Izrael – Palestyna, październik 2023

Izrael – Palestyna, październik 2023

Program Wycieczki

DZIEŃ 1 – (21 października)

Wylot do Tel Awiwu. UWAGA: Ta wycieczka jest skoordynowana czasowo z wyprawą do Jordanii, zaczynającą się 8 dni wcześniej w Ammanie. Detale w biurze i na stronie internetowej.

DZIEŃ 2 – (22 października)

Przylot do Izraela, transfer do hotelu w Betlejem lub w Nazarecie. Aklimatyzacja do 8-godzinnej różnicy czasu, zasłużony relaks i kolacja po 20-godzinnej podróży.

Dzień 3 ( 23 października)

JEZIORO GALILEJSKIE.

Rozpoczynamy podróż po Ziemi Świętej! Nie będzie to jednak pielgrzymka, lecz wycieczka krajoznawcza, chociaż – oczywiście – odwiedzimy najświętsze miejsca chrześcijaństwa (jak również judaizmu i islamu). Po śniadaniu jedziemy wzdłuż brzegów biblijnego Jeziora Tyberiadzkiego (Genezaret), region Tabga (cudowne rozmnożenie chleba), Kafarnaum, miejsce chrztu Chrystusa na rzece Jordan, powrót do hotelu na posiłek i nocleg.

Dzień 4 (24 października)

WYBRZEŻE MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

Kościół Zwiastowania w Nazarecie, podziemna twierdza-labirynt Krzyżowców w starożytnym mieście Akka. Fantastyczny widok na ogrody Bahai w Hajfie, przejazd wybrzeżem Morza Śródziemnego do Netanya. Obiadokolacja w hotelu, nocleg nad morzem.

Dzień 5 (25 października)

TEL AWIW, JAFFA.

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu. Panoramiczne zwiedzanie Tel Awiwu, przejazd do Jaffy nad Morzem Śródziemnym, miasta związanego z królem Salomonem, z Jonaszem i św. Piotrem. Nocleg w Palestynie, w Betlejem, gdzie znajduje się Bazylika Narodzenia Pańskiego zbudowana w miejscu, gdzie – według tradycji chrześcijańskiej – przyszedł na świat Jezus Chrystus. Ta wczesnochrześcijańska budowla jest jednym z najstarszych, nieprzerwanie funkcjonujących kościołów na świecie, wzniesionym w latach 327-333 na rozkaz świętej Heleny, matki bizantyjskiego cesarza Konstantyna Wielkiego, dokładnie ponad Grotą Narodzenia. Historyczność tego właśnie miejsca była nawiasem mówiąc potwierdzona w pismach Orygenesa w II i III wieku.

Dzień 6 (26 października)

BETLEJEM, JEROZOLIMA 

Po śniadaniu w Betlejem udajemy się do położonej tuż obok Bazyliki Narodzenia Pańskiego; zwiedzanie, modlitwa… Przejazd do Jerozolimy: Wzgórze Świątynne (pierwotnie nazywane także Syjon), jeden z największych obszarów sakralnych na świecie, znajdujące się we Wschodniej Jerozolimie! Biblijny Abraham spotkał tu modlącego się Malchicedeka, kapłana jedynego Boga. Na tym wyróżniającym się od otoczenia bazaltowym wzgórzu zwanym Moria (“wybrane przez Jahwe”), Abraham zbudował ołtarz, na którym miał poświęcić swojego syna Izaaka. W tym najświętszym miejsce judaizmu żydzi zbudowali pierwszą świątynię, gdzie schronili Arkę Przymierza. Obecnie na wzgórzu jest również święta dla muzułmanów, pokryta złotą, imponującą kopułą budowla, tuż obok meczetu Al Aksa, niestety niedostępna dla “niewiernych”. To w kierunku Al-Aksa wznosili modły muzułmanie jeszcze zanim Mekka w Arabii Saudyjskiej stała się głównym centrum islamu! Dalszy ciąg zwiedzania Starej Jerozolimy; Ściana Płaczu, Droga Krzyżowa i Kościół Zmartwychwstania, czyli Bazylika Grobu Świętego na Górze Kalwaria, we wnętrzu której znajduje się pięć kolejnych stacji Via Dolorosa. Pierwsza bazylika stanęła w tym miejscu w IV wieku w czasach bizantyńskich, lecz została zniszczona po zdobyciu Jerozolimy przez Persów w 614 roku, ponownie odbudowana, w mniejszych juz rozmiarach w 630 roku po zwycięstwie cesarza Herakliusza. Wojny bizantyjsko-perskie wyczerpały obie strony konfliktu umożliwiając przez to wzrost nowej światowej potęgi, Arabów, którzy doszczętnie zniszczyli Bazylikę Grobu w 1009 roku. Nastały Wyprawy Krzyżowe i powstanie nowej świątyni, doświadczanej przez pożary, remonty, trzęsienia ziemi, przebudowy i grabieże do tego stopnia, że zewnętrzny obraz Bazyliki jest zupełnie odmienny od oryginału, co jednak w niczym nie umniejsza jej znaczenia jako najważniejszej świątyni chrześcijańskiej w Starym Mieście Jerozolimy. Dwa tysiące lat temu było tu przecież zaledwie wzgórze i grota, teraz jest Bazylika Sanctum Sepulchrum w miejscu męki, ukrzyżowania, złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Sanktuarium przyciągające ogromne rzesze pielgrzymów z całego świata.

Dzień 7 (27 października)

GÓRA OLIWNA, JEROZOLIMA.

Po śniadaniu czeka nas spacer do klasztoru Karmelitanek, który jest od 1901 roku… posiadłością Francji w Ziemi Świętej, na stoku Góry Oliwnej! Tutaj znajduje się Kościół “Ojcze Nasz” (Pater Noster) w miejscu, gdzie Jezus Chrystus nauczał swoich uczniów Modlitwy Pańskiej, której tekst napisano w 130 językach na ceramicznych tablicach klasztornego krużganka. Ciekawostka; tabliczkę w języku polskim ufundowali żołnierze 8 Brygady Strzelców z Armii Polskiej gen. Andersa podczas swojego przemarszu przez Palestynę w 1942 roku. Słynna z tylu zdjęć i rysunków panorama otoczonej murami starej Jerozolimy. Przystajemy na zdjęcia i wchodzimy do Ogrójca spacerując w zadumie pośród starożytnych drzew Ogrodu Oliwnego. Właśnie tutaj, w Getsemani (co po hebrajsku znaczy “tłocznia oliwek”), Jezus wielokrotnie zatrzymywał się podczas swoich pobytów w Jerozolimie, tutaj modlił się wraz z apostołami w wieczór przed pojmaniem. Tutaj również Judasz Iskariota wydał Chrystusa wysłanemu przez arcykapłanów zbrojnemu oddziałowi, aby go postawić przed Sanhedrynem. Po południu zwiedzamy Nowe Miasto Jerozolimy; siedziba Parlamentu i Yad Vahem.

Dzień 8 (28 października)

Po śniadaniu transfer na lotnisko, odlot do USA.

Najbliższy termin:  21 października

Cena wycieczki: $1245 plus aktualny koszt przelotu międzynarodowego (Chicago – Tel Aviv – Chicago), w cenie 900-1,000 USD (z przesiadką, stan na grudzień 2022). Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi $550. Minimalna ilość uczestników 16 osób.

Cena obejmuje: zakwaterowanie wg programu w hotelach 4*, dwa posiłki (śniadania i obiady) wg programu, transport z klimatyzacją, wstępy wg programu oraz opiekę polskiego/polskojęzycznego przewodnika, transfery dla grupy zasadniczej.

Cena nie obejmuje: przelotów samolotowych, napiwków (10$/osoby/dzień dla przewodnika, 4$ dziennie dla kierowcy), ubezpieczeń, napojów butelkowanych i opłat granicznych. UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy paszportowo-wizowe, obywatele USA/POLSKI otrzymują wizy Izraela na granicy. Paszport musi mieć co najmniej 3 puste strony. Uczestnicy przylatujący/odlatujący poza grupą zasadniczą, płacą za swój transfer oddzielnie. UWAGA: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od dostępności noclegów.

Mapa Podróży

Październik 2023

$1245 / person

Termin Wycieczki:
21 października

Cena zawiera:

zakwaterowanie wg programu w hotelach 4*
dwa posiłki (śniadania i obiady) wg programu
transport z klimatyzacją
wstępy wg programu oraz opiekę polskiego/polskojęzycznego przewodnika
transfery dla grupy zasadniczej
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget