DUBAJ,  OMAN,  ABU DHABI  –  2024

DUBAJ,  OMAN,  ABU DHABI  –  2024

DUBAJ – BURDŻ KHALIFA – JEEPAMI po PUSTYNI ARABSKIEJ – OBOZOWISKO BEDUINÓW – ABU DHABI – MECZET SZEJKA ZAYIDA – SUŁTANAT OMANU – CIEŚNINA ORMUZ – FIORDY ARABII – JEEPAMI w GÓRY HADŻAR

Program autorski Andrzeja Kulki

Program Wycieczki

DZIEŃ 1 – (8 grudnia, niedziela)

PRZELOT

Wylot do Emiratów, z Chicago lub dowolnego miasta świata.

 

DZIEŃ 2 – (9 grudnia, poniedziałek)

DUBAJ

Wieczorny przylot do Emiratu Dubaju, transfer do hotelu, zakwaterowanie.

 

DZIEŃ 3 – (10 grudnia, wtorek)

DUBAJ NOWOCZESNY

Po śniadaniu wyjazd z hotelu, godzinny rejs statkiem po zatoce w okolicy Dubai Marina. Dubai Marina, przystanek na zdjęcia, Palm Jumeirah – przejazd kolejką monorail w jedną stronę, przystanek na dokonanie (z zewnątrz) zdjęcia Burdż Al Arab (luksusowy, 7-gwiazdkowy hotel w oryginalnym kształcie żagla), Madinat Jumeirah – krótki spacer, Mall of Emirates z widokiem na lodowisko Ski Dubaj, wjazd na Burdż Khalifa (najwyższy budynek wzniesiony przez człowieka – 830 metrów). Czas wolny w centrum handlowym Dubai Mall – możliwość obejrzenia akwarium i podwodnego ZOO. Wieczorem pokaz fontann. Powrót do hotelu.

Madinat Jumeirah – to kompleks hoteli i willi wybudowanych przy sztucznie wykopanych kanałach (Wenecja Dubaju) nad brzegiem zatoki. Znajduje się tam również Souk Jumeirah. Całość stylizowana na stare miasto Bastakyia, ma przypominać o tym jak kiedyś wyglądało życie w Dubaju. Po kanałach pływają łódki przewożące gości hotelowych z jednej części kompleksu do drugiej. Mnóstwo sklepików i restauracji. Teatr na wodzie. Miejsce, gdzie co roku odbywają się międzynarodowe festiwale filmowe. Zwiedzanie nowego Dubaju to przede wszystkim nowoczesne i niepowtarzalne budownictwo; budynki mieszkalne, biurowce, centra handlowe i hotele.

.

DZIEŃ 4(11 grudnia, środa)

ZABYTKOWY DUBAJ

Spacer po dubajskiej Starówce – Bastakyia, zwiedzanie starej części miasta: rynek tkanin, przepłynięcie taksówką wodną (abra) na północny brzeg zatoki na rynek przypraw i złota, Lunch w lokalnej restauracji. Po południu wyjazd na pustynne safari (płatne osobno – $68 z obiadem barbecue), gdzie na zakończenie jazdy po wydmach samochody zjeżdżamy do beduińskiego obozowiska. Atrakcje, typu taniec brzucha, możliwość zrobienia tatuażu henna (schodzi po kilku dniach) przebrania się w miejscowe stroje (czarne abeje dla kobiet i białe kandury dla mężczyzn) do zdjęcia, przejażdżka na wielbłądzie, możliwość spróbowania fajki wodnej. Po zakończeniu programu powrót do hotelu.

 

DZIEŃ 5 – (12 grudnia, czwartek)

Emirat ABU DHABI

Zwiedzamy Abu  Dhabi – stolicę  Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W trakcie wycieczki wizyta w Heritage Village i przystanek na zdjęcia superluksusowego hotelu Emirate Palace. Na rynku daktyli będzie okazja by popróbować i zakupić rozmaite gatunki tych pysznych owoców uprawianych w Emiratach i sąsiedniej Arabii Saudyjskiej. Przejedziemy też przez dwie sąsiednie wyspy Yas i Sadyiat, gdzie zatrzymamy się na zdjęcia legendarnego toru F1, Najważniejszym punktem zwiedzania będzie jednak wspaniały meczet Szejka Zayida, gdzie można podziwiać m.in. największy na świecie tkany ręcznie perski dywan (5 tys. m. kw.) oraz żyrandole wykonane z miedzi i kryształów.

 

DZIEŃ 6 – (13 grudnia, piątek)

PUSTYNIA ARABSKA

Rano wyjazd z hotelu. Wizyta w oazie Al Ain – największej z kilku plantacji daktylowych znajdujących się na terenie miasta. Odwiedzimy muzeum Al Ain Palace i dom w którym mieszkał pierwszy prezydent ZEA szejk Zayed. Drzewo rodowe rodziny Nahyen. Wjazd na górę Jebel Hafit, wizyta na rynku wielbłądów. Góra Hafit w Al Ain to odnoga gór Hadżar (pokrywających cały półwysep Musandam), ewenement, gdyż na płaskim, pustynnym terenie wyrastają na wysokość 1200 metrów npm. Na szczycie znajduje się platforma widokowa, pałac szejka Zayida oraz hotel Merkury. Pałac jest niedostępny, w hotelu można zatrzymać się na lunch. Na szczyt prowadzi fantastyczna, kręta droga. U podnóża góry znajdują się gorące źródła; ulubione miejsce weekendowe mieszkańców. Al Ain to bardzo stare oazy na szlaku karawan przechodzących przez Półwysep Arabski, znane już od 2,000 lat przed Chrystusem. W oazach można zobaczyć systemy kanałów do podlewania tzw. falaj.

 

DZIEŃ 7 – (14 grudnia, sobota)

Sułtanat OMANU

Przejazd na dwa dni do sąsiedniego kraju: Sułtanatu OMANU! Po drodze zwiedzanie miasta Szardża (stolica sąsiedniego emiratu); Sharjah Islamic Museum, Arsa Souk, Blue Souk, postój na fotkę przy meczecie King Faisal Mosque. Przejeżdżając przez tereny kolejnych emiratów; Adżman, Ras al-Chaima i Umm al-Kajwajn podążamy przepiękną widokowo drogą do Khasab – niewielkiej miejscowości, gdzie znajduje się port. Po drodze postoje na zdjęcia. Zakwaterowanie w hotelu w Khasab, spacer, relaks w atmosferze zacisznego portu w ojczyźnie Sinbada Żeglarza.

 

DZIEŃ 8 – (15 grudnia,niedziela)

REJS STAROŻYTNĄ ŁODZIĄ

Przesiadamy się na oryginalną łódź dhow i płyniemy (10 – 16) wzdłuż przypominających fiordy wąskich zatok półwyspu Musandam. Musandam, zakończony cieśniną Ormuz, jest oddzielony od głównej części Omanu terenem Emiratów. Zatrzymujemy się w jednej z niewielkich zatoczek mając możliwość kąpieli, nurkowania, snorkelingu, podziwiania delfinów itp. Lunch na łódce, powrót do portu. Nocleg w Khasab.

 

DZIEŃ 9 – (16 grudnia, poniedziałek)

OMAN – Góry Hadżar

Dla chętnych poranne safari jeepami w górach Hadżar (od 9 do 12 w południe, za dodatkową opłatą $300 za jeepa dla 4 osób). Wyjazd z Omanu, przejazd przez góry do hotelu w Dubaju. Wieczorem kolacja podczas rejsu na łódce na Dubai Marina.

 

DZIEŃ 10 – (17 grudnia, wtorek)

LOT POWROTNY

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Godzina wylotu z Dubaju jest uzależniona od lotów dostępnych w chwili zakupu biletów.

 

Terminy wycieczki:  8 grudnia 2024

Cena wycieczki $ 2,145 + aktualny koszt biletu do/z Dubaju, z ceną rzędu 1,000 USD (non-stop z/do Chicago) w listopadzie 2023.

Pierwsza rata w wys. $1,000 płatna w chwili zapisu, druga rata płatna 30 dni przed terminem wylotu.

 Cena wycieczki obejmuje: transfery do/z lotniska, noclegi (8) w klimatyzowanych, 2-os. pokojach w hotelach kat. 4*, śniadania, polski/lokalny przewodnik na miejscu, zwiedzanie Dubaju wg programu, z przejazdem kolejką monorail oraz łódką abra, zwiedzanie Abu Dhabi i Szardża wg programu, z wejściem do meczetu oraz muzeum, wjazd na wieżowiec Burdż Khalifa, 2-dniową wycieczkę do Musandam w Omanie, z przejazdem autokarem i pobytem, całodzienny rejs statkiem wycieczkowym w Omanie, lunch na statku, zwiedzanie Al Ain, kolację z rejsem na łódce w Dubaj Marina, 0.5 litra wody na osobę na dzień w autokarze, opłatę turystyczną Dirham Fee.

Cena wycieczki NIE OBEJMUJE: przelotu międzynarodowego do/z Dubaju (z ceną rzędu 1,000 USD, non-stop z/do Chicago, w styczniu 2024, ubezpieczeń, opłat za wszystkie lunch ($200 za całość: bufet+woda+soft drink, ale bez kawy i herbaty, takie zwyczaje), wizy Omanu ($24), napiwków w wysokości $5/os./dziennie, safari w górach Hadżar, safari na pustyni, 

UWAGI: w regionie należy ubierać się normalnie, nie wyzywająco. Mężczyźni mogą nosić krótkie spodnie (w okolicy kolan), kobiety – krótki rękaw, krótka spódnica (byle nie za krótka). Na wejście do meczetu potrzebne będzie dla kobiet: długa spódnica (do kostek) lub długie luźne spodnie i góra z długim rękawem (do dłoni), ubranie luźne, nie obcisłe i nie przezroczyste. Obowiązkowo szal na głowę. Dla mężczyzn długie spodnie. Jeśli ktoś posiada tatuaże, to muszą być zakryte, by nie były widoczne. Coś cieplejszego przyda się również na pustynię. Nie wolno spożywać alkoholu w miejscach publicznych i pokazywać się w stanie wskazującym na spożycie. Nie należy okazywać sobie uczuć zbyt wylewnie. Osoby palące papierosy powinny to robić tylko w wyznaczonych miejscach. Należy unikać fotografowania innych osób. Pieczątki izraelskie w paszporcie nie są dobrze widziane przez urzędników imigracyjnych.

Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w związku z bieżącymi wymogami. Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (ważność paszportu, posiadanie odpowiedniej ilości pustych stron na wizy itp.).

 

Mapa Podróży

Zima 2024/2025

Emiraty Dubaj Abu Dhabi i sułtanat Oman

$2,145 / person

Termin Wycieczki:
8 - 17 grudnia 2024

Cena zawiera:

Wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
Śniadania
Zakwaterowanie (8 nocy) w hotelach 4*
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Pilot z językiem polskim
Przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
zwiedzanie Dubaju wg programu, z przejazdem kolejką monorail oraz łódką abra
zwiedzanie Abu Dhabi i Szardża wg programu, z wejściem do meczetu oraz muzeum
wjazd na wieżowiec Burdż Khalifa
2-dniową wycieczkę do Musandam w Omanie, z przejazdem autokarem i pobytem
całodzienny rejs statkiem wycieczkowym w Omanie z lunchem
zwiedzanie Al Ain
kolację z rejsem na łódce w Dubaj Marina
0.5 litra wody na osobę na dzień w autokarze
opłatę turystyczną Dirham Fee; lokalne podatki
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget