SEKRETY NOWEGO MEKSYKU, ZAKAMARKI KOLORADO – lipiec 2024

SEKRETY NOWEGO MEKSYKU, ZAKAMARKI KOLORADO – lipiec 2024

TRON KOSMITY –  SKALNE PIÓRO – SANTA FE – SCHODY ŚWIĘTEGO JÓZEFA – PUEBLO TAOS – INDIANIE NAWAHO – PARK NARODOWY WIELKICH WYDM – PARK NARODOWY MESA VERDE – DURANGO – MILLION DOLLAR HIGHWAY – FOUR CORNERS – GÓRY SAN JUAN – TELLURIDE – OURAY  

Program Wycieczki

Dzień 1 (6 lipca, sobota)

Wyjazd z Chicago wczesnym rankiem, przejazd śladami pierwszych osadników przez stany Illinois, Iowa i Nebraska. Pokonujemy amerykańskie rzeki Mississippi i Missouri słuchając typowej muzyki Dzikiego Zachodu. Nocleg na pograniczu Kolorado.

 

Dzień 2 (7 lipca, niedziela)

KOLORADO, PARK NARODOWY WIELKICH PIASZCZYSTYCH WYDM

Po 3 godzinach jazdy, około godz. 11 przed południem dojazd do lotniska w Denver, gdzie odbieramy część grupy, jaka wybrała opcję pokonania prerii samolotem z Chicago unikając monotonnej jazdy przez Iowa i Nebraskę. Przekraczamy Góry Krwi Chrystusowej (Sangre de Christo) w kierunku do parku narodowego Wielkich Piaszczystych Wydm (Grand Sand Dunes), gdzie przez dwie-trzy godziny spacerujemy po spektakularnych, NAJWIĘKSZYCH  WYDMACH kontynentu Ameryki Północnej (na wysokości tatrzańskich szczytów!). Nocleg w okolicy Alamosa w stanie Kolorado.

 

Dzień 3 (8 lipca, poniedziałek)

SANTA FE – TAOS PUEBLO

Trzygodzinny przejazd do zabytkowego SANTA FE w stanie Nowy Meksyk, zwiedzanie stylowego, starego miasta, zakupy dzieł artystycznego, indiańskiego rzemiosła, wizyta w kościele znanego z misternych schodów św. Józefa. Zwiedzamy prastarą indiańską osadę Taos Pueblo – najstarsze, nieustanne zamieszkiwane od 700 lat, WIELOPIĘTROWE domy mieszkalne o fantastycznej architekturze! Przejeżdżamy przez słynną rzekę Rio Grande, w której dolinie oglądamy, podczas spacerów, SETKI prastarych rytów naskalnych sporządzonych przez Indian na bazaltowych ścianach potężnych skarp. Nocleg w okolicy Gallup.

 

Dzień 4 (9 lipca, wtorek)

TRON KOSMITY, ZIEMIE INDIAN NAWAHO

Wczesnym rankiem wjazd na tereny Indian Nawaho, gdzie w zależności od bieżących warunków atmosferycznych odwiedzamy jeden z trudno dostępnych, rzadko odwiedzanych, fantastycznych przyrodniczo zakątków:

  1. A) rezerwat przyrody BISTI/ De Na Zin, gdzie eksplorujemy (2-3 godziny spaceru po płaskim terenie) przepiękne widokowo formacje skalne, w niczym nie ustępujące legendarnym krajobrazom Utah: Malowane Hoodoo, “Wylęgarnia Jaj“, “Skalne Skrzydła“…
  2. B) Skalne ostańce i Tron Kosmity, pośród szczątków skamieniałych drzew sprzed 150 milionów lat! Też 2-3 godziny łatwego spaceru. Nocleg na pograniczu ze stanem Kolorado.

 

Dzień 5 (10 lipca, środa)

SKALNE PIÓRO, FOUR CORNERS, MESA VERDE

Podjazd na zdjęcia do świętej skały Skalne Pióro “Tse Bit A I” Indian Nawaho, nazwanej od legendarnego ptaka, który wg indiańskich wierzeń przyniósł ich przodków z Dalekiej Północy! Geologicznie jest to wulkaniczny komin z bazaltu, powstały 30 milionów lat temu. Oglądamy “Four Corners“, miejsce wyjątkowe w USA, gdzie spotykają się granice czterech stanów; Nowego Meksyku, Arizony, Utah oraz Kolorado. Przekraczamy stanową granicę Kolorado, aby ujrzeć (z zewnątrz) prastare ruiny Indian Anasazi w Parku Narodowym Mesa Verde. Trzygodzinny, średniotrudny szlak w malowniczej scenerii wąwozu zakończony wspaniałym panelem indiańskich petroglifów!

 

Dzień 6 (11 lipca, czwartek)

BŁĘKITNE JEZIORA GÓR SKALISTYCH

Wczesnym rankiem przejazd do Gór San Juan w Górach Skalistych, gdzie czeka nas przepiękny szlak – trasa do jeziora Ice Lake lub stawu Columbine Lake u podnóży szczytu Lookout Peak. Długość naszego spaceru uzależni pogoda oraz nasza kondycja. Można równie dobrze podejść tylko kilkaset metrów i rozkoszować się urokami natury w pięknym, świerkowym lesie! Nie mówiąc o licznych tutaj grzybach! Zasłużona kolacja w uroczym, westernowym miasteczku Ouray.

 

Dzień 7 (12 lipca, piątek)

OURAY, TELLURIDE

Przejazd do Telluride – kolejnego miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu,  gdzie jest moc rozmaitych atrakcji; widokowe przejazdy (darmowe!) kolejką linową, zwiedzanie zabytkowego miasteczka z czasów gorączki złota i – oczywiście – możliwość fantastycznego hikingu do wodospadu Bridal Veil.

 

Dzień 8 (13 lipca, sobota)

GÓRY SKALISTE

Panoramiczny przejazd przez Góry Skaliste Kolorado z (ostatnim już na wyprawie) trzygodzinnym hikingiem po drodze w miejscu uwarunkowanym aktualną pogodą. Dojazd do hotelu przy lotnisku Denver, pożegnanie grupy samolotowej, przejazd na nocleg do Nebraski.

 

Dzień 9 (14 lipca, niedziela)

DROGA POPRZEZ PRERIE

Całodniowa przeprawa przez Wielką Równinę Prerii, stany Nebraska, Iowa oraz Illinois do Chicago. Zakończenie wycieczki, Pora pomyśleć o następnych wyjazdach, na przykład na Alaskę? A może w Himalaje Nepalu?

 

Data wycieczki 2024; 6 -14 lipca

Cena wycieczki – $1695. Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych, wstępy do parków narodowych, niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą). Warto zadbać uprzednio o kondycję fizyczną, załadować do telefonu stosowne aplikacje topograficzne i zabrać ze sobą: odzież odpowiednią na wysokie góry, odzież na zmianę, kijki, nieprzemakalne, mocne terenowe buty sięgające powyżej kostek, aparat fotograficzny, GPS,  karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, latarkę, krem p.słoneczny, ciepłą czapkę, okulary p.słoneczne, najlepszych znajomych a także dobry humor! Do tego, na pierwszy i ostatni dzień jazdy, przydaje się mała poduszka, ulubiona lektura, krzyżówki, magazyny ilustrowane… UWAGA: W celu uniknięcia monotonnej jazdy przez prerie sugerujemy przelot/powrót do/z Denver.

 

Mapa Podróży

lipiec 2024

$1,695 / person

Termin Wycieczki:
6 - 14 lipca 2024

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych
wstępy do parków narodowych
niektóre śniadania
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget