MOZAMBIK, LESOTHO, SWAZILAND ESWATINI, RPA kwiecień 2025

MOZAMBIK, LESOTHO, SWAZILAND ESWATINI, RPA kwiecień 2025

RPA – JOHANNESBURG – PRETORIA – DROGA PANORAMICZNA – GÓRY SMOCZE – PARK NARODOWY KRUGERA – MOZAMBIK – SWAZILAND – SANTA LUCIA – DURBAN – LESOTHO

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota, 5 kwietnia 2025).

Wylot do Johannesburga w Południowej Afryce (RPA).

 

Dzień 2 (niedziela, 6 kwietnia)

JOHANNESBURG

Przylot do Johannesburga, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, wymiana waluty w jednym z banków na lotnisku. Przejazd przez “Miasto Złota”. Zakwaterowanie w Pretorii.

 

Dzień 3 (poniedziałek, 7 kwietnia).

PRETORIALESEDI

Zwiedzanie Pretorii – Miasta Kwitnącej Żakarandy (rośnie tu ok. 80 tysięcy tych pięknych drzew!). Voortakers Monument, dom Paula Krugera, Church Square, Union Buildings. Po południu udajemy się do skansenu – Wioski Lesedi, gdzie od godz. 16 zapoznamy się z kulturą różnych plemion afrykańskich: ZuluKosaBasothoPedi i Ndebele. Po tańcach i śpiewach lokalnej ludności na kolacji (godz. 19:00, za dopłatą ok.$20) mamy okazję spróbować afrykańskiej kuchni z daniami z dzikich zwierząt. Wieczorem przy ognisku przysłuchujemy się opowieściom z Czarnego Lądu. Nocleg w stylizowanej wiosce w domkach 3* pokrytych trawą, przystosowanych dla wygód turystów (wliczone śniadanie).

 

Dzień 4 (wtorek, 8 kwietnia).

MPUMALANGAPANORAMA ROUTE.

Po śniadaniu wyjazd do Prowincji Wschodzącego Słońca Afryki – Mpumalanga. Przejazd przez pola walki z czasów Wojen Burskich i rezerwat Blyde River Canyon, jako część scenicznej drogi „Panorama Route” położonej w Górach Smoczych. Kanion rzeki Blyde i otaczające go tereny oferują jedne z najbardziej spektakularnych widoków w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie, a unikalne formacje geologiczne takie jak: Burke Luck PotholesThree Rondavels czy Okno Boga (God’s Window) z tropikalnym lasem deszczowym, wodospad Berlin oraz Lizbon należą do wielkich atrakcji tego regionu. Nocleg w osadzie w Górach Smoczych. Hotel 3* (wliczone śniadanie w hotelu, 480 km).

 

Dzień 5 (środa, 9 kwietnia).

PARK NARODOWY KRUGERASAFARI.

Wczesny wyjazd “o kawie, herbacie i suchym prowiancie” w kierunku bramy wjazdowej do PARKU KRUGERA. Przesiadka na otwarte pojazdy, w których odbywamy całodniowe safari z przerwami na śniadanie i lunch. Zakwaterowanie około godz. 16 w jednym z campów. Dla chętnych za dopłatą ok. $45 na osobę, od 16:30 do 20:00 wieczorowo-nocne safari pojazdami terenowym. Narodowy Park Krugera – jeden z najsłynniejszych rezerwatów na świecie – symbol Południowej Afryk,i ciągnie się 400 km z północy na południe i 70 km ze wschodu na zachód. Północna część Parku znajduje się w Prowincji Limpopo, a południowa w Mpumalanga. Na tym olbrzymim obszarze naliczono 147 gatunków ssaków (łącznie z tzw. „Wielką Piątką”: lwami, lampartami, słoniami, nosorożcami, bawołami), jak również 114 gatunków gadów, 33 płazów, 50 gatunków ryb i 300 gatunków drzew. Odnotowano obecność ponad 500 różnych rodzajów ptaków. Nocleg w obozie na terenie parku (wliczone śniadanie).

 

Dzień 6 (czwartek, 10 kwietnia).

MOZAMBIK, MAPUTO

Pobudka wczesnym rankiem i kontynuacja safari naszym busikiem, z przerwą śniadaniową po drodze. Dojazd do bramy Crocodile Bridge i dalej w kierunku przejścia granicznego w Ressano Garcia. Po odprawie wizowo-paszportowej przejazd do stolicy Mozambiku, Maputo (kiedyś Lorenzo Marques). W mieście zwiedzamy: główny dworzec kolejowy z jego żelaznymi strukturami i pięknymi witrażami, Katedrę Miejską oraz dom wybudowany przez Gustawa Eiffela kompletnie z żelaza (Iron House, Casa de Ferro) dla portugalskiego gubernatora Mozambiku. Obiadokolacja w restauracji Costa do Sol z chyba najbardziej obfitą ofertą owoców morza na kontynencie afrykańskim. Nocleg w Stay Easy Maputo, przy plaży nad Oceanem Indyjskim..

 

Dzień 7 (piątek, 11 kwietnia).

KRÓLESTWO ESWATINI

Po śniadaniu oglądamy Stary Fort Maputo (Fort Nossa Senhora da Conceicao de Lourenco Marques, inaczej Fortaleza de Maputo) i Mercado Central, przejazd przez region Matola do Królestwa Eswatini (niegdyś Swaziland), i dalsza droga w kierunku doliny Ezulwini. Wizyta w lokalnych manufakturach szkła oraz słynnych świec Swazi. Dojazd do Mantenga Lodge. Po południu ok. 15.00 wizyta w stylizowanej wiosce Swazi, gdzie zapoznamy się z kulturą tego dumnego plemienia. Kolacja i nocleg w Mantenga Lodge.

Dzień 8 (sobota, 12 kwietnia).

ESWATINI, KWA ZULU NATAL, St LUCIA

Po śniadaniu dalsza droga przez Eswatini w kierunku RPA i prowincji KwaZulu Natal czyli krainy Zulusów. Dojazd do przeuroczego miasteczka St. Lucia położonego nad ogromną laguną iSimangaliso Wetland Park z listy UNESCO. Miejsce, gdzie spotyka się wiele rzadko spotykanych w tym rozmiarze ekosystemów. Po południu rejs stateczkiem po lagunie w poszukiwaniu krokodyli, hipopotamów i ptactwa wodnego. Kolacja. Nocleg w AmaZulu Lodge.

 

Dzień 9 (niedziela, 13 kwietnia).

DURBAN

Po śniadaniu wyjazd w kierunku wielkich Gór Smoczych. Po drodze krótkie zwiedzanie miasta Durbanu z największą populacją Hindusów poza Indiami i historycznego miasteczka Pietermaritzburg. Dojazd do miejscowości Undeberg u podnóża Gór Smoczych. Odpoczynek. Kolacja. Nocleg w Cedar Garden Guesthouse

 

Dzień 10 (poniedziałek, 14 kwietnia).

KRÓLESTWO LESOTHO 

Po śniadaniu przesiadamy na dżipy i jedziemy przez jedną z najbardziej spektakularnych górskich przełęczy Sani Pass do enigmatycznego, górskiego Królestwa Lesotho. Wizyta w prawdziwej wiosce ludu Basotho, zapoznanie się z ich kulturą i obyczajami. Na własne oczy zobaczymy jak żyją afrykańscy Górale. Przerwa obiadowa na jednego z najlepszych steków serwowanych na Czarnym Kontynencie w najwyżej położonym pubie w Afryce, Highest Pub in Africa.  Poziom 3,240 m npm (10,630 ft) to jednocześnie najwyższy punkt Afryki osiągalny samochodem. Po południu opuszczamy Królestwo w Niebiosach i wracamy do Underberg. Kolacja. Nocleg Cedar Garden.

Dzień 11 (wtorek, 15 kwietnia).

JOHANNESBURG

Przejazd (600 km, około 7 godzin) do Johannesburga, kolacja, nocleg w Joburgu lub w sąsiedniej Pretorii.

 

 

Dzień 12 (środa, 16 kwietnia).

ODLOT

Transfer na lotnisko Tambo, wylot z Czarnego Lądu, lądowanie nazajutrz, 17 kwietnia 2025, trzynastego dnia wycieczki.

 

 

Mapa Podróży

Foto Galeria

wiosna 2025

Mozambik Eswatini Swaziland RPA z polskim przewodnikiem kwiecień 2025

$2,745 / person

Termin Wycieczki:
5 - 17 kwietnia 2025

Cena zawiera:

Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget