Ekwador – Galapagos – Amazonia, 10 – 22 kwietnia

Ekwador – Galapagos – Amazonia, 10 – 22 kwietnia

Program autorski – Andrzeja Kulki

Program Wycieczki

Dzień 1 (10 kwietnia, poniedziałek)

Quito

Przylot do Quito, stolicy Ekwadoru. Transfer do hotelu położonego w centrum miasta (przejazd trwa około godziny). Zakwaterowanie.

Dzień 2 (11 kwietnia, wtorek)

GALAPAGOS.

Przelot do Baltra na Galapagos, strategicznej wyspy podczas II wojny światowej. Jest to główne lotnisko na Galapagos, do którego przylatują i odlatują turyści i osadnicy. Tuż obok lotniska możemy obserwować unikalną florę wysp; kilka gatunków kaktusów i święte drzewo „palo santo”. Po przylocie na lotnisko Baltra spotkanie z lokalnym przewodnikiem/przyrodnikiem i – po odbiorze bagazu – ok. 45-minutowy przejazd autobusem na pokład jachtu. Zaokrętowanie, obiad w mesie. Po południu wizytujemy Hacjendę Primicias, aby zobaczyć żółwie olbrzymie w ich naturalnym środowisku. Te słynne kolosy są łatwe do zauważenia; przechadzają się wokół, jedząc trawę i liście. Można tu spotkać niektóre lokalne ptaki, jak czaple, przedrzeźniacze, zięby czy muchołówki. Po wędrówce wracamy na jacht. Kolacja i odprawa na następny dzień.

Dzień 3 (12 kwietnia, środa)

WYSPA ISABELA, TINTORERAS.

Po śniadaniu lądujemy “na mokro”, (tzn. można się umoczyć) na małej wyspie Tintoreras położonej tuż na południe od miasteczka Puerto Villamil. Jest to mała zatoka o spokojnych turkusowych wodach, w której można podziwiać lwy morskie, żółwie morskie, legwany morskie, płaszczki itp. Zatoka połączona jest ze szczeliną krystalicznie czystej wody, która jest płytka, a przy odpływie jej wejście się zamyka. W tej szczelinie można zobaczyć, jak rekiny rafowe pływają wraz z innymi rybami i lwami morskimi. Pieszy spacer po wyspie mierzy ok. 2 kilometrów. Dla chętnych nurkowanie z fajką (snorkeling). Obiad na pokładzie jachtu. Po obiedzie czeka nas “lądowanie na sucho”, odwiedzamy Centrum Hodowlane im. Arnaldo Tupiza, które realizuje program ochrony żółwi lądowych z Południowej Izabeli. Po tej wizycie spacerujemy przez pół godziny wzdłuż moczarów a następnie skalnymi i piaszczystymi plażami. W okolicy znajduje się wiele szlaków, na których można zobaczyć wszystkie cztery gatunki mangrowców występujące na Galapagos, a także liczne, egzotyczne ptaki wędrowne: siewki, rybitwy, brodźce, cyranki modroskrzydłe, jastrzębie rybołowy, żeby wymienić tylko kilka. Po spacerze oddajemy się relaksowi na Plaży Miłości; idealne miejsca do schłodzenia ciała. Ta morska zatoka jest jednym z ulubionych miejsc wylegiwania się lwów morskich, więc najprawdopodobniej natrafimy na kilka sztuk. Powrót na jacht. Kolacja i odprawa na następny dzień.

Dzień 4 (13 kwietnia, czwartek)

WYSPA RABIDA, WYSPA SANTA CRUZ

Po śniadaniu dopływamy do jednej z najbardziej kolorowych i zróżnicowanych wulkanicznie wysp archipelagu, a także świetnego miejsce do nurkowania z fajką. Lądujemy “na mokro”. Zaczniemy od słynnej bordowej, piaszczystej plaży Rabida i po łatwym spacerze (około 1 km) docieramy do imponującego punktu widokowego, aby podziwiać niesamowite krajobrazy. Wyspa Rabida to mekka dla obserwatorów ptaków. Występują tutaj niektóre z rzadszych gatunków, w tym dziewięć odmian zięb, muchołówki wielkodziobe, jastrzębie z Galapagos, ostrygojady i pelikany brunatne. Po obiedzie, po południu lądujemy “na mokro” naprzeciw wzgorza Cerro Dragon. Docieramy do laguny wyjątkowo słonej (bardziej niż ocean!) wody, gdzie na plaży można zobaczyć flamingi, szczudłaki czarnoskrzydłe, kaczki rożkowe i inne gatunki ptaków. Realizujemy krótki spacer pod górę, który nagradza nas wspaniałym widokiem na zatokę i miejsce lęgowe dla rzadkich iguan lądowych. Kolacja i odprawa na następny dzień.

Dzień 5 (14 kwietnia, piątek)

WYSPA SANTA CRUZ, BLACK TURTLE BAY

Po śniadaniu wizytujemy pontonem lagunę Black Turtle Bay (Caleta Tortuga Negra), blisko Baltry. Ten godzinny rejs jest wyjątkowy ze względu na piękną plażę z lwami morskimi i czystą, spokojną wodę. Można tu zobaczyć żerujące żółwie zielone morskie, rekiny i wiele różnych gatunków ptaków, w malowniczych zatoczkach skrytych pośród mangrowców. Po tej wizycie czeka nas przejazd autobusem na lotnisko Baltra na lot powrotny do Quito. To już koniec przygody z Galapagos. Przylot do stolicy Ekwadoru, zakwaterowanie w centrum miasta.

Dzień 6 (15 kwietnia, sobota)

OTOVALO.

Śniadanie w hotelu. Wycieczka na targ indiański w Otavalo – podróż trwa ok.2 godziny; po drodze przy dobrej pogodzie widok na wulkan Cayambe (ok. 5790 m npm), a także wulkany Imbabura, Cotacachi. W Otavalo mamy okazję fotografowania świątecznie odzianych Indian, zakupy na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu). Nocleg w hotelu w centrum Quito.

Dzień 7 (16 kwietnia, niedziela)

QUITO.

Zwiedzanie miasta, nowe dzielnice; pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.) i doliny w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne). Kolonialna część: Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupa, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Companía z początku XVII w. (1605), panorama Starego Miasta z góry Panecillo, Matka Boska Panecillo. Po południu wycieczka na Równik (25 km na północ od centrum Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ńan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku, możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Nocleg w hotelu w centrum Quito.

Dzień 8 (17 kwietnia, poniedziałek)

wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzinę po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864 m npm i jeśli czas pozwoli trekking do lodowca (5000 m npm). Potem zjazd do jeziora Limpiopungo, obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i przy odrobinie szczęścia – dzikich koni. Po południu powrót do Quito. Nocleg w hotelu w centrum Quito.

Dzień 9 (18 kwietnia, wtorek)

Odlot z Ekwadoru, ale… dla chętnych – kontynuacja wyprawy w postaci wycieczki do Amazonii! Podróż do dżungli amazońskiej, w czasie jazdy obserwujemy różne strefy wysokościowe (klimat, roślinność) – od 600 m npm do 4200 m npm (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe – Coca i Park Narodowy Sangay. Przekraczamy Kordylierę Wschodnią Andów przez przełęcz na wysokości 4200 m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (na wys. 3300 m n.p.m., temp. wody 30-40°C) – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Kontynuujemy podróż do dżungli na trasie Papallacta – Baeza – Archidona – Tena – La Punta. Po przyjeździe do La Punta płyniemy canoe – ok. 20 minut – w dół rzeki Napo (dopływ Amazonki), do zajazdu położonego nad brzegiem rzeki. Zakwaterowanie i kolacja. Po kolacji możliwość kąpieli w basenie

Dzień 10 (19 kwietnia, środa)

Po śniadaniu płyniemy canoe w dół rzeki Napo, później Arajuno, wycieczka po dżungli – wspinaczka na punkt widokowy i obserwowanie dżungli z góry, po drodze obserwowanie różnych roślin (wyjaśnienia lokalnego przewodnika), wizyta w Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (oglądanie zwierząt i ptaków dżungli amazońskiej). Po południu wizyta w domu Indian Quichua, próba strzelania z dmuchawy, oglądanie tropikalnych upraw (kawa, kakao, ananas, guayaba, maniok, etc.) i w indiańskiej wiosce Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), płukanie złota w rzece Napo przez uczestników wycieczki; powrót do hotelu, dla chętnych kąpiel w basenie przed kolacją.

Dzień 11 (20 kwietnia, czwartek)

Po śniadaniu podróż do Baños, pięknego miasteczka leżącego u podnóża wulkanu Tungurahua, po drodze, w okolicach Puyo wycieczka po dżungli wtórnej, gdzie będzie można obserwować wiele gatunków orchidei, helikonii, bromelii, roślin leczniczych i drzew użytkowych. Później wizyta w centrum wyrobów z drewna balsa. Po południu wycieczka do wodospadu Pailón del Diablo, kwalifikowanego przez znawców jako jeden z najbardziej spektakularnych wodospadów w Ameryce Południowej, potem przeprawa tarabita (rodzaj lokalnej kolejki linowej) przez rzekę Pastaza (dopływ Amazonki), obserwacja kolumn bazaltowych na wysokich pionowych brzegach rzeki. Nocleg w Baños.

Dzień 12 (21 kwietnia, piątek)

W Baños zwiedzanie bazyliki (sanktuarium Matki Boskiej) i podziwianie przepięknego krajobrazu z wysokimi górami i kaskadami wokół miasteczka, widoku z mostu San Francisco z kanionem rzeki Pastaza; możliwość kosztowania soku i wyrobów z trzciny cukrowej. W drodze powrotnej do Quito przystanek w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów ludowych), w parku Juan Benigno Vela w Ambato. Nocleg w stylowej hacjendzie La Cienega (typowa hacjenda z XVII w.).

Dzień 13 (22 kwietnia, piątek)

Transfer na lotnisko, odlot, przylot nazajutrz, CZTERNASTEGO DNIA.

 

Termin wycieczki – 10 kwietnia, 2023, cena:

$ 3,250 – za całość; EKWADOR CENTRALNY plus GALAPAGOS plus AMAZONIA, 10 -22 kwietnia.

$ 2,600 – za część;  EKWADOR CENTRALNY plus GALAPAGOS, 10 – 18 kwietnia

$ 1250 – za segment; AMAZONIA, 17 – 22 kwietnia.

Cena obejmuje: transfery i transport w czasie wycieczki, rejs 4 dniowy/3 noce pośród wysp Galapagos na jachcie motorowym klasy turysta superior (kajuty dwuosobowe), śniadania (na Galapagos i w zajeździe nad rzeką Napo 3 posiłki dziennie), zakwaterowanie w hotelach 4* ze śniadaniem w Quito, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, teczkę z informacją i mapami, pilot z językiem polskim w części kontynentalnej, na Galapagos pilot z jęz. angielskim, przewodnicy miejscowi, o ile są konieczni. Uwzględniono zakwaterowanie w pokojach 2-os. Osoby dolatujące osobno niż grupa zasadnicza płacą dodatkowo za swój transfer z/do lotniska.

Cena pakietu nie obejmuje: międzynarodowego przelotu do/z Ekwadoru, biletu lotniczego Quito- Galapagos – Quito, wstępu do parku narodowego Galapagos ($120), obiadów i kolacji, napojów alkoholowych, ewentualnych testów covidowych, ubezpieczenia, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokojów jednoosobowych.

Mapa Podróży

Wiosna 2023

$$ 3,250 - za całość; EKWADOR CENTRALNY plus GALAPAGOS plus AMAZONIA, 10 -22 kwietnia. / person

Termin Wycieczki:
10 - 22 kwietnia

Cena zawiera:

transfery i transport w czasie wycieczki
rejs 4 dniowy/3 noce pośród wysp Galapagos na jachcie motorowym klasy turysta superior (kajuty dwuosobowe)
śniadania (na Galapagos i w zajeździe nad rzeką Napo 3 posiłki dziennie)
zakwaterowanie w hotelach 4* ze śniadaniem w Quito
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
teczkę z informacją i mapami
pilot z językiem polskim w części kontynentalnej
na Galapagos pilot z jęz. angielskim
przewodnicy miejscowi o ile są konieczni
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget