Montana – Yellowstone,  1 lipca – 9 lipca

Montana – Yellowstone,  1 lipca – 9 lipca

WYJAZD HIKINGOWY – Missisipi – Missouri – Falujące Morze Prerii – Czarne Wzgórza Black Hills – Granitowe Wieże Katedralne – Droga Skalnych Iglic – Montana – Góry Skaliste – Park Narodowy Lodowców – park narodowy Yellowstone – góry Bighorn

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota, 1 lipca) 

CHICAGO WISCONSIN MINNESOTA DAKOTA POŁUDNIOWA

Przemierzając te stany przekraczamy królowe amerykańskich rzek: Missisipi i Missouri. Bezkresne Prerie Wielkich Równin. Podczas jazdy słuchamy największych przebojów z popularnych westernów. Nocleg w centralnej części Dakoty Południowej.

Dzień 2 (niedziela, 2 lipca

Nieziemskie pejzaże Złych Ziem, “Maco Sica”. Po trzech godzinach jazdy docieramy do Czarnych Wzgórz – świętych ziem Indian Siuksów. Hiking do Granitowych Wieżyc znakomicie skrytych pośród wzgórz Black Hills, pokonanie tej łatwej (lecz pięknej) trasy zajmuje niecałe dwie godziny, tam i z powrotem, poruszamy się na wysokości do 1900 m npm. Wkraczamy do stanu Wyoming, nocleg u podnóża prastarych (miliard lat!) gór Bighorn.

Dzień 3 (poniedziałek, 3 lipca)

BIGHORN – GLACIER.

Ośmiogodzinna przeprawa przez malowniczą, górzystą Montanę do pasma frontowego Gór Skalistych i Parku Narodowego Lodowców. Park narodowy Waterton-Glacier (bo tak brzmi jego pełna nazwa) powstał w 1932, a w 1995 roku uzyskał najwyższy w skali światowej status Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery! Zakwaterowanie na 3 noce w hotelu sielsko usytuowanym pośród sosnowego zagajnika. Zapoznawczy wjazd do jednej z pobliskich dolin w Parku Glacier.

Dzień 4 (wtorek, 4 lipca)

MONTANA, PARK NARODOWY LODOWCÓW.

Legendarna droga GOINGTOTHESUN Road to jedna z najwspanialszych tras scenicznych na świecie. Oczekują nas widoki na jeziora, lodowce, świerkowe i jodłowe lasy, ukwiecone w lipcu łąki, wodospady… CAŁODZIENNA wyprawa pieszymi szlakami od przełęczy Logan Pass (2025 m npm). Zaczynamy o wschodzie słońca, kończymy godzinę przed zmierzchem! Na tutejszych ścieżkach mamy duże prawdopodobieństwo napotkania dzikiej zwierzyny: świstaki, muflony, niedźwiedzie, kozły śnieżne, łosie… Oczekujemy fenomenalnego zachodu słońca nad jeziorem Saint Mary z Wyspą Dzikiej Gęsi na pierwszym planie i spektakularnymi graniami Gór Skalistych w tle. Nocleg wśród balsamicznych sosen.

Dzień 5 (środa, 5 lipca)

PARK NARODOWY LODOWCÓW.

Ponownie, CAŁY DZIEŃ spędzamy na jednej ze starannie dobranych malowniczych tras Parku Narodowego Lodowców. Zaczynamy o wschodzie słońca, kończymy godzinę przed zmierzchem! Nocleg u podnóża majestatycznych gór.

Dzień 6 (czwartek, 6 lipca)

PARK NARODOWY LODOWCÓW.

Po raz czwarty wjeżdżamy do parku, tym razem mając pół dnia na zaliczanie pięknych – jak zawsze – tras w Glacier. Około godziny 2 po południu wyjazd z Parku Lodowców. Widowiskowe przełomy rzeki Missouri i jej źródłowe partie, czyli unikalne miejsce, gdzie spotykają sie trzy rzek; Jefferson, Madison i Gallatin Rivers

Dzień 7 (piątek, 7 lipca)

YELLOWSTONE.

Korzystając z faktu, że nasza droga powrotna do Chicago prowadzi “prawie że” przez Yellowstone, zbaczamy z autostrady i wjeżdżamy do tego najstarszego (1872) parku narodowego świata. Planujemy tutaj przejść unikatową trasę, która rzadko (bądź wcale) jest odwiedzana przez zorganizowane wycieczki. Przejazd na nocleg do kotliny rzeki Bighorn.

Dzień 8 (sobota, 8 lipca

BIGHORN.

Widowiskowy przejazd przez jedne z najstarszych gór świata – Bighorn, gdzie metamorficzne łupki liczą sobie niebagatelny 1 MILIARD LAT! Odwiedzamy tajemne, prehistoryczne miejsce, czczone przez starożytnych Indian od SIEDMIU TYSIĘCY LAT! Nocleg na prerii Dakoty Południowej.

Dzień 9 (niedziela, 9 lipca)

PRERIE.

Całodzienny przejazd Wielką Równiną Prerii do Chicago, gdzie czeka nas finał trasy mierzącej 4000 mil.

Termin 2023: 1 lipca.

Cena wycieczki: $1,495.

Cena wycieczki obejmuje transport, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych oraz usługi polskiego przewodnika.

Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, dużo filmów, kamerę video, zapasowe baterie, kasety, znaczki pocztowe, odzież na zmianę, najlepszych znajomych i dobry humor!

Mapa Podróży

lipiec 2023

$1495 / person

Termin Wycieczki:
1 lipca - 9 lipca

Cena zawiera:

transport
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget