Wylot z Chicago (lub innego miasta).
Przylot do stolicy Boliwii, spotkanie z polskim przewodnikiem, zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. Po południu – zwiedzanie miasta (m.in. Bazylika św. Franciszka i zabytkowy kościół Santo Domingo) oraz znanej z surowych krajobrazów Doliny Księżycowej. Nocleg w La Paz.
Transfer na lotnisko i przelot do Uyuni. Przejazd do największego na świecie solniska Salar de Uyuni, które jako jeden z najbardziej płaskich obszarów naszego globu znajduje się na Płaskowyżu Andyjskim Altiplano, na wysokości 3650 m npm, będąc pozostałością po ogromnym, wyschniętym jeziorze. Powierzchnię spektakularnego solniska pokrywa krystaliczna skorupa, a pod nią znajduje się 70% światowych zasobów litu! Wizyta na cmentarzu kolejowym, gdzie możemy zobaczyć szczątki lokomotyw z XIX i XX wieku, aby następnie udać się do Wielkiego Salar, odwiedzając po drodze miejscowość Colchani, gdzie odwiedzimy zakład rzemieślniczy obróbki soli, dodatkowo obserwować będziemy formę wydobycia soli, kontynuując zwiedzamy wyspę Incahuasi (znana jako Isla Pescado), gdzie można zobaczyć słynne olbrzymie kaktusy. Obiad będzie serwowany w środku salaru. Dalej udamy się na południe oglądać zachód słońca przy brzęku kieliszków wybornego, boliwijskiego wina. Nocleg w ekskluzywnym Hotelu Palacio de Sal, najlepszego i najbardziej luksusowego hotelu z soli na świecie, kolacja i nocleg (jazda jeepami 4×4).
Przejazd przez miejsce wydobycia i produkcji bloków solnych, potem na północ, do podnóża wulkanu Thunupa, aby odwiedzić Pucara Ayque, gdzie można zobaczyć prekolumbijski fort i mumie. Obiad. Nocleg w hotelu Palacio de Sal. (przejazd jeepami 4×4).
Powrót do miasta Uyuni i sześciogodzinny przejazd do Potosi, miasta, które w 1544 roku zasłynęło z odkrycia złóż srebra tak ogromnych, że zmieniły monetarną równowagę w ówczesnej Europie. Jako ilustrację niechaj posłuży florydzkie znalezisko wraku galeonu Atocha, którym wieziono 47 ton srebra oraz 150 tysięcy złotych monet i sztabek! Po południu zwiedzanie miasta Potosi oraz Casa de la Moneda. Nocleg na wysokości – uwaga – 3967 m npm!
Zwiedzanie rynku górniczego oraz kopalni, aby zobaczyć figurę „wujka Tio”, przypominającego wyglądem diabła. Górnicy wierzą, że to właśnie on decyduje o sukcesie lub pechu w trzewiach ziemi. Poznajemy warunki ciężkiej pracy w kopalni, gdzie – jako dar dla górników – możemy przynieść kupione obok w sklepie liście koki lub laski dynamitu! Nocleg.
Trzygodzinny przejazd do Sucre, konstytucyjnej stolicy Boliwii! Zwiedzanie miasta i przelot do La Paz. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dwudniowy wypad do dżungli „najbardziej niebezpieczną drogą świata”! Wyjazd do Coroico. Przekraczamy majestatyczne Andy przez przełęcz 4700 m.n.p.m. Krajobraz zmienia się z surowego andyjskiego na scenerię bujnej roślinności dżungli subtropikalnej. Zjazd kręta drogą asfaltową. Po drodze można zatrzymać się w różnych miejscach na zrobienie pięknych zdjęć w tej wyjątkowej scenerii. Kontynuujemy zjazd do samej dżungli, gdzie zaczyna się najtrudniejszy odcinek trasy. Wąska droga bez asfaltu prowadzi przez imponujące „tunele” niewielkich wodospadów spadających z koron przydrożnych drzew. Zjeżdżamy do wysokości 1100 metrów do osady Yolosa. Później ruszamy w kierunku Coroico, dojazd do miasta, zakwaterowanie w hotelu (na wysokości 1,750 m n.p.m). Obiad. Po obiedzie wizyta na plantacji koki.
Po śniadaniu udajemy się do Pozas de Vagante, położone na malowniczym urwisku bicze gwałtownie spadającej wody ze szczytów Huaykuni i Uchumachi, tworzące fantastyczne wyżłobienia w kamieniach i oferujące najpiękniejsze w regionie naturalne miejsce do kąpieli z krystaliczną wodą (hiking 2 godziny). Powrót do hotelu samochodem, obiad. Powrót do La Paz po południu. Nocleg w La Paz.
Wycieczka do ruin ośrodka kultury andyjskiej Tiahuanaco, liczącego 2500 lat, ze słynną Bramą Słońca (wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Przejazd na lotnisko około północy, odlot z Boliwii ok. 3 nad ranem.
Przylot do Chicago późnym wieczorem, zakończenie wycieczki.
Termin: 13 – 23 maja 2023
Cena wycieczki: $2,295 plus aktualny koszt przelotów międzynarodowych z Chicago do La Paz i z powrotem ($1,400 z dwoma przesiadkami, stan na grudzień 2022). Dopłata do pokoju jednoosobowego $480.00. Pierwsza rata $1,300 płatna przy zapisie, druga rata płatna 90 dni przed wylotem. Obowiązuje minimum 10, maksimum 16 uczestników. Z racji podróżowania 4-os. jeepami po salarze, liczba uczestników (aby nie podrażać segmentów wycieczki pokonywanych jeepami), powinna być wielokrotnością czwórki. Najkorzystniejsza cenowo ilość uczestników to 8, 12, lub (maximum) 16 osób.
CENA OBEJMUJE: Transfery, transport autokarami/mikrobusami prywatnymi w Boliwii wg programu, transport jeepami podczas wycieczki w Uyuni, śniadania, cztery (4) obiady, jedna (1) kolacja, noclegi w hotelach 3*, w pokojach 2-osobowych, dwa przeloty wewnątrz kontynentu Ameryki Południowej (La Paz – Uyuni oraz Sucre – La Paz), opieka polskiego pilota, obsługa lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach.
CENA NIE OBEJMUJE: wyżywienia oprócz wymienionego, wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp., opłat lotniskowych dla lokalnych przelotów, biletów wstępów i lokalnych wycieczek, ubezpieczenia, zwyczajowych napiwków. UWAGA! Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. W takim przypadku będziemy proponować alternatywne (równomierne finansowo) rozwiązania zastępcze.
∙ W przypadku rezygnacji z udziału w wycieczce na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy Klient zostanie obciążony opłatą w wysokości 30 % wartości pakietu, na 20 dni przed rozpoczęciem wycieczki w wysokości 50 % wartości pakietu i na 7 dni przez rozpoczęciem wyprawy w wysokości 90 % wartości pakietu turystycznego. Każda zmiana danych osobowych na wyemitowanych lokalnych biletach lotniczych wiąże się z opłatą w wysokości USD 36.00.
∙ Przy zapisie potrzebujemy kopie paszportów. Cena wycieczki jest ważna do końca 2022 roku i może ulec zmianie w przypadku wzrostu kursu waluty, wzrostu kosztów transportu, wzrostu opłat urzędowych, wzrostu ceny wstępów do zwiedzanych obiektów, podatków lub opłat lotniskowych. Ponieważ La Paz położone jest na wysokości 3600 m npm a Potosi na 3960 m npm, trzeba spełniać odpowiednie warunki zdrowotne! Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). Należy zabrać ze sobą: sprzęt fotograficzny, lornetkę, pieniądze (drobne nominały), odzież na zmianę, wygodne obuwie, tabletki od bólu głowy, Immodium, krople do oczu. Polecamy wykonanie odbitek kserograficznych paszportu. Przydaje się wytrzymałość na trudy podróży i dobry humor. NA TERENIE KRAJU NIE SĄ AKCEPTOWANE BANKNOTY 50. i 100. DOLAROWE Z SERII CBB2! Nie akceptuje się również uszkodzonych banknotów USA (określonych, podartych, dziurawych itp).
Boliwia nadal wymaga okazania pełnego szczepienia na Covid-19, albo negatywnego wyniku PCR dokonanego 72 godz. przed odprawą lotniczą, lub szybkiego testu Rapid dokonanego 48 godzin przed “boardingiem”.
Transfery |
transport autokarami/mikrobusami prywatnymi w Boliwii wg programu |
transport jeepami podczas wycieczki w Uyuni |
śniadania |
cztery (4) obiady |
jedna (1) kolacja |
noclegi w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych |
dwa przeloty wewnątrz kontynentu Ameryki Południowej (La Paz - Uyuni oraz Sucre - La Paz) |
cztery (4) obiady |
opieka polskiego pilota |
obsługa lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektac |
Copyright © 2021 Exotica Travel