SEKRETY NOWEGO MEKSYKU i ARIZONY

SEKRETY NOWEGO MEKSYKU i ARIZONY

Ukryte zakątki Nowego Meksyku, pogranicza Arizony, fragmenty Drogi Matki Route 66 program autorski – Andrzej Kulka

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota)

Całodzienna jazda z Chicago przez Illinois i Missouri wzdłuż zachowanych fragmentów legendarnej drogi Route 66. Na trasie przystajemy w paru “kultowych” miejscach typowych w swoim wystroju dla czasów największej popularności Drogi Matki. Postój na zdjęcia w St Louis pod Wrotami Zachodu – najwyższą na świecie budowlą w kształcie łuku, historia zdobywania Dzikiego Zachodu.

Dzień 2 (niedziela)

Przejazd przez Oklahomę, gdzie również zatrzymamy się w napawających nostalgią miejscach związanych z Route 66, jak “Indiańskie totemy” i “Płetwal Błękitny“. W drodze do Nowego Meksyku pokonujemy fragment Teksasu, nie zapominając oczywiście o skosztowaniu lokalnego steka w słynnej restauracji, gdzie można go otrzymać za darmo… pod pewnym warunkiem. Nocleg na przedpolu Gór Sangre de Cristo.

Dzień 3 (poniedziałek)

Przejazd do zabytkowego SANTA FE, zwiedzanie stylowego, starego miasta, zakupy dzieł artystycznego, indiańskiego rzemiosła. Przejeżdżamy mostem ponad słynną rzeką Rio Grande udając się na tereny rezerwatu indian Nawaho, gdzie do zmroku oddajemy się relaksującym spacerom podziwiając nieprawdopodobne w swoim kształcie skalne formacje erozyjne w Dolinie Marzeń.

Dzień 4 (wtorek)

Korzystając z okazji, że znajdujemy się zaledwie pół godziny jazdy od granicy Kolorado, przekraczamy stanową granicę, aby ujrzeć prastare ruiny indian Anasazi w Parku Narodowym Mesa Verde. Powrót do Nowego Meksyku, gdzie resztę dnia – aż do zmierzchu – spędzamy na rzadko uczęszczanych szlakach w nieziemskiej scenerii Dzikiego Zachodu.

Dzień 5 (środa)

Oglądamy “Four Corners“, miejsce wyjątkowe w USA, gdzie spotykają się granice czterech stanów; Nowego Meksyku, Arizony, Utah oraz Kolorado. Przejazd do pięknego choć sporadycznie odwiedzanego kanionu De Chelly, gdzie – w zależności od nasilenia bieżących restrykcji – eksplorujemy jego krawędzie oferujące fantastyczne krajobrazy.

Dzień 6 (czwartek)

Nadal w Arizonie, wizytujemy Krater, gdzie 50 tys. lat temu uderzył w powierzchnię Ziemi meteor o średnicy ok. 50 metrów, lecący z prędkością rzędu 13 km na sekundę (700 km/godz!). Przejazd do Parku Narodowego Malowanej Pustyni i Skamieniałego Lasu, gdzie do zachodu słońca eksplorujemy największe na świecie znalezisko potężnych, skamieniałych pni drzew sprzed 220 milionów lat!

Dzień 7 (piątek)

Ponowny wjazd do stanu Nowy Meksyk; wizytujemy rezerwat przyrody El Malpais spacerując łatwymi szlakami pośród pól zastygłej lawy! Skalny łuk La Ventana. W dolinie rzeki Rio Grande oglądamy, podczas łatwych spacerów, SETKI prastarych rytów naskalnych sporządzonych przez Indian na bazaltowych ścianach potężnych skarp. Nocleg na pograniczu z Teksasem.

Dzień 8 (sobota)

Jazda powrotna, znów wzdłuż fragmentów zachowanej Drogi Matki, z postojami na zdjęcia w co ciekawszych miejscach związanych z Route 66; m.in, “Ranczo Cadillaców“, Sklepy z wyrobami kowbojskiego rzemiosła: kapelusze, buty skórzane, pasy, płaszcze, dżinsy… Amarillo, zabytkowe, żelazne mosty.

Dzień 9 (niedziela)

Przejazd do Chicago

 

Data wycieczki 2022; 26 marca

Cena wycieczki – $1280.

Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych standardu Best Western, wstępy do parków narodowych, niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu i zwiększonego bezpieczeństwa antykowidowego – ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą). Warto zabrać ze sobą: aparat fotograficzny, karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, odzież na zmianę, maseczki na twarz, środki odkażające do rąk, najlepszych znajomych i dobry humor!

Mapa Podróży

marzec 2022

$1280 / person

Termin Wycieczki:
26 marca - 3 kwietnia

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych standardu Best Western
wstępy do parków narodowych
niektóre śniadania
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget