N I K A R A G U A  –  styczeń 2024

N I K A R A G U A  –  styczeń 2024

Managua – Leon – Cerro Negro – zabytkowa Granada – wulkan Masaya – wyspa Ometepe – San Juan del Sur – plaże nad Pacyfikiem – żółwie

Program Wycieczki

Dzień 1 (środa, 3 stycznia)

Przylot do Managua, stolicy Nikaragui, przejazd do zabytkowego miasta Leon, transfer do hotelu 4*, zasłużony obiad, zakwaterowanie.

Dzień 2 (czwartek, 4 stycznia)

Po śniadaniu, od rana do południa, mamy dwie możliwości: albo zwiedzanie miasta Leon, albo podjazd do podnóża góry Cerro Negro (500 m) i spacer na szczyt, skąd można obserwować fantastyczną panoramę okolicy i wulkanów w sąsiedztwie. Zjazd z góry na deskach! Po lunchu wizyta w “błotnych wulkanachHervideros de San Jacinto, z możliwością pokrycia ciała leczniczym, siarkowym mułem. Nocleg w Leon.

Dzień 3 (piątek, 5 stycznia)

Dwugodzinny przejazd do Granada, najciekawszego z miast Nikaragui. Rejs łódkami do wysepek Las Isletas na jeziorze Nikaragua. Przejażdżka dorożkami po Starym Mieście, Relaksujące  zwiedzanie zabytkowego miasta z jego oryginalną, kolonialną architekturą: miejska katedra, kościół La Merced, klasztor św. Franciszka, deptak la Calzada…  Po południu eskapada do pobliskiego parku narodowego wulkanu Masaya. Krater San Juan. Po zmierzchu mamy duże szanse ujrzenia rozpalonej do czerwoności magmy w dnie krateru Santiago! Powrót do Granady na nocleg.

Dzień 4 (sobota, 6 stycznia)

Rano podziwiamy panoramę Catarina Viewpoint – malownicze jezioro laguna Apoyo wypełniające krater starego wulkanu, z barwnymi straganami i panoramą centralnej Nikaragui. Przejazd do Rivas, postój po drodze na lunch, przeprawa promem na wyspę Ometepe na Jeziorze Nikaragua. Nocleg w okolicy Charco Verde.

Dzień 5 (niedziela, 7 stycznia)

Relaksujące zwiedzanie wyspy: Punta Jesus Maria, Laguna Charco Verde, Altagracia, mineralne źródła Ojo del Mar i archaiczne, indiańskie petroglify. Albo – dla mocnych i chętnych – mozolne wejście na wulkan Concepcion, oferujące posmak dżungli oraz fantastyczne widoki na wyspę Ometepe i Pacyfik). O godzinie 16 przeprawa promem do Rivas, przejazd do San Juan del Sur nad Oceanem Spokojnym, dojazd do hotelu około godziny 19, obiad.

Dzień 6 (poniedziałek, 8 stycznia)

Podziwiamy statuę Jesus De La Misericordia , spacer do latarni morskiej z widokiem na ocean, prywatne sanktuarium zwierząt La Virgen, po lunchu wizyta na odległej plaży w rezerwacie przyrody La Flor, gdzie akurat o tej porze roku gnieżdżą się żołwie morskie (poranna OPCJA: wyprawa na ryby na otwarty ocean, z poszukiwaniem mahi mahi, tuńczyków i żaglic. Cena czarteru wynosi $60 za godzinę, minimum 3 godziny rejsu. Im nas więcej, tym taniej).

Dzień 7 (wtorek, 9 stycznia)

Transfer na lotnisko w Managua, odlot.

 

Termin: 3 stycznia 2024

Cena wycieczki: $1345 plus aktualny koszt przelotu do/z Managua (ok.780 USD)

Pierwsza rata $ 700 płatna w chwili zapisu, druga rata płatna nie później niż 30 dni przed wylotem

Cena obejmuje: transport lokalnymi środkami komunikacji (mikrobusy, łódki), zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej (2,3 gw., 4 gwiazdki w Granada), wyprawa do Cerro Negro ze zjazdem na deskach, zwiedzanie Leon, okład leczniczym błotem wulkanicznym, rejs Las Isletas, dorożki w Granada, bilety wstępu do parku narodowego Masaya oraz usługi polskiego przewodnika w części programowej wycieczki.

   Cena nie obejmuje przelotów (ok.$980), opłaty lotniskowej wylotowej ($26), wyżywienia, ubezpieczeń i napiwków dla lokalnego przewodnika ($5 os/dzień).

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, ładowarki, kamerę, lekką bawełnianą odzież na zmianę, wygodne buty (typu adidas), strój kąpielowy, sprzęt przeciwdeszczowy, środek na komary, drobne banknoty. Przydaje się lornetka, dobry humor i doborowe towarzystwo. Czeka nas wiele wspaniałych przeżyć, przepiękne krajobrazy, smak prawdziwej przygody. Posiadacze polskich i amerykańskich paszportów nie muszą mieć żadnych wiz. Zalecamy posiadanie kopii paszportu, biletów i innych dokumentów.

Mapa Podróży

Styczeń 2024

$1,345 / person

Termin Wycieczki:
3 - 9 stycznia 2024

Cena zawiera:

transport lokalnymi środkami komunikacji (mikrobusy, łódki),
zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej (2,3 gw., 4 gwiazdki w Granada)
wyprawa do Cerro Negro ze zjazdem na deskach, zwiedzanie Leon, okład leczniczym błotem wulkanicznym
rejs Las Isletas, dorożki w Granada
bilety wstępu do parku narodowego Masaya
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget