INDIE 2023- Złoty Trójkąt (Tybetański Ladakh)

INDIE 2023- Złoty Trójkąt (Tybetański Ladakh)

Delhi – Radżastan – Dżajpur – Amber – Agra – Tadż Mahal – forty dynastii Mogołów – (Tybetański Ladakh)

Program Wycieczki

DZIEŃ 1 – (3 listopada 2023, piątek, 29 pazdziernika 2024, wtorek)

PRZELOT

Lot do New Delhi, non-stop lub z przesiadką w jednym z tranzytowych portów lotniczych.

 

DZIEŃ 2 – (4 listopada, sobota)

NEW DELHI

Przylot do stolicy Indii około godz. 2 po południu, przejazd 180 km na nocleg do hotelu w Shahpura, przypominającego pałac maharadżów, zakwaterowanie, obiad, odpoczynek.

 

DZIEŃ 3 – (5 listopada, niedziela)

SHAHPURA

Spacery po rolniczych terenach wokół Shaphura, gdzie podglądamy codzienne życie indyjskiej wsi; uprawa ziemi, hodowla koni, muzyka na żywo, przyrządzanie posiłków, lunch z lokalną kuchnią radżastańską… Godzinna jazda (60 km) do Dżajpuru, zakwaterowanie w “Różowym Mieście Radżastanu“. Wieczorem pokaz regionalnych tańców połączony z obiadem.

 

DZIEŃ 4 – (6 listopada, poniedziałek)

DŻAJPUR

Po śniadaniu podziwiamy (z zewnątrz) fascynujący swoją architekturą Pałac Wiatrów (Hawa Mahal), przejazd do pobliskiego Amber, gdzie – na słoniach – wjeżdżamy na szczyt wzgórza ze wspaniałym pałacem otoczonym fortem Amber. Zjazd ze wzgórza jeepami, podziwiamy Wodny Pałac Jal Mahal. Po południu zwiedzamy Miejski Pałac w Dżajpurze i fascynujące Królewskie Obserwatorium Astronomiczne.

 

DZIEŃ 5 – (7 listopada, wtorek)

AGRA FATEHPUR SIKRI

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Agry (230 km, w sumie ok. 4  godz. jazdy) zatrzymując się po drodze w mieście Fatehpur Sikri, które miało być przyszłą stolicą regionu, lecz zostało opuszczone z braku wystarczającej ilości wody. Fatehpur Sikri powala na kolana kunsztowną architekturą i rzeźbą w czerwonym piaskowcu. Zakwaterowanie w hotelu w Agrze, po południu zwiedzamy wspaniały Czerwony Fort – rezydencję potężnych władców z dynastii Wielkich Mogołów. Z Pałacu Prywatnych Audiencji (Diwan-e-Khas) podziwiamy zachód słońca ponad słynnym Tadż Mahalem. Kolacja w hotelu.

 

DZIEŃ 6 – (8 listopada, środa)

TADŻ MAHAL  –  AGRA

Wczesne wejście do Tadż Mahalu, aby obserwować wschód słońca nad tą bodajże NAJPIĘKNIEJSZĄ BUDOWLĄ ŚWIATA. Przez dwie godziny podziwiamy okazałe mauzoleum przedwcześnie zmarłej królowej Mumtaz Mahal, wybudowane w 1654 roku przez jej męża, Szahdżahana. Tadż Mahal, oczywiście znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na śniadanie, przejazd (200 km, ok. 4 godziny) autostradą Yamuna Expressway do Delhi. Zakwaterowanie.

 

DZIEŃ 7 – (9 listopada, czwartek)

ZABYTKI STOLICY INDII

Po śniadaniu, rozpoczynamy zwiedzanie kipiącej życiem stolicy Indii przejażdżką rikszami pod najsłynniejszy w mieście meczet Jama Masdżid na Starym Mieście Delhi; wspaniały obiekt wzniesiony również przez cesarza Szahdżahana w latach 1650-1656. dalsze zwiedzanie miasta; Raj Ghat, reprezentacyjna Brama Indii, gmach Parlamentu, Pałac Prezydencki… Po południu zobaczymy Świątynię Lotosu, Minaret Qutb z 1368 roku oraz wyrafinowaną w kształcie budowlę – zaliczone do Światowego Dziedzictwa UNESCO mauzoleum cesarza Humajuna z 1557 roku. Humayun był drugim z kolei cesarzem dynastii Wielkich Mogołów, synem szaha Babura, spokrewnionego z wielkim Tamerlanem. Nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 8 – (10 listopada, piątek)

ODLOT

O poranku  czas wolny, wykwaterowanie z hotelu w południe, resztę dnia spędzamy na zakupach na jednym ze słynnych targowisk stolicy, może na zobaczeniu popularnego filmu produkcji Bollywood? Późny obiad, transfer na lotnisko, odlot po północy.

 

DZIEŃ 9 – (11 listopada, sobota)

Przylot do Chicago, zakończenie wycieczki.

Termin : 3 listopada 2023, 29 pazdziernika 2024

    Cena wycieczki wynosi $1495 plus aktualny koszt przelotów międzykontynentalnych ($750 za loty z przesiadką, $1400 za przeloty non-stop z Chicago, cena z sierpnia 2023) . I rata  – $1,000, II rata (495) płatna 45 dni przed wycieczką.

Cena wycieczki obejmuje transfery, noclegi w pokojach 2-os., 2-łóżkowych w hotelach kategorii 4 gw., śniadania  i opiekę lokalnego oraz polskiego przewodnika. Dopłata do jedynki wynosi $325. Obowiązuje minimum 10 uczestników.

   Cena nie obejmuje pozostałego wyżywienia, ubezpieczeń, napojów butelkowanych, napiwków($3/dziennie od osoby), kosztu wizy ani wstępów: zabytki na trasie ($65), Farma Shahpura z lunchem ($25), jazda na słoniu w Amber ($10), folklorystyczny show w Dżajpurze ($20).

    Uczestnicy są odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). Wizę Indii wykupuje się przez internet (eVisa). UWAGA: banknoty USA powinny być nieskazitelne, aby zostały zaakceptowane.

Warto zabrać ze sobą; latarkę (wyłączenia prądu), własny ręcznik, śpiwór pościelowy, buty pełne, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, Immodium, krople do oczu.  Indie zniosły wszystkie restrykcje covidowe.

 

UWAGA:

10 listopada, dla chętnych proponujemy 5-dniowy wyjazd do indyjskiej prowincji Ladakh, będącej de facto krainą tybetańską, z punktu widzenia położenia geograficznego, historii i buddyjskiej, żywej do dzisiaj kultury. Lądujemy (półtorej godziny lotu non-stop)w Leh, mieście malowniczo położonym w Dolinie Indusu, pomiędzy łańcuchem Wielkich Himalajów a górami Karakorum.

 

DZIEŃ 8 – (10 listopada, piątek)

NEW DELHI  –  LEH, LADAKH

Przelot z New Delhi do Leh, transfer do hotelu, odpoczynek i aklimatyzacja, gdyż znajdujemy się na wysokości 3,514 m nad poziomem morza.

DZIEŃ 9 – (11 listopada, sobota)

LEH

Całodzienne, relaksujące zwiedzanie miasta Leh, które było stolicą dawnego niezależnego królestwa Ladakhu. Podziwiamy słynące z unikalnej, buddyjskiej architektury okoliczne klasztory Tikse oraz Hemis Gompa. Postaramy się wziąć udział w jednym z nabożeństw buddyzmu tybetańskiego. W drodze powrotnej wizyta w Królewskim Pałacu Shey (X wiek!) przypominającym słynny Potalę, pałac Dalaj Lamów z tybetańskiej stolicy w Lhasa.

DZIEŃ 10 – (12 listopada, niedziela)

LADAKH

Całodniowy wyjazd poza miasto, w stronę jeziora Pangong,   na wysokie przełęcze, z których roztacza się majestatyczna panorama Himalajów i wiosek w żyznych dolinach rzek. Zasięg naszego przejazdu jest uzależniony od warunków śniegowych na dużych wysokościach.

DZIEŃ 11 – (13 listopada, poniedziałek)

LADAKH

Całodniowa eskapada poza miasto, tym razem w kierunku zachodnim, w stronę Khardungla – jednej z najwyższej, przejezdnej przełęczy na świecie, na wysokości 5,359 m nad poziomem morza, a więc wyżej niż baza pod Everestem (Everest Base Camp)! Ponownie liczymy na majestatyczne panoramy, tym razem Pasma Karakorum, słynącego z ósmiotysięcznika K2 oraz Gasherbrumów. Zasięg przejazdu jest uzależniony od warunków śniegowych na dużych wysokościach.

DZIEŃ 12 – (14 listopada, wtorek)

LEH – NEW DELHI

Po śniadaniu w hotelu czeka nas przelot do New Delhi i nocleg w stolicy Indii.

DZIEŃ 13 – (15 listopada, środa, 10 listopada 2024)

PRZELOT

Wylot do domu, przylot nazajutrz, w czwartek 16 listopada, 14-go dnia wycieczki. Zakończenie wyprawy; pora pomyśleć o powrocie na indyjski subkontynent w marcu 2024, tym razem z ideą zwiedzania Sri Lanki i odpoczynku na rajskich Malediwach.  

 

Cena dodatkowej, 5-dniowej  wycieczki do prowincji Ladakh wynosi $995 plus aktualny koszt przelotów do/z Leh ($220 za przeloty non-stop, cena z lipca 2023) .

   Cena tej wycieczki obejmuje transfery, transport wg programu, noclegi w pokojach 2-os., 2-łóżkowych w hotelach kategorii 3+ gw.(jak Singge Palace lub The Druk), dodatkową noc 15/16 listopada w Delhi, śniadania, obiady i kolacje w 2-gim, 3 oraz 4-tym dniu pobytu, kolację w pierwszym i śniadanie w ostatnim dniu pobytu w Ladakhu, opiekę lokalnego oraz polskiego przewodnika. Dopłata do jedynki wynosi $265. Obowiązuje minimum 6 uczestników.

listopad 2023, pazdziernik 2024

$1,495 / person

Termin Wycieczki:
3- 11 listopada 2023, 29 pazdziernika - 11 listopada 2024

Cena zawiera:

noclegi w pokojach 2-os., 2-łóżkowych w hotelach kategorii 4+ i 3+gw
śniadania
opiekę lokalnego oraz polskiego przewodnika
transfery
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget