KENIA – TANZANIA – ZANZIBAR  2024, 2025  

KENIA – TANZANIA – ZANZIBAR  2024, 2025  

KRATER NGORONGORO – PARK NARODOWY MASAI MARA – WIDOKI KILIMANDŻARO – SŁONIE AMBOSELI – JEZIORO MANYARA – LWY – ŻYRAFY – ZEBRY – KROKODYLE – HIPOPOTAMY – ANTYLOPY – GAZELE – GEPARDY

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota; 21 września 2024, 20 września 2025)

PRZELOT

Wieczorny wylot do Afryki z przesiadką w jednym z portów lotniczych po drodze.     

 

Dzień 2 (niedziela; 22 września 2024, 21 września 2025)

NAIROBI

Późnym wieczorem przylot do Nairobi, stolicy Kenii, transfer do hotelu, nocleg.

 

Dzień 3 (poniedziałek;, 23 września, 22 września)

NAIROBI – MASAI MARA

Po śniadaniu przejazd do Narodowego Rezerwatu Przyrody MASAI MARA, który jest naturalnym przedłużeniem tanzańskiego parku narodowego SERENGETI tuż po drugiej stronie granicy. Pośród sawanny i lasów akacjowych żyje niezliczona ilość dzikiej zwierzyny. Przez te tereny płynie bowiem jedyna nieokresowa rzeka regionu (Mara), która zapewnia zwierzętom wodę podczas pory suchej. Nocleg w typowej afrykańskiej lodge w rodzaju Sentrim lub podobnej.

 

Dzień 4 (wtorek; 24 września, 23 września)

MASAI MARA

Po śniadaniu udajemy się do Masai Mara – legendarne miejsce, gdzie żyją lwy, słonie, nosorożce, gepardy, hipopotamy, krokodyle, żyrafy, hieny i antylopy w niewyobrażalnych ilościach 240 osobników na jeden kilometr kwadratowy! Spotyka się tu również ptaki reprezentujące aż 500 gatunków.

Powrót na nocleg do naszej lodge.

 

Dzień 5 (środa; 25 września, 24 września)

AMBOSELI

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Amboseli, jednego z najbogatszych w dziką zwierzynę parków narodowych na świecie, zasłużenie zakwalifikowany w 1991 roku jako Dziedzictwo Świata UNESCO! Amboseli oferuje wspaniałą panoramę legendarnej góry KILIMANDŻARO!  Safari, podczas którego możemy spotkać słonie, lwy, gepardy, zebry… z majestatycznym Mount Kilimandżaro w tle! Nocleg w typowej afrykańskiej lodge typu Sentrim Lodge lub podobnej.

 

Dzień 6 (czwartek; 26 września, 25 września)

AMBOSELI

Safari w Amboseli, ciag dalszy. Nocleg w lodge.

 

Dzień 7 (piątek; 27 września, 26 września)

AMBOSELI – TANZANIA – MANYARA

Po śniadaniu przejazd do granicy z Tanzanią, przeprawa do Parku Narodowego Lake Manyara, znanego z jednego z najwyższych na świecie wskaźników występowania biomasy na jednostkę powierzchni. Występują tutaj licznie lwy, słonie, nosorożce, zebry, gepardy, hipopotamy, krokodyle, żyrafy, hieny, gazele, antylopy i ogromna ilość egzotycznych ptaków. Nocleg w Ngorongoro Wildlife Lodge lub w podobnym miejscu.

 

Dzień 8 (sobota;, 28 września, 27 września)

KRATER NGORONGORO – TANZANIA

Całodzienna przeprawa do unikalnego w światowej skali wulkanicznego krateru NGORONGORO, gdzie w zaskakującej scenerii największej na świecie kaldery (20 km średnicy, 600 metrów wysokości na krawędziach) żyją tysiące egzotycznych zwierząt. Tutaj między innymi kręcono kadry słynnego filmu “Pożegnanie z Afryką”. Podobnie jak Amboseli w Kenii, również tanzański krater Ngorongoro zaliczony został w 1979 roku do Światowego Dziedzictwa UNESCO, z podkreśleniem, że jest to również miejsce, gdzie żyją nadal Masajowie prowadzący tradycyjny tryb życia. Region Ngorongoro był zamieszkały przez praczłowieka już 3 miliony lat temu, o czym świadczą znaleziska odcisków stóp australopiteka w gardzieli Olduvai, niedaleko Ngorogngoro. Nocleg w Ngorongoro Wildlife Lodge.

 

Dzień 9 (niedziela; 29 września, 28 września)

PRZEPRAWA DO ZANZIBARU

Transfer na lotnisko, przelot na sławetną wyspę Zanzibar, gdzie zatrzymamy się na zasłużony odpoczynek.

 

Dzień 10, 11 (poniedziałek; 30 września, wtorek, 1 października 2024/ 29 i 30 września 2025)

ZANZIBAR 

Dwa pełne dni i trzy noce poświęcamy na solidny odpoczynek i relaks na lazurowych plażach Oceanu Indyjskiego

 

Dzień 12, (środa; 2 października, 1 października 2025)

PRZELOT POWROTNY

Transfer na lotnisko, odprawa i odlot.

UWAGA: tego dnia możemy kontynuować przygodę z Afryką i lecieć na MADAGASKAR! Szczegóły na stronie internetowej biura.

MADAGASKAR październik 2024

 

Dzień 13 (czwartek; 3 października 2024, 2 października 2025)

PRZYLOT

Przylot do Chicago około godziny 3 po południu. Czas pomyśleć o kolejnej wyprawie, może do sąsiedniej Etiopii, Ugandy, Rwandy lub Tunezji?

 

Daty wycieczki: – 21 września 2024 (TERMIN WYSPRZEDANY), 20 września 2025
Cena wycieczki: $3,645 + aktualna cena przelotu do Nairobi i z powrotem, która w styczniu 2024 wynosiła $1,500 dla połączenia z Chicago + bilet lotniczy wewnętrzny na terenie Tanzanii do Zanzibaru (ok. 150 USD)
Cena wycieczki obejmuje: zakwaterowanie w hotelach/lodgach 4-gwiazdkowych, 11 nocy, śniadania, woda mineralna 1 l dziennie na osobę, usługi prywatnego pojazdu z kierowcą wg programu, transfery lotniskowe, eskorta angielskojęzycznego przewodnika i polskiego pilota (Andrzej Kulka) podczas zwiedzania i wycieczek wg programu. Opłaty za wstęp do wymienionych miejsc (z wyjątkiem opłat za zdjęcia i wideo). 
Cena wycieczki nie obejmuje; wiza kenijska ($51) na stronie: https://kenya.visaonlinegov.org/apply-visa, wiza tanzańska ($50), online, międzynarodowe bilety lotnicze, bilet lotniczy wewnętrzny w klasie ekonomicznej z Arusha do Zanzibaru (ok. 230 – 250 USD/os., w zależności od dostępności), przelot z Zanzibaru z powrotem do Nairobi ($240-270), posiłki niewykazane w programie, napoje alkoholowe, zwyczajowe napiwki dla lokalnego przewodnika ($5/os/dzień), dla kierowcy ($3/os/dzień), dla sprzątaczek w hotelach, ubezpieczenie podróżne i medyczne (zalecane!), wszelkie wydatki osobiste, wszelkie usługi nieuwzględnione w powyższym planie podróży.
CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, kamerę, ładowarki, lekką, bawełnianą odzież na zmianę, strój kąpielowy, wygodne buty, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, krem p.słoneczny, środek przeciwko insektom, Immodium, krople do oczu. Przydaje się punktualność, zdyscyplinowanie, dobry humor i doborowe towarzystwo. W regionie używany jest prąd elektryczny 240V, wtyczki na 3 prostokątne bolce typu G. UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura, zmiany paszportów w „ostatniej chwili”). Kenijskie temperatury w dzień przekraczają 30 stopni Celsjusza, ale w nocy spadają do “rześkich” 15.

Mapa Podróży

wrzesień-październik 2024, wrzesień - październik 2025

Wycieczka z polskim przewodnikiem do Kenii i Tanzanii, z odpoczynkiem na plażach Zanzibaru pod koniec

$3,645 / person

Termin Wycieczki:
21 września - 3 października 2024, 20 września - 2 października 2025

Cena zawiera:

transfery
1 nocleg w Nairobi, 3 noclegi na Zanzibarze, hotele 4* w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych
6 noclegów w afrykańskich lodge 3-4* podczas safari
śniadania w hotelach w Nairobi i na Zanzibarze
pełne wyżywienie podczas safari
safari ladcruiserami na terenie parków narodowych Kenii i Tanzanii
usługi miejscowego oraz polskiego przewodnika
transport lądowy LANDCRUISERAMI na miejscu wg programu
Cena wycieczki obejmuje wymienione w programie wstępy
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget