KUALA LUMPUR – PETRONAS TWIN TOWERS – MANILA – PARK NARODOWY PODZIEMNEJ RZEKI PUERTO PRINCESA – RAJSKA PLAŻA NACPAN – BIG LAGOON – INTRAMUROS – BAROKOWE KOŚCIOŁY – FORT SANTIAGO – TAIPEI 101 – WZGÓRZE SŁONI
KUALA LUMPUR – PETRONAS TWIN TOWERS – MANILA – PARK NARODOWY PODZIEMNEJ RZEKI PUERTO PRINCESA – RAJSKA PLAŻA NACPAN – BIG LAGOON – INTRAMUROS – BAROKOWE KOŚCIOŁY – FORT SANTIAGO – TAIPEI 101 – WZGÓRZE SŁONI
Lot z przesiadką do Azji, ponad Pacyfikiem, przekraczamy Międzynarodową Linię Zmiany Daty, wstępując w NASTĘPNY DZIEŃ!
Lądowanie w Kuala Lumpur, stolicy Republiki Malezji, transfer, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. odpoczynek po podróży i aklimatyzacja do różnicy czasu, która wynosi aż 14 godzin!
Zwiedzanie Kuala Lumpur: wysokie na 451 metrów, bliźniacze wieże Petronas Twin Towers, skąd, podziwiamy rozległą panoramę blisko 9-milionowej metropolii. Nieco inny widok oferuje również wieża KL Tower, której również nie pominiemy. Odwiedzimy też jaskinie Batu Caves, zabytkową, pobrytyjską stację kolejową, poznamy Chinatown (Petaling Street) oraz Dzielnicę Indyjską (Brickfields).
Dalszy ciąg zwiedzania stolicy Malezji, z opcją całodziennego wyjazdu do Parku Narodowego Taman Negara (opłata ok. $130), gdzie bliżej poznamy tropikalną przyrodę Półwyspu Malajskiego. Nocleg w Kuala Lumpur.
Lądowanie w Manili, transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie. Wyspiarskie Filipiny leżą na Pacyfiku w strefie klimatu równikowego; przygotowujemy się na temperatury rzędu 77-88 F (24-31 stopni Celsjusza).
Manila – zwiedzanie miasta, 24-milionowej stolicy Filipin położonej na wyspie Luzon. Przed podbojem Hiszpanów Manila była ośrodkiem plemienia Tagalów, natomiast po poddaniu stała się siedzibą gubernatora Hiszpanii. Atakowana wielokrotnie przez Anglików i Holendrów posiada do dzisiaj wspaniałe zabytki z kolonialnych czasów. Zwiedzanie Manili zaczynamy od zbudowanego w 1671 roku Fortu Santiago, mającego chronić Hiszpanów w nowo utworzonej dzielnicy, w całości otoczonej murami i zwanej Intramuros. Manila przez 333 lata służyła konkwistadorom jako główny port handlu cennymi przyprawami, skąd całe flotylle karawel żeglowały do meksykańskiego Acapulco, a stamtąd dalej do Europy. Tuż obok znajduje się Miejska Katedra, Pałac Gubernatora (Malacanang) oraz kościół św. Augustyna z 1607 roku, będący zabytkiem klasy UNESCO!
Przelot do Puerto Princesa (1 godz. 20 min), godzinny przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy Palawan, gdzie czeka nas atrakcja najwyższej światowej klasy godzinny rejs po podziemnej rzece! Podziwiamy fenomenalny twór przyrody, który został w 1999 roku zasłużenie wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 2011 stał się również jednym z nowych Siedmiu Cudów Natury. Strumień Cabayugan, płynąc przez wapienne góry Saint Paul, znika nagle w skalnym leju i – już jako rzeka – przepływa 8 kilometrów pod powierzchnią ziemi uchodząc do Morza Południowochińskiego. Posiada głębokość do 8 m i jest dostępna dla łodzi na odcinku 4,2 km, licząc od jej ujścia od morza. Jest najdłuższą, żeglowną, podziemną rzeką na świecie, a w jej stropie występują stalaktyty, stalagmity i inne formy naciekowe. Po rejsie przejazd do hotelu w okolicy Nacpan Beach/El Nido – jednej z najpiękniejszych plaż świata!
Piękna, wręcz pocztówkowa plaża, niezatłoczona, z kilometrami delikatnego piasku z krystaliczną i niezbyt głęboką wodą przy brzegu. Nie na darmo umieszczona na filipińskiej liście TOP 10 do zaliczenia. Tym bardziej, że w najbliższej okolicy znajdują się turystyczne atrakcje najwyższej światowej sławy, w tym parogodzinne wypady łodzią na pobliskie wysepki, do jaskiń i “zagubionych” lagun, jak z tropikalnej bajki!
Cały dzień przeznaczamy na zasłużony relaks i wypoczynek na plaży Nacpan, lub aktywnie – np. wycieczka łodzią motorową do “Big Lagoon”, głęboko wciętej w strome skały morskiej zatoki o niewiarygodnie błękitnej wodzie, z opcją (płatna osobno) pływania kajakiem! Sceny… dosłownie jak z “Parku Jurajskiego”.
Powrotna przeprawa do stolicy Filipin; busikiem 6 godzin do Puerto Princesa i samolotem do Manili. Zakwaterowanie.
Krótko po północy przelot do Taipei, lądowanie w stolicy Tajwanu o 6 rano, gdzie tylko z podręcznym bagażem ruszamy szybką kolejką na zwiedzanie miasta; relaksujący, dwugodzinny spacer na wzgórze Elephant Hill, Muzeum Narodowe, panorama stolicy z tarasu widokowego wieżowca Taipei 101 i świątynia Long Shan. Obiad w mieście, po południu powrót na lotnisko, wylot do Chicago wieczorem, lądowanie w Wietrznym Mieście tego samego dnia! Zakończenie wycieczki, pora wymienić numery telefonów z nowymi znajomymi i pomyśleć o kolejnych wojażach po tym cudownym świecie.
Termin 2026: 7 – 18 marca
Cena wycieczki – $2,695 plus aktualny koszt przelotów wg programu za połączenia z przesiadką z Chicago do Kuala Lumpur i Manili (który wynosił $1,450, maj 2025), oraz przelot Do Puerto Princesa i z powrotem ($200). I rata – $1,500, II rata – płatna 60 dni przed wyjazdem. Wizy nie są wymagane ani dla obywateli USA, ani dla posiadaczy polskich paszportów.
Cena obejmuje: transfery do/z hotelu, transport lokalnymi środkami wg programu, zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych, 2-osobowych, śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Cena obejmuje również koszty wszystkich biletów wstępu i lokalnych wycieczek na terenie Filipin. Wizy otrzymujemy na miejscu, bez potrzeby wcześniejszej aranżacji.
Cena nie obejmuje pozostałego wyżywienia, kosztów biletów lotniczych na międzynarodowe i lokalne przeloty (ok. 1,450+200) ubezpieczeń (zalecane), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Petronas Tower i KL Tower ($70), muzea w Taipei… Kurs malezyjskiego ringita wynosił 4.3 za 1 USD, natomiast filipińskiego peso wynosił 57 PHP (maj 2025).
CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, karty pamięci, odzież na zmianę, wygodne buty. Przydaje się dobry humor i doborowe towarzystwo. Przewidywane w marcu temperatury w Azji Południowo-Wschodniej wyniosą 77-88F (24-31 stopni Celsjusza). UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (ważność paszportu co najmniej 6 miesięcy PRZED wylotem, co najmniej cztery puste strony na pieczątki, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). Filipiny korzystają z prądu o napięciu 220V i wtyczek przeważnie amerykańskiego typu (B). Malezja natomiast korzysta z wtyczek typu G, jak Wielka Brytania.
Copyright © 2021 Exotica Travel