NEPAL standard, październik 2023

NEPAL standard, październik 2023

Program Wycieczki

Dzień 1 – (27 października, piątek)

PRZELOT.

Przelot do Nepalu, do serca Azji (niekiedy wylatujemy dzień wcześniej, późnym wieczorem, w czwartek 26 października!).

Dzień 2 – (28 października, sobota)

KATMANDU

Lądowanie w stolicy Nepalu, odprawa graniczna, krótki przejazd na nocleg na wzgórze Nagarkot. Relaks, odpoczynek i aklimatyzacja do blisko 12 godzinnej zmiany czasu po 30-godz. podróży na drugi koniec świata! Tej nocy przypada pełnia Księżyca, więc możemy oglądać ośnieżone szczyty oświetlone jego blaskiem!

Dzień 3 – (29 października, niedziela)

NAGARKOT, BHAKTAPUR.

Przy dobrej pogodzie podziwiamy wschód słońca ponad Himalajami! Po śniadaniu przejazd do pradawnego miasta/królestwa Bhaktapur, zwiedzanie znakomitych zabytków przy placu Durbar Square: Pałac 55 Okien, pięciopiętrowa pagoda Nyatapola, Złota Brama i kolumna króla Bupathindry. Nocleg w Bhaktapurze, w hotelu blisko zabytkowego centrum.

Dzień 4 – (30 października, poniedziałek)

KATMANDU.

Rano, przy sprzyjającej pogodzie, dla chętnych, (za dodatkową opłatą ok. $220) spektakularny przelot ponad majestatycznymi Himalajami w okolice Mt Everestu! Po śniadaniu podziwiamy kolejne, wspaniałe zabytki architektury newarskiej w sąsiednim Patanie: plac Durbar Square, pałac królewski, mandir Kriszny i Złotą Świątynię Buddy. Krótki przejazd do Katmandu/Patanu, zakwaterowanie, podziwiamy panoramę Doliny ze wzgórza Swayambunath, kolebki Katmandu z najstarszą buddyjską stupą. Wieczorny spacer po starym rynku, nocleg w Katmandu/Patanie.

Dzień 5 – (31 października, wtorek)

DOLINA TRISULI.

Malowniczy przejazd pośród nepalskich wiosek nad rzekę Trisuli. Dla chętnych; łatwy (III klasa), dwugodzinny spływ pontonem (wiosłujemy!) wliczony w cenę wycieczki) po rzece w malowniczej scenerii tarasowych pól ryżowych. Pozostali podróżują wzdłuż tej rzeki samochodem, oglądając panoramę gór z wysokiego brzegu. Przejazd na nocleg w okolice królewskiego parku narodowego Chitwan.

Dzień 6 – (1 listopada, środa).

PARK NARODOWY CHITWAN.

Jeżdżąc na słoniach i pływając łodziami canoe szukamy od świtu nosorożców na terenie najsłynniejszego parku narodowego Nepalu. Przejazd do miasteczka Pokhara, uroczo położonego nad jeziorem Phewa. Zakupy i spacery po malowniczych zaułkach, z czasów hipisowskich.

Dzień 7 – (2 listopada, czwartek)

POKHARA.

Wczesna pobudka, krótki dojazd na szczyt Sarangkot. Świtem, jeżeli dopisze pogoda, podziwiamy rewelacyjną panoramę wysokich Himalajów z Annapurnami, Dhaulagiri i FishTail włącznie (“ZAPALANIE SZCZYTÓW“). Od południa widokowy przejazd do Katmandu (220 km). Uroczysta pożegnalna kolacja z tańcami (wliczona w koszt wycieczki).

Dzień 8 – (3 listopada, piątek)

KATMANDU.

Po śniadaniu zwiedzamy buddyjską stupę w Bodnath oraz XVII-wieczną hinduistyczną świątynię Paśupatinath, gdzie na brzegu świętej rzeki Bagmati odbywa się ceremonialne spalanie zwłok. Transfer na lotnisko, odlot około północy, przesiadka na powrotny przelot do domu. Przylot nazajutrz, dziewiątego dnia wycieczki, w sobotę 4 listopada.

 

UWAGA: Ten program jest skoordynowany czasowo z hikingową wyprawą do SANKTUARIUM ANNAPURNY, która zaczyna się 29 października, (przylot do  Katmandu 30 października), z początkiem 8-dniowego trekkingu z Pokhary we czwartek 2 listopada. Zachęcamy do wzięcia udziału w obu wycieczkach, ich łączna cena wynosi wtedy 2,995 USD)!

Polecamy obejrzenie przed wyjazdem FotoAlbumu z Nepalu, pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.588564577947129&type=3

Termin 2023: 27 października

Cena wycieczki wynosi $1495, plus aktualny koszt przelotów międzykontynentalnych ($1400, cena z jedną przesiadką z listopada 2022) . I rata  – $1400, II rata płatna 90 dni przed wycieczką.

Cena wycieczki obejmuje transfery, noclegi w pokojach 2-os., 2-łóżkowych w hotelach kategorii 3+ gw., śniadania, wstępy wg programu, przejazdy wg programu, spływ po Trisuli, safari na słoniach w Chitwan i opiekę lokalnego oraz polskiego (na większości trasy) przewodnika. Dopłata do jedynki wynosi $360. Obowiązuje minimum 10, maximum 20 uczestników.

Cena nie obejmuje pozostałego wyżywienia, ubezpieczeń i napiwków. Uczestnicy są odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). Wizę Nepalu dostajemy na lotnisku w Katmandu ($25). UWAGA: banknoty USA powinny być nieskazitelne, aby zostały zaakceptowane.

Warto zabrać ze sobą; latarkę (wyłączenia prądu), własny ręcznik, buty pełne, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, Immodium, krople do oczu…

Mapa Podróży

27 października

$1495 / person

Termin Wycieczki:
27 października - 3 listopada

Cena zawiera:

transfery
noclegi w pokojach 2-os., 2-łóżkowych w hotelach kategorii 3+ gw.
śniadania
wstępy wg programu
przejazdy wg programu
spływ po Trisuli
safari na słoniach w Chitwan
opiekę lokalnego oraz polskiego (na większości trasy) przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget