JAPONIA – kwiecien 2024

JAPONIA – kwiecien 2024

Tokio – Ginza – Shinjuku – Wielki Budda z Kamakura – przygoda  z shinkansenem – mauzoleum szogunów w Nikko – Kioto – świątynie dawnej stolicy cesarstwa – Hiroszima – Miyajima –  Itsukushima Jinja – zamek szogunów

Program Wycieczki

Dzień 1 – (niedziela, 7 kwietnia)

Około południa wylot na długą (ponad 13 godzin) trasę z Chicago do Tokyo/Narita – stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni. Po drodze, nad środkowym Pacyfikiem, przekraczamy Międzynarodową Linię Zmiany Daty i w związku z tym “tracimy” z życia jeden dzień.

 

Dzień 2 – (poniedziałek, 8 kwietnia)

TOKIO

Lądowanie na lotnisku Narita, w stolicy Kraju Wschodzącego Słońca, odprawa imigracyjna, godzinny przejazd kolejką miejską do hotelu w centrum Tokio. Zakwaterowanie, odpoczynek po długiej podróży. Aklimatyzacja organizmu do zmiany strefy czasowej. Różnica czasu w stosunku do Chicago wynosi 14 godzin!

 

Dzień 3 – (wtorek, 9 kwietnia)

KAMAKURA, TOKIO

Godzinny przejazd kolejką do Kamakura: podziwiamy słynny posąg Buddy Daibutsu z 1252 roku oraz buddyjską świątynię Hasedera. Pierwsze spotkanie z fenomenalnym zjawiskiem kwitnącej wiśni japońskiej! Powrót do Tokio, krótka przerwa na posiłek. Późne popołudnie w Shinjuku – panorama wielkiej metropolii z wież Tocho.

 

Dzień 4 – (środa, 10 kwietnia)

NIKKO

Całodzienna wycieczka pociągiem (2 godz. w jedną stronę) do mauzoleum szogunów w Nikko. Podziwiamy zespół świątyń cechujący się niespotykanym nigdzie więcej w Japonii bogactwem i przepychem: święty most Shin-Kyo, świątynia Toshogu (z wizerunkiem znanych małpek które “nie widzą, nie słyszą i nie mówią zła”), brama Yomei-mon i szintoistyczny chram Futarasan-jinja. Wieczór w tokijskiej dzielnicy Ginza!

 

Dzień 5 – (czwartek, 11 kwietnia)

TOKIO KIOTO

Przejazd słynnym pociągiem superekspresem shinkansen do Kioto. W niespełna 3 godziny pokonujemy dystans 515 km (330 mil) do dawnej stolicy cesarstwa. Za oknem pędzącego 285 km/godz. pojazdu oglądamy obrazki codziennego życia Japończyków. Zakwaterowanie w Kioto. Popołudniowy wypad do jednej ze słynnych świątyń w okolicy Kioto. Powrót do hotelu wieczorem.

 

Dzień 6 – (piątek, 12 kwietnia)

KIOTO

Całodzienne zwiedzanie tego najwspanialszego z miast Japonii, które od 794 r. po Chrystusie było stolicą cesarstwa przez ponad 1000 lat! Ten właśnie tydzień przynosi zazwyczaj szczyt kwitnienia wiśni! W niewiarygodnej, wiosennej scenerii oglądamy:: Złoty Pawilon Kinkaku-ji (dawna prywatna willa szoguna Ashikaga Yoshimitsu), pałac szoguna Nijo-jo,  Srebrny Pawilon Ginkaku-ji (niegdyś rezydencja szoguna Ashikaga Yoshimasa) oraz zespół świątyń Kyomizu-dera z 788 roku. Pomiędzy tymi zabytkami poruszamy się ekspresowymi, turystycznymi autobusami sieci miejskiej. Wieczorem spacer po ulicach starego miasta w Gion – „dzielnicy gejsz”.

 

Dzień 7 – (sobota, 13 kwietnia)

HIROSZIMA, MIYAJIMA

Przejazd superekspresem do Hiroszimy, przesiadka na miejski tramwaj do Parku Pokoju. Ogladamy ocalałą po wybuchu kopułę Gembaku Dome, epicentrum, Pomnik Pokoju (Cenotaf), Dzwon Pokoju, okazałe Muzeum Pokoju. Krótki posiłek w muzealnej kafeterii, przejazd tramwajem na obrzeżenia miasta do przystani promu w Miyajima-guchi. Przepływamy na piękną Wyspę ŚwiątyńMiyajima. W tym czarownym miejscu znajduje się jedna z najpiękniej położonych świątyń Japonii – Itsukushima jinja, ze słynną bramą O-torii. O tej porze roku liczymy na bajeczną oprawę kwitnących drzew! Późnym wieczorem powrót do hotelu w Kioto.

 

Dzień 8 – (niedziela, 14 kwietnia)

KIOTO, LOTNISKO

Ostatni poranek w dawnej stolicy cesarstwa, przejazd na lotnisko, wieczorem wylot w drogę powrotną do Stanów Zjednocznych. Przylot  tego samego dnia, gdyż podróżując na wschód odzyskujemy “utracony” na poczatku dzień.

 

Termin 2024:  7 kwietnia

Cena wycieczki – $2,545 plus aktualny koszt przelotów wg programu, który wynosił $1550 (grudzień 2023) za wygodne połączenia bez przesiadek. I rata – $500 plus koszt biletu lotniczego. II rata – płatna 60 dni przed wyjazdem.

   Cena obejmuje: transport lokalnymi środkami (autobusy, metro, tramwaj w Hiroszimie, pociągi podmiejskie, pociągi superekspresowe shinkansen), prom na wyspę Miyajima, zakwaterowanie w hotelach 2-osobowych, 3.5-gwiazdkowych, obfite śniadania typu bufet oraz usługi polskiego przewodnika.

   Cena nie obejmuje pozostałego wyżywienia, ubezpieczeń ani biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Daibutsu – ¥300, Hase-dera – ¥500, Nikko – ¥1300, Kinkakuji – ¥500, pałac szoguna Nijo – ¥800, Ginkakuji – ¥500, Kyomizu-dera – ¥600, Itsukushima – ¥500. Kurs jena (¥ = JPY) w grudniu 2023 wynosił 141 za 1USD.

 

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, kamerę, kasety, odzież na zmianę, wygodne buty, parasolkę. Przydaje się dobry humor i doborowe towarzystwo. Ze względu na ciasnotę miejsc w Japonii i transport środkami publicznymi (pociągi, miejskie autobusy i tramwaje), prosimy o zabranie minimalnej/niezbędnej ilości bagażu, najlepiej w ułatwiającej przemieszczanie się lotniczej torbie na kółkach. Przewidywane w kwietniu temperatury dla Kioto wynoszą 50-70F (10-20 stopni Celsjusza). UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, co najmniej dwie puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…)

 

Wiosna 2024

Japonia, wiosna w Kraju Kwitnącej Wiśni

$2,545, / person

Termin Wycieczki:
7 - 14 kwietnia 2024

Cena zawiera:

Noclegi (6) w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych, kat 4 gw.
Obfite śniadania typu bufet w naszych hotelach
transfery d/z lotniska
transport lokalnymi środkami (autobusy, metro, tramwaj w Hiroszimie, pociągi podmiejskie, pociągi superekspresowe shinkansen), prom na wyspę Miyajima,
Prom na wyspę Miyajima
Usługi polskiego przewodnika.
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget