Peru – kwiecień 2025

Peru – kwiecień 2025

Lima – Arequipa – Santa Catalina – najgłębszy kanion świata Colca – kondory, lamy i alpaki – Inkowie – płaskowyż Altiplano – jezioro Titicaca – pływające wyspy Indian Uros – wyspa Taquile – Sykstyńska Kaplica Andów – Cusco – Święta Dolina Urubamba – Góra Siedmiu Kolorów WinikunkaMachu Picchu – Lima Stare Miasto – katedra – klasztor św. Franciszka – Park Miłości.

Program Wycieczki

Dzień 1 – (26 kwietnia 2025, sobota )

CHICAGOLIMA

Wylot z Chicago (lub z innego miejsca na świecie), przylot do stolicy Peru ok. północy, zakwaterowanie.

Dzień 2 – (27 kwietnia 2025, niedziela)

AREQUIPA

Po śniadaniu dwugodzinny przelot ponad niebotycznymi Andami do „Białego Miasta” – Arequipa. Zakwaterowanie w hotelu blisko zabytkowego centrum. Po południu zwiedzamy perłę kościelnej architektury w Peru, miasto w mieście: klasztor Santa Catalina. Spacer po śródmieściu: Katedra Miejska, słynny ze wspaniałej fasady barokowy kościół JezuitówLa Compania, Rynek Główny. Po obiedzie (najlepiej połączonym z delektowaniem się panoramą Katedry z wulkanem El Misti w tle) sugerujemy powtórny spacer po Plaza de Armas, tym razem malowniczo podświetlonym, w nocnej scenerii. Wieczór wolny.

Dzień 3 – (28 kwietnia, poniedziałek)

KANION COLCA

O 7:00 rano wyruszamy w Andy nad kanion Colca. Omijamy masyw Chachani kierując się drogą poprzez rezerwat przyrody Reserva Nacional Salinas y Aguada Blanca, gdzie na wolności żyją tysiące wiguni – zwinnych zwierząt z rodziny kameloidów. Pośród suchego, wysokiego płaskowyżu napotykamy niespodziewanie na mokradła z egzotyczną fauną ptaków: flamingami, ibisami i andyjskimi gęsiami. Pełni zadumy nad kamiennymi wieżyczkami apacheta docieramy na wysoką przełęcz Patapampa (4900 m npm), skąd widoczne są potężne wulkany Ampato (6288 m), Sabancaya, Hualca Hualca oraz Nevado Mismi, z którego stoków wypływa Amazonka! Wyszukując w krajobrazie stad lam i alpak zjeżdżamy do miasta Chivay w górnej części doliny rzeki Colca. Spacer po Avenida Polonia do początku słynnego pieszego szlaku Inca Trail. Obiad, degustacja lokalnych specjałów, jak np. stek z alpaki czy świnka morska (cuy) z rusztu. Nocleg w hotelu z dostępem do termalnych wód leczniczych.

Dzień 4 – (29 kwietnia, wtorek)

KANION COLCA

Od świtu czeka nas blisko dwugodzinna jazda lewym brzegiem doliny Colca. Postój przy punkcie widokowym Cruz del Condor, gdzie podziwiamy najgłębszy kanion świata (3200 m), a przy odrobinie szczęścia – majestatyczne kondory. Zapoznanie z kulturą indian z plemienia Cabanas i Collaguas. Z podziwem oglądamy liczące ponad tysiąc lat preinkaskie tarasy uprawne, jakie pokrywają ogromne połacie tej wielkiej i żyznej doliny. Ponowny przejazd przez wysokie przełęcze Altiplano i przemysłowe miasto Juliaca (stolica peruwiańskiej kontrabandy) do Puno położonego nad jeziorem Titicaca. Krótki, wieczorny spacer ulicą Lima od Plaza de Armas do Parque Pino, zakup pamiątek, swetrów z wełny lamy. Spotkanie z regionem, gdzie indiańskie kobiety noszą meloniki i szerokie, kolorowe spódnice. Nocleg w Puno. Aklimatyzacja do dużej wysokości.

Dzień 5 – (30 kwietnia, środa)

TITICACA

O 7 rano przejazd do portu skąd płyniemy przez pół godziny do Indian Uros mieszkających na pływających wyspach nad najwyżej położonym z wielkich (200 x 60 km) jezior świata, świętym jeziorze Inków – Titicaca  (wys. 3820 m npm!). Przyglądamy się codziennym zajęciom tubylców reprezentujących unikalną ludzką rasę. Zakup oryginalnych pamiątek. Dwugodzinny rejs na uroczą, stałą wyspę Taquile. Spacer miedzami pośród uprawnych pól do rynku głównego miasteczka wyspy. Zapoznanie z rękodziełem i wyjątkową kulturą izolowanej społeczności wyspy, gdzie nie ma żadnych pojazdów kołowych, policji a mężczyźni dziergają na drutach! Spektakularne zejście setkami wiekowych, kamiennych stopni do tafli jeziora Titicaca. Powrót na nocleg do Puno o zmierzchu. Wspólna kolacja w restauracji połączona z pokazem ognistych, regionalnych tańców w „folklorystycznej stolicy Peru”!

Dzień 6 – (1 maja, czwartek)

Wzbogacony w atrakcje przejazd 400 kilometrów poprzez malowniczy Płaskowyż Andyjski do Cusco. Po drodze podziwiamy krajobrazy Andów i płaskowyżu Altiplano, urządzając postoje w ciekawszych miejscach, m.in. w liczących 3 tys. lat ruinach świątyni Matki Ziemi Pucara i na przełęczy La Raya, skąd rozpościera się panorama pięciotysięczników Kunurana i Chimbuya. Odkrywamy tajemnice ceramicznych byków, jakie pokrywają dachy lokalnych domów. Lunch w Sicuani albo w San Pedro, wizyta w świątyni inkaskiego Boga Stworzyciela Wiracochy w Raqchi oraz w barokowym kościele Andahuaylillas (1572-1626), znanym z racji malowideł i ołtarza pokrytego złotem jako Kaplica Sykstyńska Andów. Przyjazd do Cusco wieczorem, zakwaterowanie w hotelu przy głównym rynku. Spacer po doskonale zachowanym rynku Starego Miasta.

Dzień 7– (2 maja, piątek)

CUSCO

Wspaniale położone w andyjskiej kotlinie miasto Cusco było poprzez wieki stolicą inkaskiego imperium, prawdziwym „pępkiem” ich świata! Zwiedzamy obiekty wzniesione przez Hiszpanów w okresie  kolonialnym a także zabytki z czasów Inków. Kościół Santo Domingo, czyli Koricancha niegdysiejsza świątynia Słońca. Spacer uroczymi, zabytkowymi uliczkami Romeritos oraz Intiqillu na rynek główny  Plaza de Armas, gdzie wstępujemy do ogromnej, wypełnionej historycznymi skarbami Miejskiej Katedry. Wyjazd na północną krawędź doliny Cusco skąd rozpościera się obezwładniająca panorama miasta. Podziwiamy okazałe ruiny inkaskich budowli: świątynia Sacsayhuaman, nadal pełen tajemnic labirynt Quenko i łaźnie (albo luksusowy zajazd dla wielmożów)  Tambomachay. Odajemy się szaleństwu zakupów w fabrycznych sklepach. Dla chętnych – wieczorem – obiad z pokazem folklorystycznych tańców przy akompaniamencie porywającej muzyki Andów.

Dzień 8 – (3 maja, sobota)

MACHU PICCHU

O świcie wyjeżdżamy autobusem w kierunku Świętej Doliny Inków Urubamba! Przy sprzyjającej pogodzie czekają nas fantastyczne widoki pokrytych lodem i śniegiem andyjskich szczytow: Salcantay, Rincon i Veronica. W miasteczku Ollantaytambo przesiadamy się na pociąg, który spektakularnym kanionem rzeki Urubamba zawiezie nas do Aguas Calientes, skąd tylko 20-minutowa jazda wahadłowym autobusem dzieli nas od zaginionego miasta Inków – Machu Picchu. Przez około cztery godziny drżymy z zachwytu nad wspaniałym położeniem i genialnie wkomponowaną w przyrodę architekturą Machu Picchu. Podchodzimy pod Chatę Wartownika skąd rozpościera się rzucająca na kolana panorama słynnych ruin. Po wysłuchaniu wykładu o historii Machu Picchu spacerujemy po „inkaskim mieście” zatrzymując się m.in. przy kamieniołomach, Świątyni Trzech Okien, Świątyni Pacha Mamy, rytualnych kamieniach, kompleksie mieszkalnym, Świątyni Kondora i Obserwatorium (Świątynia Słońca). Zjazd autobusem na obiad do Aguas Calientes. Wyjazd pociągiem w drogę powrotną do Cusco, gdzie docieramy około 10 wieczór.

Dzień 9 – (4 maja, niedziela)

ŚWIĘTA DOLINA URUBAMBA/ GÓRA SIEDMIU KOLORÓW – WINIKUNKA

Dzisiaj zwiedzamy Święta Dolinę Inków w górnej części doliny Urubamba. Można też urządzić sobie dzień wolny na relaks i zakupy w tym najciekawszym i najładniejszym mieście Peru. Dla uczestników chętnych oraz wykazujących doskonałą kondycję fizyczną jest możliwość wyruszenia w tym dniu do Góry Siedmiu Kolorów znanej Inkom jako Vinikunka. UWAGA: najpiękniejsze widoki z tej góry roztaczają się z niebagatelnej wysokości 5000 metrów nad poziomem morza! Nocleg w Cusco.

Dzień 10 – (5 maja, poniedziałek)

Wylot do Limy

Obiad, Park Miłości, zachód słońca nad Pacyfikiem.

Dzień 11 – (6 maja, wtorek)

LIMA

Zwiedzanie kolonialnego centrum: m. in. Gaj Oliwny, Plac San Martin, Plaza de Armas, Pałac Prezydencki, Katedra Miejska, Pałac Biskupów, Zabytkowa Poczta, tradycja ceremonii Chrystusa Milagro, dworzec kolejowy skąd prowadzi najwyższa – do niedawna – na świecie kolej Ernesta Malinowskiego, klasztor św. Franciszka; chór i katakumby. Zakupy peruwiańskich pamiątek na ogromnym Indiańskim Targu. Wylot z Limy około północy, przylot nazajutrz, dwunastego dnia, w czwartek, 21 września.

Dzień 12 – (7 maja 2025, środa)

PRZYLOT

Przylot do domu, zakończenie wycieczki, pora pomyśleć o następnych eskapadach; może Peru, Argentyna, Boliwia?

 

Termin: 26 kwietnia 2025

Cena wycieczki – $1995 + aktualny koszt przelotów międzynarodowych do Limy i z powrotem. Pierwsza rata $1000 płatna przy zapisie, druga rata płatna 60 dni przed wylotem.

 1. CENA ZAWIERA:
 • Noclegi w hotelach 4* Lima, 3* w pozostałych miastach na bazie pokojów dwu lub trzyosobowych. Pokoje typu standard. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: USD 450.00
 • Śniadania
 • Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy
 • Transfery z i na lotniska
 • Dwa przeloty lokalne (bez opłaty lotniskowej)
 • Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach
 • Opieka pilota z językiem polskim
 1. CENA NIE ZAWIERA:
 • Wyżywienia oprócz ww.
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Opłat lotniskowych dla lokalnych przelotów (USD 5.84 /od osoby za każdy przelot)
 • Opłaty podatku przy wylocie z Limy ( około USD 31.00 /od osoby)
 • Biletów międzynarodowych
 • Biletów wstępów i lokalnych wycieczek (zwiedzanie Limy $60, klasztor św. Franciszka – $4, klasztor  Santa Catalina – $13, wstęp do kanionu Colca – $20, Titicaca – $60, wstępy z Puno do Cusco – $16, wycieczka do Machu Pikchu oraz Cusco city tour plus wstępy – $420, wycieczka na Górę Siedmiu Kolorów Vinicunca –  $120 (ze śniadaniem i obiadem), wycieczka do Świętej Doliny Inków – $70, Muzeum Złota – $15)
 • Ubezpieczenia
 • Zwyczajowych napiwków

UWAGA!

 • Program – oraz cena wycieczki – może ulec zmianom z powodu siły wyższej (np. epidemia) lub w wyniku obustronnego uzgodnienia.
 • W przypadku rezygnacji z udziału w wycieczce na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy Klient zostanie obciążony opłatą w wys. 30% wartości pakietu, 20 dni przed wycieczką – w wys. 50% ceny pakietu i na 7 dni przed rozpoczęciem wyprawy – 90% ceny wycieczki.
 • Dane uczestników wraz z numerami paszportow i rooming lista należy wysłać najpóźniej  45 dni przed rozpoczęciem wycieczki, w przeciwnym razie należy się liczyć z no show jakie pobiorą lokalne hotele i agencje.
 • Cena jest ważna do końca 2022 roku i może ulec zmianie w przypadku wzrostu kursu waluty, wzrostu kosztów transportu, wzrostu opłat urzędowych, wzrostu ceny wstępów do zwiedzanych obiektów, podatków, opłat lotniskowych. Dotyczy to również wszelkich zmian spowodowanych zakłóceniami normalnego funkcjonowania turystyki spowodowanych koronawirusem.

Puno leży na wys. 3825 m npm, Cusco na 3326 m npm, a Winikunka na 5000 m! Trzeba więc spełniać odpowiednie warunki zdrowotne. Uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura). Uczestnicy, którzy przylatują/odlatują oddzielnie niż grupa zasadnicza, płacą za swoje transfery dodatkowo. Należy zabrać ze sobą: sprzęt fotograficzny, lornetkę, pieniądze (drobne nominały), odzież na zmianę, wygodne obuwie, tabletki od bólu głowy, Imodium, krople do oczu. Polecamy wykonanie odbitek kserograficznych paszportu. Przydaje się wytrzymałość na trudy podróży i dobry humor.

UWAGA: banknoty USA powinny być nieskazitelne, aby zostały zaakceptowane. Uczestnicy muszą wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Mapa Podróży

Kwiecień 2025

Peru Machu Picchu Titicaca wycieczka z polskim przewodnikiem

$1995 / person

Termin Wycieczki:
26 kwietnia - 6 maja 2025

Cena zawiera:

Noclegi w hotelach 4* Lima, 3* w pozostałych miastach na bazie pokojów dwu lub trzyosobowych. Pokoje typu standard. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: USD 450.00
Śniadania
Przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy
Transfery z i na lotniska
Dwa przeloty lokalne (bez opłaty lotniskowej)
Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim przy odwiedzanych obiektach
Opieka pilota z językiem polskim
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget