FILIPINY, SUŁTANAT BRUNEI, BORNEO – marzec 2025

FILIPINY, SUŁTANAT BRUNEI, BORNEO – marzec 2025

MANILA  –  PARK NARODOWY PODZIEMNEJ RZEKI PUERTO PRINCESA – RAJSKA PLAŻA NACPAN – BIG LAGOON – INTRAMUROS – BAROKOWE KOŚCIOŁY – FORT SANTIAGO – SUŁTANAT BRUNEI – MECZETY – WYSPA BORNEO – DŻUNGLA PARKU NARODOWEGO ULU TEMURONG – MAŁPY NOSACZE SUNDAJSKIE

Program Wycieczki

Dzień 1 – (sobota, 15 marca 2025)

Późnym wieczorem wylot w kierunku Azji, przelot nad Pacyfikiem, podczas którego przekraczamy Międzynarodową Linię Zmiany Daty i wkraczamy w NASTĘPNY DZIEŃ!

 

Dzień 2 – (niedziela, 16 marca)

MANILA

Lądowanie w Manili, transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży i aklimatyzacja do różnicy czasu, która wynosi aż 13 godzin! Wyspiarskie Filipiny leżą na Pacyfiku w strefie klimatu równikowego; przygotowujemy się na temperatury rzędu 77-88 F (24-31 stopni Celsjusza).

 

Dzień 3 – (poniedziałek, 17 marca)

MANILA

Manila – zwiedzanie miasta, 24-milionowej stolicy Filipin położonej na wyspie Luzon. Przed podbojem Hiszpanów Manila była ośrodkiem plemienia Tagalów, natomiast po poddaniu stała się siedzibą gubernatora Hiszpanii. Atakowana wielokrotnie przez Anglików i Holendrów posiada do dzisiaj wspaniałe zabytki z kolonialnych czasów. Zwiedzanie Manili zaczynamy od zbudowanego w 1671 roku Fortu Santiago, mającego chronić Hiszpanów w nowo utworzonej dzielnicy, w całości otoczonej murami i zwanej Intramuros. Manila przez 333 lata służyła konkwistadorom jako główny port handlu cennymi przyprawami, skąd całe flotylle karawel żeglowały do meksykańskiego Acapulco, a stamtąd dalej do Europy. Tuż obok znajduje się Miejska Katedra, Pałac Gubernatora (Malacanang) oraz kościół św. Augustyna z 1607 roku, będący zabytkiem klasy UNESCO!

 

Dzień 4 – (wtorek, 18 marca)

PALAWAN – Park Narodowy Podziemnej Rzeki Puerto Princesa

 

Przelot do Puerto Princesa (1 godz. 20 min), godzinny przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy Palawan, gdzie czeka nas atrakcja najwyższej światowej klasy godzinny rejs po podziemnej rzece! Podziwiamy fenomenalny twór przyrody, który został w 1999 roku zasłużenie wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 2011 stał się również jednym z nowych Siedmiu Cudów Natury. Strumień Cabayugan, płynąc przez wapienne góry Saint Paul, znika nagle w skalnym leju i – już jako rzeka – przepływa 8 kilometrów pod powierzchnią ziemi uchodząc do Morza Południowochińskiego. Posiada głębokość do 8 m i jest dostępna dla łodzi na odcinku 4,2 km, licząc od jej ujścia od morza. Jest najdłuższą, żeglowną, podziemną rzeką na świecie, a w jej stropie występują stalaktyty, stalagmity i inne formy naciekowe. Po rejsie przejazd do hotelu w okolicy Nacpan Beach/El Nido – jednej z najpiękniejszych plaż świata!

 

Dzień 5 – (środa, 19 marca)

NACPAN BEACH – PLAŻOWANIE

Piękna, wręcz pocztówkowa plaża, niezatłoczona, z kilometrami delikatnego piasku z krystaliczną i niezbyt głęboką wodą przy brzegu. Nie na darmo umieszczona na filipińskiej liście TOP 10 do zaliczenia. Tym bardziej, że w najbliższej okolicy znajdują się turystyczne atrakcje najwyższej światowej sławy, w tym parogodzinne wypady łodzią na pobliskie wysepki, do jaskiń i “zagubionych” lagun, jak z tropikalnej bajki!

 

Dzień 6 – (czwartek, 20 marca)

PALAWAN – BIG LAGOON

Cały dzień przeznaczamy na zasłużony relaks i wypoczynek na plaży Nacpan, lub aktywnie – np. wycieczka łodzią motorową do “Big Lagoon”, głęboko wciętej w strome skały morskiej zatoki o niewiarygodnie błękitnej wodzie, z opcją (płatna osobno) pływania kajakiem! Sceny… dosłownie jak z “Parku Jurajskiego”.

 

Dzień 7 – (piątek, 21 marca)

PALAWAN – MANILA,

Powrotna przeprawa do stolicy Filipin; busikiem 6 godzin do Puerto Princesa i samolotem do Manili. Zakwaterowanie.

 

Dzień 8 – (sobota, 22 marca)

MANILA – SUŁTANAT BRUNEI

Przelot do Bandar Sen Begawan, stolicy sułtanatu Brunei, leżącej na Borneo – trzeciej co do wielkości wyspie świata. Zakwaterowanie blisko centrum miasta. Wieczorny spacer do fantazyjnie oświetlonego meczetu Omar Ali Saifuddien .

 

Dzień 9 – (niedziela, 23 marca)

BRUNEI

W centrum miasta Bandar Sen Begawan podziwiamy okazałe budowle; otoczony wodą meczet Omar Ali Saifuddien oraz Jame’Asr Hassanil Bolkiah Mosque. Wizytujemy miasto na wodzie Kampong Ayer, znane regionalnie jako Wenecja Wschodu. Jest to trzydziestotysięczna dzielnica stolicy, jak miasto na palach wzniesionych na rzece Brunei River. Tuż obok zahaczamy o targ owocowy Tamu Kianggeh, a pod koniec dnia udajemy się na nocny rynek Gadong Market, gdzie zakosztujemy specjałów lokalnej kuchni.

 

Dzień 10 – (poniedziałek, 24 marca)

DŻUNGLA BORNEO

Po zapoznaniu się z największym miastem Sułtanatu Brunei, dzisiaj udajemy się w głąb wyspy Borneo korzystając z szerokiej gamy ofert lokalnych biur podróży. Dwie z nich są szczególnie atrakcyjne; ośmiogodzinny wypad do Parku Narodowego Ulu Temburong oraz krótsza – lecz równie fascynująca – wyprawa łodzią po rozlewiskach obrzeżonych lasem deszczowym i zaroślami namorzynów, mająca na celu ujrzenie unikalnych w świecie nosaczy sundajskich (proboscis monkey) z tym karykaturalnym nochalem!

 

Dzień 11 – (wtorek, 25 marca)

BRUNEIMANILA

Odlot z Brunei do Manili, nocleg

 

Dzień 12 – (środa, 26 marca)

MANILA

Ostatni poranek w stolicy, przejazd na lotnisko, wylot w drogę powrotną do Stanów Zjednoczonych. Przylot  tego samego dnia, gdyż podróżując na wschód odzyskujemy “utracony” na początku dzień.

 

Termin 2025:  15 – 26 marca

 

Cena wycieczki – $2,100 plus aktualny koszt przelotów wg programu za wygodne połączenia z przesiadką z Chicago do Manili (który wynosił $1,100, maj 2024), za przeloty z Manili do Brunei ($300) oraz przelot Do Puerto Prinesa i z powrotem ($200). I rata – $1,500, II rata – płatna 60 dni przed wyjazdem. Wiza nie jest wymagana ani dla obywateli USA, ani dla posiadaczy polskich paszportów.

   Cena obejmuje: transfery do/z hotelu, transport lokalnymi środkami wg programu, zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych, 2-osobowych, śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Cena obejmuje również koszty wszystkich biletów wstępu i lokalnych wycieczek na terenie Filipin. Wizy – zarówno Filipin jak i Brunei – otrzymujemy na miejscu, bez potrzeby wcześniejszej aranżacji.

   Cena nie obejmuje pozostałego wyżywienia, kosztów biletów lotniczych na międzynarodowe i lokalne przeloty (ok. 1,100+300+200) ubezpieczeń (zalecane), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Brunei ani kosztów lokalnych wycieczek na terenie Brunei: Brunei City Tour – 4 godz., $70, Proboscis Monkey Tour w Brunei – 2 godz., $65), Park Narodowy Ulu Temburung w Brunei – opcja – 7 godz., $300.

   Kurs filipińskiego peso w maju 2024 za 1 USD wynosił  57 PHP, brunejskiego dolara natomiast – 1.34 BND

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, odzież na zmianę, wygodne buty. Przydaje się dobry humor i doborowe towarzystwo. Przewidywane w marcu temperatury na Filipinach wynoszą 77-88F (24-31 stopni Celsjusza). UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (ważność paszportu co najmniej 6 miesięcy PRZED wylotem, co najmniej cztery puste strony na pieczątki, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). Filipiny korzystają z prądu o napięciu 220V i wtyczek przeważnie amerykańskiego typu (B). Brunei natomiast korzysta z wtyczek typu G, jak Wielka Brytania i Hongkong

Mapa Podróży

Foto Galeria

Wiosna 2025

Wycieczka na Filipiny i do sułtanatu Brunei, na Borneo, z polskim przewodnikiem

$2,100 / person

Termin Wycieczki:
15 - 26 marca 2025

Cena zawiera:

transfery do/z hotelu
transport lokalnymi środkami wg programu,
zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych, 2-osobowych
śniadania na terenie Filipin
koszty wszystkich biletów wstępu i lokalnych wycieczek na terenie Filipin.
usługi polskiego przewodnika (Andrzej Kulka)
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget