Sekrety Kolorado

Sekrety Kolorado

Program autorski – Andrzeja Kulki

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota 2 lipca, 17 września)

Wyjazd z Chicago wczesnym rankiem, przejazd śladami pierwszych osadników przez stany Illinois, Iowa i Nebraska. Pokonujemy amerykańskie rzeki Mississippi i Missouri słuchając typowej muzyki Dzikiego Zachodu. Nocleg na pograniczu Kolorado.

Dzień 2 (niedziela 3 lipca)

KOLORADO

Dojazd do Parku Narodowego Gór Skalistych poprzez prerie wschodniego Kolorado. Malowniczy kanion rzeki Big Thompson. Geneza Kordyliery. Podczas jazdy słuchamy muzyki Indian Ameryki Północnej. Zakwaterowanie, posiłek… Późnym popołudniem spędzamy około trzy godziny na łatwym, myśliwskim szlaku pradawnych Indian Ute. Pobyt na wysokościach 3600-3700 metrów nad poziomem morza pozwoli nam ułatwić aklimatyzację do górskiego środowiska tak potrzebną na najbliższe dni. Spotkania ze świstakami. Panoramiczny zachód słońca z sekretnego miejsca zawodowych fotografów (o ile dopisze pogoda), ze szczytem Longs Peak (4345 m npm) na horyzoncie. Nocleg w uzdrowiskowym miasteczku Estes Park.

Dzień 3 (poniedziałek 4 lipca)

Weryfikujemy działanie aplikacji topograficznych, rozdanie dokładnych mapek dzisiejszych tras. Od wczesnego poranka, przez cały dzień szlifujemy formę na przepięknym szlaku do Czarnego Stawu w kierunku szczytu Longs Peak. Albo jeziora; the Loch, Lake of Glass i Sky Pond w sąsiedniej dolinie. OPCJA łatwiejsza: trasa wzdłuż górskich stawów Nymph Lake, Dream Lake oraz Emerald Lake. Wodospad Alberta, piknik w lesie nad jeziorem. Dzika przyroda wokół nas. Powrót na nocleg do Estes.

Dzień 4 (wtorek 5 lipca)

Tego dnia realizujemy najbardziej ambitny cel – wejście na Longs Peak (dla mocnych, odważnych i kwalifikujących się) z opcją trasy do jeziora Chasm Lake i wodospadów Columbine (wersja łagodniejsza). Powrót do Estes Park.

Dzień 5 (środa 6 lipca)

Relaksująca przeprawa przez Góry Skaliste stanu Kolorado z popołudniową wizytą w Parku Narodowym Czarnego Kanionu Gunnison. Zasłużony odpoczynek dla mięśni po trzydniowych wspinaczkach.

Dzień 6 (czwartek 7 lipca)

GÓRSKIE JEZIORA

Przed świtem wyjazd z hotelu w kierunku gór San Juan, gdzie większość dnia spędzimy na spektakularnej trasie pieszej do kolorowych stawów Blue Lakes u podnóży szczytu Mount Sneffels. Rozdanie dokładnych mapek dzisiejszej trasy, z objaśnieniami konfiguracji terenu. Startujemy z poziomu 2850 m, dochodząc po trzech godzinach (6.5 km) do pierwszego z “błękitnych” jezior na wys. 3350 m npm. Dla chętnych i mocnych dalsza wspinaczka do Górnego Jeziora (3757m) lub na przełecz (3960m). Ewentualnie na szczyt/zbocza Mt Sneffels (4315m) (dla mocnych, odważnych i kwalifikujących się). W lipcu liczymy na widok całych zagonów kolorowych, polnych kwiatów, a we wrześniu na złote kolory jesieni zapewniane przez zagajniki drzew osikowych (aspen). Zasłużona obiadokolacja w urokliwym, zabytkowym miasteczku Ouray z czasów “gorączki złota”, nocleg.

Dzień 7 (piątek 8 lipca)

GÓRSKI SZLAK MARZEŃ

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Silverton, ze sławetnej drogi Million Dollar Highway zjeżdżamy na parking (3000 m npm), skąd zaczyna się pieszy szlak do górskich jezior Ice Lake (3740m) oraz Island Lake (3800m), których lazurowo-szmaragdowy kolor wody przyprawia o niekłamany zachwyt. Przejście górskiej pętli o dł. 16 km zajmuje 6-8 godzin godzin, szlak jest oceniany jako trudny, ale absolutnie wart każdego wysiłku. Po kilku dniach spędzonych na górskich ścieżkach będzie to dla nas wyzwanie znacznie łatwiejsze. OPCJA – dla tych którzy zaliczyli już ten przepiękny szlak – trasa (15 km, trudna) do błękitnego stawu Columbine Lake u podnóży szczytu Lookout Peak. Zasłużona kolacja w kolejnym uroczym, westernowym miasteczku – Silverton, powrót na nocleg.

Dzień 8 (sobota 9 lipca)

GÓRY SKALISTE

Panoramiczny przejazd przez Góry Skaliste Kolorado z (ostatnim już na wyprawie) trzygodzinnym hikingiem po drodze w miejscu określonym przez aktualną pogodę.

Dzień 9 (niedziela 10 lipca, 25 września)

PRERIE. Całodzienny przejazd Wielką Równiną Prerii do Chicago.

 

Terminy 2022: 2 lipca, 17 września. Cena wycieczki: $1280. Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych, wstępy do parków narodowych, niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Dopłata “do jedynki” wynosi $490. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą). Warto zadbać uprzednio o kondycję fizyczną, załadować do telefonu stosowne aplikacje topograficzne i zabrać ze sobą: odzież odpowiednią na wysokie góry, odzież na zmianę, kijki, nieprzemakalne, mocne terenowe buty sięgające powyżej kostek, aparat fotograficzny, GPS,  karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, latarkę, krem p.słoneczny, ciepłą czapkę, okulary p.słoneczne, najlepszych znajomych a takż¿e dobry humor!

UWAGA: W celu uniknięcia monotonnej jazdy przez prerie sugerujemy przelot/powrót do/z Denver.

Mapa Podróży

Lato 2022

Na szlakach marzeń w Górach Skalistych

$1280 / person

Termin Wycieczki:
2 lipiec - 10 lipiec

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych
wstępy do parków narodowych
niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget