Nowa Anglia, październik 2023

Nowa Anglia, październik 2023

Złota Jesień, Park Narodowy Akadia

Wyjazd dedykowany miłośnikom Babiego Lata Złotej Jesieni!

Park narodowy Cuyahoga – Góry Adirondack – Ziemie Indian Irokezów – Zielony Stan Vermont  – NEW HAMPSHIRE – White Mountains – sceniczna droga Kancamagus Highway – park narodowy Akadia

Program Wycieczki

Dzień 1 (30 września, sobota)

CHICAGO, INDIANA, OHIO, PENSYLWANIA, STAN NOWY YORK.

Podróż przez Indianę, Ohio, Pensylwanię i stan Nowy Jork. Historia Wschodniego Wybrzeża, największe atrakcje, specyfika rejonu, kolonizacja Ameryki przez Europejczyków. Godzinny relaks połączony z degustacją (i ewentualnymi zakupami) wina w winiarni nad brzegami jeziora Erie, gdzie specyficzny klimat i gleba dają unikalne walory smakowo-zapachowe tutejszych, szlachetnych trunków (polecamy gatunek Concord). Nocleg w stanie Nowy Jork.

Dzień 2 (1 października, niedziela)

GÓRY ADIRONDACK.

Przejazd do centralnej części stanu Nowy Jork, gdzie czeka nas pięciogodzinny szlak w ścisłym rezerwacie przyrody Hudson Gorge. Na łowieckich terenach Indian Irokezów pomykamy ścieżkami do wodospadów OK Slip Falls i – dla mocnych – do przełomu rzeki Hudson River! Nocleg we wschodniej części stanu Nowy Jork, na obszarze należącym niegdyś do Indian Mohikanów (przed wycieczką szczerze zachęcamy do obejrzenia filmu “Ostatni Mohikanin” opartego na wspaniałych dziełach Jamesa Fenimore Coopera). Słuchamy przejmującej ścieżki dźwiękowej z tego filmu!

Dzień 3 (2 października, poniedziałek)

VERMONT, NEW HAMPSHIRE.

Relaksujący, obfity w widokowe postoje przejazd przez idylliczny stan Vermont. Po drodze podziwiamy m.in. urocze miasteczko Stowe wraz z najwyższymi górami stanu dookoła i wodospady Moss Glen Falls. Jezioro Willoughby. Późnym popołudniem – jak dopisze pogoda – wybieramy stosowne miejsce na zachód słońca i pokryte jesiennym dywanem kolorów zbocza, odbijające się w tafli jeziora. Nocleg u podnóża Białych Gór, już w stanie New Hampshire.

Dzień 4 (3 października, wtorek)

BIAŁE GÓRY, NEW HAMPSHIRE.

Jesteśmy w najbardziej górzystym rejonie Nowej Anglii zwanym White Mountains, jako że śnieg pokrywa szczyty przez większość roku. Jesienią zaś, jeśli Aura pozwala, wszyscy uznają Białe Góry za raj kolorowych liści. Cały dzień pobytu w Białych Górach spędzamy na pieszych szlakach (solidne 6 godzin marszu), wybranych pod kątem aktualnej kondycji uczestników. Dzisiaj szykujemy się na zdobycie szczytu Mt Washington oraz pobliskiego szczytu Mt Monroe. Nocleg w New Hampshire. Wracając do hotelu wsłuchujemy się w dawne, polskie piosenki o tematyce górsko-turystycznej.

Dzień 5 (4 października, środa)

BIAŁE GÓRY, NEW HAMPSHIRE, AKADIA

Od rana do godz. 2 po południu zdobywamy kolejne szlaki w Białych Górach, z widokami na polodowcowy przełom Crawford Notch, klif Bugle i szczyt Mt Webster, 1102 m npm (3,910 ft). Dojście do Mt Webster liczy 4 km w jedną stronę (około trzech godzin). Warto nadmienić, że poruszamy się po fragmentach legendarnego Szlaku Appalachów, który – mierząc ponad 3500 kilometrów – jest NAJDŁUŻSZYM szlakiem pieszym na naszej planecie! Ten wspaniały szlak powstał w latach 20. i 30. XX wieku, a w 1968 roku został włączony przez Kongres Stanów Zjednoczonych do narodowego systemu National Trails System). Północne odcinki Szlaku Appalachów znajdują się właśnie tutaj, w New Hampshire! Późnym wieczorem docieramy do modnego resortu wypoczynkowego u wrót Akadii – portu Bar Harbor. Słuchamy stosownej muzyki, czyli żeglarskich szant!

Dzień 6 (5 października, czwartek)

PARK  NARODOWY  AKADIA.

Zwiedzanie od świtu: wybrzeża z litego granitu, piaszczyste plaże, polodowcowe jeziora, Sandy Beach, Thunder Hole, Otter Cliff… Kilka godzin spędzamy na dwóch starannie dobranych, średnio-trudnych szlakach pieszych, wśród lasów i gór Akadii. Jedną z tych tras będzie godzinne, łatwe podejście na wierzchołek South Bubble, skąd roztacza się powalająca na kolana panorama na jezioro Jordan Pond i Ocean Atlantycki na drugim planie. Po południu udajemy się w powrotną drogę w stronę Białych Gór w New Hampshire, nie zapominając o kultowym w tym regionie obiedzie: świeży homar gotowany w kotle na świeżym powietrzu! Do tego New England Clam Chowder.

Dzień 7 (6 października, piątek)

BIAŁE GÓRY, NEW HAMPSHIRE.

Od rana czeka nas objazdówka; delektujemy się krajobrazami wzdłuż malowniczej trasy Kancamagus Highway; kryty most Albany, bystrza rzeki Kancamagus, skalna gardziel, wodospad Sabbaday, mosty na rzece Pemigewasset z kolorowym lasami na brzegach. Przejazd przez wiejskie tereny centralnego Vermont, wypoczynkowy resort-miasteczko Woodstock, zakupy syropu klonowego. Nocleg w zachodniej części tego niewielkiego, lecz jakże uroczego stanu Nowej Anglii.

Dzień 8  (7 października, sobota)

STAN NOWY JORK.

Przejazd przez pokryte jesienną szatą góry Adirondack. Pokonujemy łatwy (6 km, 2 godziny spaceru tam i z powrotem) szlak do wzgórza Watch Hill nad jeziorem Indian Lake. Nocleg w stanie Nowy Jork.

Dzień 9  (8 października, niedziela)

NOWY JORK, CHICAGO.

Droga powrotna do Illinois. W sprzyjających okolicznościach podziwiamy przyrodniczy fenomen, jakim bez cienia wątpliwości jest widok setek, kilku-kilogramowych, dzikich pstrągów, jakie wchodzą na tarliska do rzek w Appalachach! A przy okazji… niespodzianka; wizyta w Parku Narodowym Cuyahoga. Podziwiamy m.in. wodospad Brandywine Falls, godzinny spacer ścieżką po lesie u podnóży imponujących skalnych półek. Wizyta w Centrum Informacji Turystycznej tego mało znanego parku narodowego celem uzupełnienia okolicznościowych pieczątek w przewodniku. Późnym wieczorem przyjazd do “sweet  home Chicago”.

 

Termin 2023: 30 września – 8 października

Cena wycieczki: $1445.

Cena obejmuje transport na całej trasie, noclegi w pokojach 2-łóżkowych, 2-osobowych oraz opiekę polskiego przewodnika. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą).

Warto zadbać uprzednio o kondycję fizyczną, załadować do telefonu stosowne aplikacje topograficzne i zabrać ze sobą: odzież odpowiednią na wysokie góry, odzież na zmianę, kijki, nieprzemakalne, mocne terenowe buty sięgające powyżej kostek, aparat fotograficzny, GPS, karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, latarkę, krem p.słoneczny, ciepłą czapkę, okulary p.słoneczne, najlepszych znajomych a także dobry humor! Na pierwszy i ostatni dzień jazdy przydaje się poduszka, ulubiona lektura, krzyżówki, magazyny ilustrowane… Wstępy na tej trasie wyniosą ok.$45 

Mapa Podróży

październik 2023

$1445 / person

Termin Wycieczki:
30 września - 8 października

Cena zawiera:

transport na całej trasie
noclegi w pokojach 2-łóżkowych, 2-osobowych
opiekę polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget