWAGA. Organizacja wizyty w Bhutanie jest skomplikowana, wymaga koordynacji lotów i bardzo wczesnej rezerwacji przelotów a także noclegów, dlatego chętni na podróż do tego himalajskiego królestwa powinni się decydować i wpłacać depozyty jak najwcześniej! Obowiązuje minimum 10 uczestników.

 

Mapa Podróży

jesień 2024

Wyprawa do Bhutanu, krainy najszczęśliwszych ludzi świata

$4,395 / person

Termin Wycieczki:
9 - 21 listopada 2024

Cena zawiera:

zakwaterowanie na 6 nocy w hotelach 4-gw, 2-os. w Bhutanie
opłaty wstępów w Bhutanie wg programu
pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) w Bhutanie
międzynarodowy przelot z Katmandu do Paro w Bhutanie i z powrotem
koszt wizy Bhutanu
zakwaterowanie na 4 noce w hotelach 4-gw, 2-os. w Nepalu
opłaty wstępów w Nepalu wg programu
folklorystyczny show z kolacją w Katmandu
śniadania w Nepalu
prywatny transport wg programu w Bhutanie i w Nepalu
opieka polskiego przewodnika w Bhutanie i w Nepalu
opieka lokalnego przewodnika w Bhutanie i w Nepalu
transfery do./z lotniska
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget