MONGOLIA  2024  

UŁAN BATOR – PUSTYNIA GOBI – NOCLEGI W MONGOLSKICH JURTACH – WIELBŁĄDY DWUGARBNE – KUMYS – STOLICA DŻYNGIS CHANA – KARAKORUM – BUDDYJSKIE KLASZTORY – PAŁACE LAMÓW – GÓRY i DOLINY – PIASZCZYSTE WYDMY – STEPY USŁANE SZAROTKAMI

Program Wycieczki

Dzień 1 (14 maja, 1 października, 2024, wtorek)

PRZELOT

Wylot do Mongolii z przesiadką w jednym z portów lotniczych po drodze.     

 

Dzień 3 (16 maja, 3 października, czwartek)

UŁAN BATOR

Przylot do stolicy Mongolii, transfer do hotelu, odpoczynek po podróży, obiadokolacja w tradycyjnej restauracji, nocleg, (D).

 

Dzień  4 (17 maja, 4 października, piątek)

BIAŁA STUPA

Przejazd do Tsagaan Suvarga (Biała Stupa), 30-metrowej skały z białego wapienia erodowanego przez wiatr i opady przez miliony lat. Nocleg w pobliskich jurtach. Wliczone: śniadanie (B), lunch (L) i obiadokolacja (D).

 

Dzień 5 (18 maja, 5 października, sobota)

PUSTYNIA GOBI

Po śniadaniu przejazd na pustynię Gobi, zakwaterowanie w jurtach obok największego z mongolskich parków narodowych – GOBI GURWANSAJCHAN. Zwiedzanie parku słynnego z rzadkiej flory i fauny (m.in. pantery śnieżne i wielbłądy dwugarbne), krajobrazy wydm i gór Gurvan Saikhan, lokalne muzeum, (B,L,D).

Dzień 6 (19 maja, 6 października, niedziela)

WYDMY KHONGOR

Przejazd do rozległego na 180 kilometrów obszaru Wydm Khongor Sand Dunes, na widowiskowym pograniczu zielonych stepów, strumieni i poszarpanych gór. Wizyta u lokalnej rodziny z obserwacją codziennego życia miejscowej ludności. Okazja do przejażdżki na baktrianie – czyli mongolskim wielbłądzie dwugarbnym! Zachód słońca na piaszczystych, “Śpiewających WydmachDuut Mankhan. Zakwaterowanie w obozowisku jurt, (B,L,D).

Dzień 7 (20 maja, 7 października, poniedziałek)

PŁONĄCE KLIFY

Po śniadaniu przejazd 170 km do “Płonących KlifówBayanzag, gdzie podziwiamy niezwykle kolorowe formacje piaskowców pochodzących  z epoki kredowej, gdzie 70 milionów lat temu żyły dinozaury i gdzie znaleziono pierwsze na świecie ich skamieniałe jaja! Rosną tutaj również zagajniki rzadkiej pustynnej rośliny zwanej saksauł, których skupiska są świetnym siedliskiem dla zwierząt pustyni. Nazwa Płonące Klify (Flaming Cliffs) odnosi się do żywych barw skał o zachodzie i wschodzie słońca. Nocleg w jurtach, (B,L,D).

 

Dzień 8 (21 maja, 8 października, wtorek)

RZEKA ONGI

Przejazd nad rzekę Ongi, zakwaterowanie w jurtach, spacer po okolicy, wizyta w buddyjskiej świątyni, (B,L,D).

 

Dzień 9 (22 maja, 9 października, środa)

KARAKORUM

Przejazd do Karakorum – założonej w 1220 roku przez Dżyngis Chana stolicy Mongolskiego Imperium. Z dawnej stolicy pozostały ruiny, na których w 1586 roku zbudowano buddyjski klasztor Erdene Dzuu. Jest to jeden z najstarszych i największych w Mongolii obiektów architektury lamajskiej, który przetrwał niszczenie świątyń przez komunistów w 1937 roku.  Do dzisiaj zachowały się trzy główne świątynie i grobowce niektórych chanów. Jest tu również muzeum z bogatymi zbiorami sztuki sakralnej. (B,L,D).

 

Dzień 10 (23 maja, 10 października, czwartek)

OBOZOWISKO MONGOLSKICH JURT

Przejazd do obozu z jurtami, gdzie doświadczymy mongolskiego stylu życia i kultury. Nocleg w jurtach, (B,L,D).

 

Dzień 11 (24 maja, 11 października, piątek)

UŁAN BATOR

Powrót do stolicy Mongolii, Folklorystyczny show, uroczysta kolacja, (B,L,D).

 

 Dzień 12 (25 maja, 12 października, sobota)

UŁAN BATOR

Relaksujące zwiedzanie stolicy Mongolii: Klasztor Gandan, pałac Bogdo Gegena, sklepy z pamiątkami, (B,L,D).

 

Dzień 13 (26 maja, 13 października, niedziela)

UŁAN BATOR

Bardzo wczesny transfer na lotnisko, stosowny do rezerwacji, odlot.

 

Dzień 14 (27 maja, 14 października, poniedziałek)

Przylot, zakończenie wycieczki w dniu i godzinach zależnych od dokonanych rezerwacji.

Daty wycieczki:  14-27 maja, 1-14 października 2024

    Cena wycieczki: $ 4,800 + aktualna cena przelotu do i z powrotem, która w grudniu 2023 wynosiła $1,900 dla połączenia z Chicago. Oczywiście można lecieć z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej.

   Cena wycieczki obejmuje: zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym w Ułan Bator, zakwaterowanie w mongolskich jurtach (ger), jurty dwułóżkowe. Posiłki: śniadania w hotelu, pełne wyżywienie w obozach z jurtami, woda mineralna 1 butelka  dziennie na osobę, wstępy do klasztorów i muzeów wg programu, prywatny pojazd z napędem na 4 koła z kierowcą podczas całego program, transfery lotniskowe. Eskorta angielskojęzycznego przewodnika i polskiego pilota (Andrzej Kulka) podczas zwiedzania i wycieczek wg programu. Wizy do Mongolii nie są potrzebne.

 Cena wycieczki nie obejmuje;

Międzynarodowe bilety lotnicze

Posiłki niewskazane w programie

Dodatki w stałym menu

Napoje i napoje alkoholowe

Napiwki

Ubezpieczenie podróżne i medyczne

Wszelkie wydatki os­obiste

Wszelkie usługi nieuwzględnione w powyższym planie podróży

  CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, kamerę, ładowarki, lekką, bawełnianą odzież na zmianę, wygodne buty, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, krem p.słoneczny, środek przeciwko insektom, Immodium, krople do oczu. Przydaje się punktualność, zdyscyplinowanie, dobry humor i doborowe towarzystwo. W regionie używany jest prąd elektryczny 220V, wtyczki na okrągłe bolce typu C,I (jak w Polsce). UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura, zmiany paszportów w „ostatniej chwili”…

 

Foto Galeria

wiosna, jesień 2024

Mongolia wycieczka z polskim przewodnikiem Andrzej Kulka

$4,800 / person

Termin Wycieczki:
14 - 27 maja, 1 - 14 października 2024

Cena zawiera:

transfery
zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym w Ułan Bator
zakwaterowanie w mongolskich jurtach (ger), jurty dwułóżkowe
pełne wyżywienie w obozach z jurtami (B, L, D)
śniadania w hotelu
prywatny pojazd z napędem na 4 koła (4WD)
wstępy do klasztorów i muzeów wg programu
angielskojęzyczny i polski (Andrzej Kulka) przewodnik
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget