Sekrety Nowego Meksyku i Kolorado, kwiecień 2023

Sekrety Nowego Meksyku i Kolorado, kwiecień 2023

Program Wycieczki

Dzień 1 (29 kwietnia, sobota)

Wyjazd z Chicago wczesnym rankiem, przejazd śladami pierwszych osadników przez stany Illinois, Iowa i Nebraska. Pokonujemy amerykańskie rzeki Mississippi i Missouri słuchając typowej muzyki Dzikiego Zachodu. Nocleg na pograniczu Kolorado.

Dzień 2 (30 kwietnia, niedziela)

KOLORADO. PARK NARODOWY WIELKICH PIASZCZYSTYCH WYDM.

Po 3 godzinach jazdy, około godz. 11 przed południem dojazd do lotniska w Denver, gdzie odbieramy część grupy, jaka wybrała opcję pokonania prerii samolotem z Chicago unikając monotonnej jazdy przez Iowa i Nebraskę.  Przejazd do Colorado Springs, gdzie przez godzinę wizytujemy przepiękną formację kolorowych skał zwaną Ogród Bogów. Przekraczamy Góry Krwi Chrystusowej (Sangre de Christo) w kierunku do parku narodowego Wielkich Piaszczystych Wydm (Grand Sand Dunes), gdzie przez dwie-trzy godziny spacerujemy po spektakularnych, NAJWIĘKSZYCH  WYDMACH kontynentu Ameryki Północnej (na wysokości tatrzańskich szczytów!). Nocleg w okolicy Alamosa w stanie Kolorado.

Dzień 3 (1 maja, poniedziałek)

Trzygodzinny przejazd do zabytkowego SANTA FE w stanie Nowy Meksyk, zwiedzanie stylowego, starego miasta, zakupy dzieł artystycznego, indiańskiego rzemiosła. Zwiedzamy prastarą indiańską osadę Taos Pueblo – najstarsze, nieustanne zamieszkiwane od 700 lat, WIELOPIĘTROWE domy mieszkalne o fantastycznej architekturze! Przejeżdżamy przez słynną rzekę Rio Grande, w której dolinie oglądamy, podczas spacerów, SETKI prastarych rytów naskalnych sporządzonych przez Indian na bazaltowych ścianach potężnych skarp. Nocleg w okolicy Gallup.

Dzień 4 (2 maja, wtorek)

Wczesnym rankiem wjazd na tereny Indian Nawaho, gdzie w rezerwacie przyrody Bisti/ De Na Zin spędzimy prawie cały dzień eksplorując przepiękne widokowo formacje skalne, w niczym nie ustępujące legendarnym krajobrazom Utah: Malowane Hoodoo, Wylęgarnia Jaj; to wszystko pośród szczątków skamieniałych drzew sprzed 150 milionów lat! Nocleg na pograniczu ze stanem Kolorado.

Dzień 5 (3 maja, środa)

Podjazd na zdjęcia do świętej skały Skalne Pióro “Tse Bit A I” Indian Nawaho, od ptaka, który wg indiańskich wierzeń przyniósł z północy ich przodków! Geologicznie jest to wulkaniczny komin z bazaltu, powstały 30 milionów lat temu. Oglądamy “Four Corners“, miejsce wyjątkowe w USA, gdzie spotykają się granice czterech stanów; Nowego Meksyku, Arizony, Utah oraz Kolorado. Przekraczamy stanową granicę Kolorado, aby ujrzeć (z zewnątrz) prastare ruiny Indian Anasazi w Parku Narodowym Mesa Verde. Trzygodzinny, średniotrudny szlak w malowniczej scenerii wąwozu zakończony wspaniałym panelem indiańskich petroglifów!

Dzień 6 (4 maja, czwartek)

Wczesnym rankiem przejazd do Gór San Juan w Górach Skalistych, gdzie czeka nas przepiękny szlak – trasa do stawu Columbine Lake u podnóży szczytu Lookout Peak. Długość naszego spaceru uzależni pokrywa śnieżna. Można równie dobrze podejść tylko kilkaset metrów i rozkoszować się urokami natury w pięknym, świerkowym lesie! Zasłużona kolacja w uroczym, westernowym miasteczku Ouray.

Dzień 7 (5 maja, piątek)

Przejazd do kolejnego, westernowego miasteczka Telluride,  gdzie jest moc rozmaitych atrakcji; widokowe przejazdy (darmowe!) kolejką linową, zwiedzanie zabytkowego miasteczka z czasów gorączki złota i – oczywiście – możliwość fantastycznego hikingu do wodospadu Bridal Veil.

Dzień 8 (6 maja, sobota)

GÓRY SKALISTE.

Panoramiczny przejazd przez Góry Skaliste Kolorado z (ostatnim już na wyprawie) trzygodzinnym hikingiem po drodze w miejscu uwarunkowanym aktualną pogodą. Dojazd do hotelu przy lotnisku Denver, pożegnanie grupy samolotowej, przejazd na nocleg do Nebraski.

Dzień 9 (7 maja, niedziela)

Całodniowa przeprawa przez Wielką Równinę Prerii, stany Nebraska, Iowa oraz Illinois do Chicago. Zakończenie wycieczki.

 

Data wycieczki 2023; 29 kwietnia

Cena wycieczki – $1345.

Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych, wstępy do parków narodowych, niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Dopłata “do jedynki” wynosi $490. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą).

Warto zadbać uprzednio o kondycję fizyczną, załadować do telefonu stosowne aplikacje topograficzne i zabrać ze sobą: odzież odpowiednią na wysokie góry, odzież na zmianę, kijki, nieprzemakalne, mocne terenowe buty sięgające powyżej kostek, aparat fotograficzny, GPS,  karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, latarkę, krem p.słoneczny, ciepłą czapkę, okulary p.słoneczne, najlepszych znajomych a także dobry humor! Do tego, na pierwszy i ostatni dzień jazdy, przydaje się mała poduszka, ulubiona lektura, krzyżowki, magazyny ilustrowane… UWAGA: W celu uniknięcia monotonnej jazdy przez prerie sugerujemy przelot/powrót do/z Denver.

Mapa Podróży

kwiecień 2023

$1345 / person

Termin Wycieczki:
29 kwietnia - 7 maja

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych
wstępy do parków narodowych
niektóre śniadania
sługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget