Sekrety Florydy, zima 2023

Sekrety Florydy, zima 2023

Park Narodowy Jaskini Mamuciej – krystaliczne źródła – manaty – grecka osada poławiaczy gąbek – tropikalne wysepki – tysiące muszli na plażach – plaża Clearwater – Park Narodowy Everglades – aligatory – Key Largo – Key West – Bahia Honda – Miami Beach – Cape Canaveral – St. Augustine

Program Wycieczki

Dzień 1 (18 lutego, sobota)

CHICAGO – GEORGIA

Przejazd przez stany: Indiana, Kentucky i Tennessee. Mijamy duże miasta Środkowego Wschodu; Indianapolis, Louisville, Nashville oraz Chatanoogę. Godzinny postój połączony z relaksem i spacerem ścieżkami pośród lasu w Parku Narodowym Jaskini Mamuciej w Kentucky. Nocleg w Georgii.

 

Dzień 2 (19 lutego, niedziela)

Uroczysty wjazd na Florydę, historia walki o dominację między Hiszpanią, Anglią i Francją. Późnym popołudniem odwiedzamy rezerwat przyrody, gdzie na noc zbierają się setki sępów i gdzie zimują unikalne zwierzęta – manaty. Relaks pośród cudów natury.

 

Dzień 3 (20 lutego, poniedziałek)

Podziwiamy mało znane sanktuarium przyrody jakim jest bajeczne źródło krystalicznie czystej i ciepłej wody w środku podzwrotnikowego lasu. Oprócz manatów, widzimy tu również mnóstwo florydzkich gatunków ryb, ptaków (flamingi, pelikany, orły, czaple) a nawet lokalne niedźwiedzie i pumy! Zwiedzamy urocze miasteczko greckich poszukiwaczy gąbek, zakupy pamiątek, tropikalna Wysepka Nowożeńców, gniazda jastrzębi rybołowów, spacery wśród palm i sosnowych  zagajników a także po plaży, nocleg nad Zatoką Meksykańską w okolicy Clearwater Beach.

 

Dzień 4 (21 lutego, wtorek)

Malowniczy przejazd wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej w okolice Naples, gdzie odwiedzamy rajskie wysepki. Zabytkowa latarnia morska, sanktuarium dzikiej przyrody Ding National Wildlife Refuge, podziwiamy tysiące muszli rozgwiazdy i skrzypłocze wyrzucone morskimi falami na brzeg. Relaks na plażach, przy sprzyjającej pogodzie spektakularny zachód słońca.

 

Dzień 5 (22 lutego, środa)

Everglades

Cały dzień przeznaczamy na zapoznanie się ze światem roślin i zwierząt unikalnego systemu moczarów Everglades. Zachód słońca w Parku Narodowym. Nocleg w okolicy.

 

Dzień 6 (23 lutego, czwartek)

Florida Keys

Spektakularny przejazd oryginalnymi mostami poprzez wysepki Florida Keys. Key Largo, Key Marathon. Odwiedzamy zakątki ulubionego przez Hemingwaya miejsca – Key West, znajdując się 1540 mil/2500 km, najdalej od Chicago. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w rezerwacie przyrody Bahia Honda, spacer po odrestaurowanym moście kolejowym z 1916 roku, panorama zielono-błękitnego morza usianego licznymi wysepkami!

Dzień 7 (24 lutego, piątek)

Miami Beach

Przejazd przez nowoczesne centrum Miami do ekskluzywnej dzielnicy Art Deco w Miami Beach. Znajduje się tutaj największe w świecie skupisko budynków w stylu Art Deco (jest ich aż 960!), nostalgicznie wprowadzających w nastrój “futurystycznego optymizmu” architektury z lat 1926 – 1940. Relaks na słynnej plaży. Przejazd do przylądka Cape Canaveral; rzut oka na wyrzutnie rakietowe NASA. Nocleg w okolicy St Augustine.

 

Dzień 8 (25 lutego, sobota)

San Marcos

Krótki dojazd do zabytkowego miasta St. Augustine, założonego przez hiszpańskich żeglarzy na początku XVI wieku. Zobaczymy m.in. “najstarszy” budynek w USA i nabrzeżną twierdzę San Marcos zbudowaną w 1695 roku z pochłaniającego uderzenia armatnich kul wapienia muszlowego. Spacer po uliczkach starego miasta, zakup pamiątek. Przejazd na nocleg do Tennessee.

 

Dzień 9 (26 lutego, niedziela)

Droga powrotna do Chicago.

 

Termin: 18 lutego 2023

Cena wycieczki: $1,495. Ilość uczestników, dla większej wygody, tylko 8 osób!

Cena wycieczki obejmuje transport, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych oraz usługi polskiego przewodnika.

Cena nie obejmuje wyżywienia, ubezpieczeń, biletów wstępu.

Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, dużo kostek pamięci, ładowarki, zapasowe baterie, odzież na zmianę, najlepszych znajomych i dobry humor! 

Mapa Podróży

Zima 2023

$1,495 / person

Termin Wycieczki:
18 lutego - 26 lutego 2023

Cena zawiera:

transport
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget