Gwatemala marzec 2024

Gwatemala marzec 2024

Antigua Guatemala – indiański rynek Chichicastenango – Jezioro Atitlan – wioski Indian Majów; San Juan, San Pedro – Semuc Champey – Coban – wyspa Flores – Piramidy Majów w Tikal – Forteca San Felipe – Kanion rzeki Rio Dulce – port Livingston – karaibska plaża – specjały lokalnej kuchni – stele Majów w Quirigua – wulkan Pacaya

Program Wycieczki

Dzień 1. (16 marca – sobota)

GUATEMALA CITY.

Przelot do Guatemala City, półtoragodzinny transfer na nocleg do hotelu na Starym Mieście Antigua Guatemala, uznanego za Kulturowe Dziedzictwo Świata UNESCO. Wieczorny spacer po uroczym parku w centrum; zabytkowy łuk Arco, katedra miejska, imponująca fasada kościoła Jezuitów, ozdobna siedziba władz miejskich i wicekróla, unikalna fontanna, stragany przed kościołem Merced, oszałamiający wybór pamiątek lokalnego rękodzieła…

Dzień 2. (17 marca – niedziela)

CHICHICASTENANGO.

Trzygodzinny przejazd legendarną drogą Panamericana, jej historia i powalająca geografia. Przez godzinę pozostajemy w centrum  Chichicastenango – górskiego miasteczka zamieszkałego przez Indian Majów. Oglądamy lokalne, barwne targowisko, podglądamy codzienne życie mieszkańców, wizytujemy zabytkowy kościół Santo Tomas, gdzie Indianie nadal czczą swoich starożytnych bogów. Przejazd nad jezioro Atitlan, gdzie wczesnym popołudniem zaczynamy czterogodzinny rejs wyczarterowaną łodzią wzdłuż skalistych brzegów okolonych niebotycznymi wulkanami; Atitlan (3525 m npm), Toliman (3153 m) i Volcan San Pedro (3024 m npm). W trakcie rejsu zwiedzamy unikalne, indiańskie miasteczka. Manufaktury lokalnych tkanin, czekolady, parki, zabytkowe kościoły, widoki na jezioro, plantacje kawy… Nocleg w Panajachel.

Dzień 3. (18 marca – poniedziałek)

PANAJACHEL – COBAN.

Widowiskowy przejazd z Pana do Lanquin Coban poprzez wzgórza Wyżyny Gwatemalskiej na wysokościach około 2500 m. Nocleg w Coban.

Dzień 4. (19 marca – wtorek)

SEMUC CHAMPEY.

Po śniadaniu krótki dojazd do Semuc Champey, gdzie spędzimy trzy godziny na relaksie i kąpieli w turkusowych stawach naturalnie stworzonych przez wapienie zastygające w górskiej rzece. Przejazd do Lanquin na lunch, kontynuujemy jazdę (6 godzin) na nocleg do Flores, gdzie nasz hotel znajduje się na wyspie położonej na jeziorze.

Dzień 5. (20 marca – środa)

TIKAL.

Po śniadaniu czeka nas półtoragodzinny przejazd do ruin Tikal; wielkiego miasta-królestwa starożytnych Majów. Zwiedzanie najwyższych piramid kontynentu do niedawna zagubionych w dżungli: Akropolis, Gran Plaza, Świątynia Wielkiego Jaguara, wejście na szczyt jednej z piramid, zaginiony świat Mundo Perdido, Templo V. Przejazd na nocleg do hotelu w Rio Dulce nad malowniczym jeziorem Izabal.

Dzień 6. (21 marca – czwartek)

KANION RIO DULCE, LIVINGSTON.

Po śniadaniu czeka nas spektakularny spływ łodzią wzdłuż kanionu rzeki Rio Dulce do afroamerykańskiej enklawy ludu Garifuna w Livingston nad Morzem Karaibskim. Po drodze podziwiamy twierdzę hiszpańskich konkwistadorów – San Felipe, Sanktuarium Ptaków Wodnych, zatokę Bahia de Amatique, Laguna Jardines. relaks na karaibskiej plaży. Powrót na nocleg do Rio Dulce.

Dzień 7. (22 marca – piątek) 

ANTIGUA GUATEMALA.

Całodzienna przeprawa poprzez gwatemalskie góry i doliny z postojem na lunch i na zwiedzanie majowskich ruin Quirigua. Słyną one z najlepiej zachowanych rzeźb i płaskorzeźb w cały świecie starożytnych Majów!. Przejazd przez stolicę kraju Guatemala City na nocleg do znanego nam już miasta Antigua Guatemala, gdzie spędzimy dwie kolejne noce. Wieczór na uroczym Starym Mieście.

Dzień 8. (23 marca – sobota)

PARK NARODOWY PACAYA.

Całodzienna wyprawa do parku narodowego Pacaya, gdzie odbędziemy 3-4 godzinny spacer do krawędzi krateru tego uśpionego wulkanu (opcja wyjazdu na koniu w cenie $10). Niepowtarzalna panorama wyniosłych wulkanów górskiego pasma Cierra Madre de Chiapas, sięgających blisko 4 tysięcy m npm: Volcano Agua, Volcano Acatenango i czynnego Volcano de Fuego. Powrót na nocleg do Antigua Guatemala.

OPCJA: amatorom wielkiej przygody oferujemy wyjazd z hotelu o godz. 2 w nocy, wyjazd jeepem na wulkan Acatenango, oglądanie nocnej erupcji wulkanu Fuego i wschodu słońca, powrót do hotelu około południa. Koszt dodatkowy, szczegóły w biurze.

Dzień 9. (24 marca – niedziela) 

GUATEMALA CITY.

Transfer na lotnisko w Guatemala City, odlot, zakończenie wycieczki.

 

Termin 2024: 16 – 24 marca

Cena wycieczki:$ 1495 plus aktualny koszt przelotów.

Pierwsza rata $700 płatna w chwili zapisu, druga rata 45 dni przed wylotem.

Cena obejmuje: transport prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i wynajętymi łodziami, zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej (3 gw.), bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz usługi polskiego przewodnika w części programowej wycieczki.

Cena nie obejmuje przelotów, ubezpieczeń, wyżywienia i zwyczajowych napiwków ($3 dziennie dla kierowcy, $5 dziennie dla lokalnego przewodnika). Gwatemala zniosła obowiązek wykonywania testów na Covid, USA również, dla swoich obywateli. Przeloty na trasie Chicago – Guatemala City – Chicago, zgodnie z datami wycieczki, w styczniu 2024 kosztowały 800-900 USD (plus koszt bagażu). Obowiązuje minimum 10, maksimum 14 osób.

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, ładowarki, kamerę, lekką bawełnianą odzież na zmianę, wygodne buty (typu adidas), strój kąpielowy, sprzęt przeciwdeszczowy, środek na komary, drobne i większe banknoty, które powinny być nieskazitelne; bez plam, napisów, dziur, przerw…. Przydaje się lornetka, dobry humor i doborowe towarzystwo. Czeka nas wiele wspaniałych przeżyć, przepiękne krajobrazy, smak prawdziwej przygody. Posiadacze polskich i amerykańskich paszportów nie muszą mieć żadnych wiz. Zalecamy posiadanie kopii paszportu, biletów i innych dokumentów.

Mapa Podróży

marzec 2024

Wycieczka do egzotycznej Gwatemali z polskim przewodnikiem (Andrzej Kulka)

$1495 / person

Termin Wycieczki:
16 - 24 marca 2024

Cena zawiera:

transport prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i wynajętymi łodziami
zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej (3 gw.)
bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
usługi polskiego przewodnika w części programowej wycieczki
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget