ROUTE 66, sekrety NOWEGO MEKSYKU

ROUTE 66, sekrety NOWEGO MEKSYKU

Program autorski – Andrzej Kulka

Program Wycieczki

Dzień 1 (piątek)

Naszą podróż zaczynamy od sesji zdjęciowej w centrum Chicago, przy znaku drogowym oznajmiającym początek legendarnej “Matki Dróg” Route 66. Kontynuujemy przejazd przez stany Illinois i Missouri wzdłuż zachowanych fragmentów tej drogi, przystając na trasie w paru “kultowych” miejscach typowych w swoim wystroju dla czasów największej popularności tej trasy. Postój na zdjęcia w St Louis pod Wrotami Zachodu – najwyższą na świecie budowlą w kształcie łuku, historia zdobywania Dzikiego Zachodu.

Dzień 2 (sobota)

Przejazd przez Oklahomę, gdzie zatrzymamy się w napawających nostalgią miejscach związanych z Route 66, jak “Indiańskie totemy” i “Płetwal Błękitny“. W drodze do Nowego Meksyku pokonujemy fragment Teksasu; unikalna w swojej architekturze stacja benzynowa Tower Serwis Station i “Rancho Cadillaców“, oba miejsca ściśle związane z Rt 66. Nie zapominamy oczywiście o skosztowaniu lokalnego steka w słynnej restauracji, gdzie można go otrzymać za darmo… pod pewnym warunkiem. Sklepy z wyrobami kowbojskiego rzemiosła: kapelusze, buty skórzane, pasy, płaszcze, dżinsy… Nocleg na przedpolu Gór Sangre de Cristo.

Dzień 3 (niedziela)

Przejazd do zabytkowego SANTA FE, zwiedzanie stylowego, starego miasta, zakupy dzieł artystycznego, indiańskiego rzemiosła. W dolinie rzeki Rio Grande oglądamy, podczas łatwych spacerów, SETKI prastarych rytów naskalnych sporządzonych przez Indian na bazaltowych ścianach potężnych skarp. Do zmierzchu wizytujemy rezerwat przyrody El Malpais spacerując łatwymi szlakami pośród pól zastygłej lawy! Skalny łuk La Ventana.

Dzień 4 (poniedziałek)

Przejazd na tereny rezerwatu indian Nawaho, gdzie do zmroku oddajemy się relaksującym spacerom podziwiając nieprawdopodobne w swoim kształcie skalne formacje erozyjne w rzadko odwiedzanej, przepięknej Dolinie Marzeń.

Dzień 5 (wtorek)

Korzystając z okazji, że znajdujemy się zaledwie pół godziny jazdy od granicy Kolorado, przekraczamy stanową granicę, aby ujrzeć prastare ruiny indian Anasazi w Parku Narodowym Mesa Verde. Powrót do Nowego Meksyku, gdzie resztę dnia – aż do zmierzchu – spędzamy na rzadko uczęszczanych szlakach w nieziemskiej scenerii Dzikiego Zachodu.

Dzień 6 (środa)

Oglądamy “Four Corners“, miejsce wyjątkowe w USA, gdzie spotykają się granice czterech stanów; Nowego Meksyku, Arizony, Utah oraz Kolorado. Przejazd do pięknego, sporadycznie odwiedzanego kanionu De Chelly, w którym – w zależności od stanu bieżących restrykcji w tymże rezerwacie indian Nawaho – eksplorujemy skalne krawędzie oferujące fantastyczne krajobrazy. Powrót do drogi Route 66, nocleg we wschodniej Arizonie.

Dzień 7 (czwartek)

Przejazd do Parku Narodowego Malowanej Pustyni i Skamieniałego Lasu, gdzie poznajemy największe na świecie znalezisko potężnych, skamieniałych pni drzew sprzed 220 milionów lat! Naskalne ryty pradawnych Indian. Wizytujemy Krater w miejscu, gdzie 50 tys. lat temu uderzył w powierzchnię Ziemi meteor o średnicy ok. 50 metrów, lecący z prędkością rzędu 13 km na sekundę (47 000 km/godz!).

Dzień 8 (piątek)

Przejazd przez dobrze zachowane fragmenty Route 66 w zachodniej Arizonie (Seligman, Hackbery i Oatman), zjazd “w bok” na nocleg do Las Vegas. Dla chętnych – hazard w kasynach gry!

Dzień 9 (sobota)

Kontynuujemy przejazd Drogą Matką przez Kalifornię aż do końca Route 66 na brzegu Oceanu Spokojnego, do mola Santa Monica w Los Angeles. Victorville, Holywood, Beverly Hills, Rodeo Drive. Zakończenie wycieczki, odlot.

 

UWAGA: dla chętnych kusząca opcja: powrót do Chicago południowym pograniczem USA szlakiem Kwitnącej Pustyni.

 

Data wycieczki – piątek 22 kwietnia 2022;

Cena wycieczki – $1280 plus przelot z Las Vegas/Los Angeles do Chicago (ok. 70-90 USD, cena ze stycznia 2022)

Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych standardu Best Western, wstępy do parków narodowych, większość śniadań oraz usługi polskiego przewodnika. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu i zwiększonego bezpieczeństwa antykowidowego – ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą). Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, odzież na zmianę, maseczki na twarz, środki odkażające do rąk, najlepszych

Mapa Podróży

kwiecień 2022

$$1280 plus przelot z Las Vegas/Los Angeles do Chicago (ok. 70-90 USD, cena ze stycznia 2022) / person

Termin Wycieczki:
22 kwietnia 2022 - 30 kwietnia 2022

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych standardu Best Western
wstępy do parków narodowych
większość śniadań
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget