Sekrety Teksasu, Arkansas i Route 66, marzec 2023

Sekrety Teksasu, Arkansas i Route 66, marzec 2023

KWITNĄCA PUSTYNIA, TEKSAS, ARKANSAS i DROGA MATKA Route 66

Program autorski – Andrzej Kulka

Program Wycieczki

Dzień 1 (29 marca, środa)

Całodzienna jazda z Chicago przez Illinois i Missouri wzdłuż zachowanych fragmentów legendarnej Route 66. Na trasie przystajemy w paru “kultowych” miejscach typowych w swoim wystroju dla czasów największej popularności Drogi Matki. Postój na zdjęcia w St Louis pod Wrotami Zachodu – najwyższą na świecie budowlą w kształcie łuku, historia zdobywania Dzikiego Zachodu. Nocleg w Oklahomie.

Dzień 2 (30 marca, czwartek)

Przejazd przez Oklahomę, wjeżdżając do Teksasu nie zapominamy o skosztowaniu lokalnego steka w restauracji. Nocleg na przedpolu gór Guadalupe.

Dzień 3 (31 marca, piątek)

Park Narodowy Gór Guadalupe.

Cały dzień, 7-8 godzin spędzamy na jednym z wybranych, górskich szlaków o średniej trudności – Guadalupe Peak Trail (14 km tam i z powrotem, 900 metrów w pionie do pokonania). Nocleg w okolicy.

Dzień 4 (1 kwietnia, sobota)

Przedpołudnie, do godziny 15, spędzamy ponownie na trasach Parku Narodowego Gór Guadalupe, tym razem w Kanionie Mc Kittrick (4.5 godz. tam i z powrotem), uważanym za NAJPIĘKNIEJSZE miejsce w całym Teksasie. Trzy-godzinny przejazd na południe na nocleg w okolice meksykańskiej granicy.

Dzień 5 (2 kwietnia, niedziela)

Wjazd do Parku Narodowego Wielkiego Zakola rzeki Rio Grande (Big Bend), cały dzień zwiedzamy ten piękny i mało znany park narodowy w Teksasie; kanion Santa Elena, Uszy Muła, Palisady, wąwozy z wulkanicznymi popiołami… Nocleg w okolicy.

Dzień 6 (3 kwietnia, poniedziałek)

Kolejny dzień, tym razem na szlakach pieszych Parku Narodowego Big Bend u podnóży szczytu Emory Peak (2385 m npm), najwyższego w górach Chisos Mountains.  Mamy do dyspozycji szereg szlaków, począwszy od łatwych, spacerowych, po 8-godzinne wdrapywanie się na Emory.

Dzień 7 (4 kwietnia, wtorek)

Przejazd do San Antonio, godzina na spacery i relaks w centrum miasta, promenada River Walk, XVIII-wieczna misja hiszpańska “the Alamo“. Dla chętnych krótki rejs łódką po rzece. Nocleg poza Austin.

Dzień 8 (5 kwietnia, środa)

Wjazd do Dallas, 30-minutowa wizyta w centrum miasta, przejazd (ok. 5 godzin) do Hot Springs w stanie Arkansas, gdzie resztę dnia spędzamy na terenie – bądź co bądź – Parku Narodowego Gorących Źródeł Arkansas. Jest to jedyny w USA park narodowy położony na terenie miasta, z zabytkowymi uzdrowiskami nawiązującymi stylem do klasycznych resortów w Europie. Spacer po leśnej okolicy, bez umiaru kosztujemy publicznie dostępną, słynną mineralną wodę.

Dzień 9 (6 kwietnia, czwartek)

Arkansas Hot Springs – Chicago

 

Termin wycieczki – 29 marca 2023.

Cena wycieczki – $1445.

Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych standardu Best Western, wstępy do parków narodowych, niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Dopłata “do jedynki” wynosi $490. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą).

Warto zabrać ze sobą: wygodne i mocne buty hikingowe powyżej kostek, kijki do chodzenia, odzież stosowną do temperatur, pojemnik na wodę, elektrolity, aparat fotograficzny, karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, odzież na zmianę, nakrycie głowy z szerokim rondem, krem p.słoneczny (min. 30), poduszka, najlepszych znajomych i dobry humor! Ponieważ cała trasa mierzy blisko 4 tysiące mil, w ciągu pierwszego i ostatniego dnia monotonnej jazdy przydają się do czytania ulubione lektury, magazyny ilustrowane i krzyżówki.

Mapa Podróży

marzec 2023

$1445 / person

Termin Wycieczki:
29 marca - 6 kwietnia

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych standardu Best Western
wstępy do parków narodowych
niektóre śniadania
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget