LIBAN 2024, 2025

LIBAN 2024, 2025

BEJRUT – BAALBEK – CEDRY – WINIARNIE w RZYMSKICH PIWNICACH – ANJAR – JASKINIE JEITTA – św. CHARBEL

Program Wycieczki

Dzień 1. ( 7 września 2024, 3 maja 2025  – sobota)

PRZELOT

Wylot do Azji z przesiadką w jednym z portów lotniczych po drodze. Nasz cel – Liban – posiada aż PIĘĆ OBIEKTÓW Z LISTY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO. Starożytne miasta: Baalbek, Byblos i Tyr, Andżar, Las Bożych Cedrów i fenomenalne jaskinie Jeita Grotto, to atrakcje turystyczne z najwyższej światowej półki.

 

Dzień 2. (8 września 2024, 4 maja 2025  – sobota

Lądowanie w Bejrucie, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, obiadokolacja. Dotarliśmy do antycznej Fenicji, później zarządzanej przez Asyrię, Babilonię, Persję i Macedończyków. Ważna część Imperium Rzymskiego i Bizancjum, podbita przez Arabów i Krzyżowców, w końcu niepodległa republika, gdzie bogata i różnorodna historia zdaje się przemawiać do nas na każdym kroku.

 

Dzień 3. (9 września – poniedziałek)

BAALBEK

Po śniadaniu wyjazd do Baalbek – starożytnego miejsca kultu fenickiego boga słońca Baala, następnie jako Heliopolis jedno z najlepiej zachowanych miast hellenistycznych na świecie, za panowania Rzymian główny ośrodek kultu boskiej Triady. Podziwiamy Wielką Świątynię Jowisza ukończoną w 60 roku po Chrystusie, “Małą świątynię” Bachusa oraz przybytek poświęcony pięknej Wenus . Wyjazd do Andżar  (obiekt światowego Dziedzictwa UNESCO) – ruiny twierdzy i miasta wybudowane przez dynastie Umajadów w VIII n.e . Przejazd do winiarni Ksara – degustacja win i zwiedzanie winiarni – starych rzymskich piwnic w których teraz leżakują wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja

 

Dzień 4. (10 września – wtorek)

CEDRY

Wyjazd do Diman, letniej rezydencji Patriarchy Libanu, zwiedzanie, panorama Doliny Khadisha. Zwiedzanie miasta Bekakafra, podziwiamy stare księgi, przejazd do zagajnika słynnych libańskich Bożych Cedrów w Arz, również obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Postój w klasztorze św. Antoniego Wielkiego – kolebce kościoła maronickiego, zwiedzanie przybytku oraz groty. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 5. (11 września – środa)

GROTA JEITTA

Wyjazd do Ghazir; malowniczego miasteczka z klasztorem św. Antoniego Padewskiego w którym przebywał Juliusz Słowacki, i gdzie napisał poemat “Anheli”. Powrót do Bejrutu – Muzeum Narodowe i zwiedzanie miasta. Wyjazd do Jeitta Grotto – jaskini, która liczy 60 milionów lat i posiada przepiękne stalaktyty, stalagmity oraz kolumny (stalagnaty). Spacer po dolnej i górnej części jaskini. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 6. (9 maja, 12 września – czwartek)

SYDON 

Wyjazd do Sydonu; zwiedzanie miasta, zamku na wodzie (fortecy krzyżowców), zakupy przypraw. Wyjazd do Deir Quamar, zwiedzanie miasta i pałacu Beit Ed Din – teraz letnia rezydencja prezydenta Libanu. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 7. (13 września 2024 – piątek)

BYBLOS 

Po śniadaniu wyjazd do Byblos Jbeil – miasta założonego około 8 tys lat p.n.e i ciągle zamieszkałego. Zwiedzanie parku archeologicznego. Krótki przejazd do pobliskiej wsi Annaja – która stała się znanym, chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym z racji relikwii mnicha i pustelnika –  św. Szarbela Machlufa. Wjazd kolejką linową do Harrisa, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu, w przepięknym miejscu oferującym spektakularną panoramę Bejrutu, powrót do hotelu autokarem, obiadokolacja.

 

Dzień 8. (14 września 2024, 10 maja 2025 – sobota)

ODLOT

Wylot z Bejrutu do Chicago z przesiadką w jednym z europejskich miast. Zakończenie wycieczki, pora pomyśleć o następnych wojażach, np. do sąsiedniej Jordanii, do Indii, Tajlandii, na Bali; gdziekolwiek nas poniesie wyobraźnia i możliwości.

Terminy wycieczek:  7 września 2024, 3 maja 2025 

    Cena wycieczki: $1,095 + aktualna cena przelotu do Bejrutu i z powrotem, która w kwietniu 2024 wynosiła $1,500 dla połączenia z Chicago. Oczywiście można lecieć z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. W 2025 cena tej wycieczki może ulec zmianie.

Cena wycieczki obejmuje: zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych, 6 nocy; śniadania; prywatny pojazdu z kierowcą podczas całego programu; transfery lotniskowe. Eskorta lokalnego polskiego przewodnika i polskiego pilota (Andrzej Kulka) podczas zwiedzania i wycieczek wg programu.

   Cena wycieczki nie obejmuje opłat za wstęp do wymienionych miejsc – Baalbek 10$; Byblos 8$; muzeum w Bejrucie 10$; Jeita Grotto 9,5$; zamek Saida 4$; Kolejka linowa 6$ w jedną stronę; pałac Beit Ed Dinn 8$.Cena nie uwzględnia również; Wiza libańska (otrzymujemy na lotnisku; Międzynarodowe bilety lotnicze; Posiłki niewykazane w programie;

Dodatki w stałym menu; Napoje alkoholowe; Zwyczajowe napiwki dla lokalnego przewodnika, kierowcy i kelnerów w hotelu hotelach ($5-10/os/dzień);Ubezpieczenie podróżne i medyczne (zalecane!); Wszelkie wydatki osobiste

Wszelkie usługi nieuwzględnione w powyższym planie podróży.

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, kamerę, ładowarki, lekką, bawełnianą odzież na zmianę, wygodne buty, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, krem p.słoneczny, Immodium, krople do oczu. Przydaje się punktualność, zdyscyplinowanie, dobry humor i doborowe towarzystwo. W regionie używany jest prąd elektryczny 220V, wtyczki na okrągłe bolce jak w Polsce. UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura, zmiany paszportów w „ostatniej chwili”). Osoby z wizami/pieczątkami w paszporcie (lub z izraelskimi kodami na bagażu!) wskazującymi na pobyt w Izraelu NIE BĘDĄ wpuszczone do Libanu. Libańskie temperatury w dzień przekraczają 30 stopni Celsjusza, ale w nocy spadają do “rześkich” 20.

 

 

 

Mapa Podróży

jesień 2024, wiosna 2025

Liban wycieczka z polskim przewodnikiem, Bejrut, cedry, Morze Śródziemne

$1,095 / person

Termin Wycieczki:
7 - 14 września 2024, 3 - 10 maja 2025

Cena zawiera:

Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget