Gwatemala

Program Wycieczki

Dzień 1. (29 stycznia 2022, sobota)

GUATEMALA CITY

Przelot do Guatemala City, sześciogodzinny transfer na nocleg do hotelu w Rio Dulce nad malowniczym jeziorem Izabal.

Dzień 2. (30 stycznia, niedziela)

KANION RIO DULCE, LIVINGSTON

Po śniadaniu czeka nas spektakularny spływ łodzią wzdłuż kanionu rzeki Rio Dulce do afroamerykańskiej enklawy ludu garifuna w Livingston nad Morzem Karaibskim. Po drodze podziwiamy Bahia de Amatique, 7 Altares, Playa Quehueche, Laguna Jardines, Aguas Calientes, Santuario des Aves i twierdzę hiszpańskich konkwistadorów – San Felipe. Powrót na nocleg do Rio Dulce.

Dzień 3. (31 stycznia, poniedziałek)

TIKAL

Od wczesnego ranka w drodze (4.5 godz) do ruin Tikal; wielkiego miasta-królestwa starożytnych Majów, po drodze śniadanie w El Remate. Zwiedzanie najwyższych piramid kontynentu do niedawna zagubionych w dżungli: Akropolis, Gran Plaza, Świątynia Wielkiego Jaguara, wejście na szczyt jednej z piramid, zaginiony świat Mundo Perdido, Templo V. Nocleg na malowniczej wyspie Flores.

Dzień 4. (1 lutego, wtorek)

FLORES

Do godziny 2 po południu mamy wolny czas na spacery/zakupy/fotografowanie na wysepce Isla de Flores. Przejazd nad rzekę Rio Dulce na nocleg.

Dzień 5. (2 lutego, środa)

ANTIGUA GUATEMALA

Przeprawa porzez gwatemalskie góry i doliny, przez stolicę kraju Guatemala City do Przejazd na nocleg do kolonialnego miasta Antigua Guatemala, uznanego za Kulturowe Dziedzictwo Świata UNESCO. Wieczór na uroczym Starym Mieście.

Dzień 6. (3 lutego, czwartek)

PARK NARODOWY PACAYA

Całodzienna wyprawa do parku narodowego Pacaya, gdzie odbędziemy parugodzinny spacer do krawędzi tego uśpionego wulkanu. NIepowtarzalna okazja, aby ujrzeć rozżarzoną, płynną magmę w dnie krateru!  Powrót na nocleg do Antigua Guatemala.

Dzień 7. (4 lutego, piątek)

JEZIORO ATITLAN

Przejazd słynną drogą Panamericana nad brzegi malowniczo położonego wśród gór jeziora Atitlan, wycieczka objazdową łodzią po tym jeziorze. Zwiedzamy kilka uroczych miasteczek zamieszkałych przez pielęgnujących tradycję Indian z plemienia Majów. Postoje w San Juan, San Pedro, Santiago.

Dzień 8. (5 lutego, sobota)

CHICHICASTENANGO

Krótki przejazd do Chichicastenango – kolejnego, górskiego miasteczka zamieszkałego przez Majów.Ogladamy lokalne, barwne targowisko i jego mieszkańców. Przejazd na nocleg do Antigua Guatemala.

Dzień 9. (6 lutego, niedziela)

Transfer na lotnisko, wylot.

 

 

Termin 2022: 29 stycznia, 9 kwietnia

Cena wycieczki:$ 1145 plus aktualny koszt przelotów. UWAGA: ze względu na święta Wielkanocy, cena na kwiecień może być wyższa.

Pierwsza rata $600 płatna w chwili zapisu, druga rata 60 dni przed wylotem.

Cena obejmuje: transport prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i wynajętymi łodziami, zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej (3 gw.), bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie oraz usługi polskiego przewodnika w części programowej wycieczki.

Cena nie obejmuje przelotów, ubezpieczeń, wyżywienia, zwyczajowych napiwków i ewentualnych testów covidowych. Przed powrotem do USA konieczne jest wykonanie testu na obecność Covid-19. Przeloty non-stop na trasie Chicago – Guatemala City – Chicago, zgodnie z datami wycieczki, w listopadzie 2021 kosztowały około 200USD. Obowiązuje minimum 10, maksimum 16 osób.

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, ładowarki, kamerę, lekką bawełnianą odzież na zmianę, wygodne buty (typu adidas), strój kąpielowy, sprzęt przeciwdeszczowy, środek na komary, drobne banknoty. Przydaje się lornetka, dobry humor i doborowe towarzystwo. Czeka nas wiele wspaniałych przeżyć, przepiękne krajobrazy, smak prawdziwej przygody. Posiadacze polskich i amerykańskich paszportów nie muszą mieć żadnych wiz. Zalecamy posiadanie kopii paszportu, biletów i innych dokumentów.

styczeń, kwiecień 2022

Antigua Guatemala - Jezioro Atitlan - indiańskie wioski San Jua, San Pedro i Santiago - indiański rynek Chichicastenango - karaibski port Livingston - Kanion rzeki Rio Dulce - źródła termalne - Forteca San Felipe - Jezioro Izabal Piramidy Majów w Tikal - wyspa Flores - wulkan Pacaya

$1,145 / person

Termin Wycieczki:
29 stycznia - 6 lutego, 9 kwietnia - 17 kwietnia

Cena zawiera:

prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i wynajętymi łodziami
zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej (3 gw.)
wstępu do obiektów wymienionych w programie
usługi polskiego przewodnika w części programowej wycieczki
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Linki

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget