Sekrety Teksasu

Sekrety Teksasu

KWITNĄCA PUSTYNIA, TEKSAS, ARKANSAS i DROGA MATKA Route 66

Program autorski – Andrzej Kulka

Program Wycieczki

Dzień 1 (12 marca, sobota)

Całodzienna jazda z Chicago przez Illinois i Missouri wzdłuż zachowanych fragmentów legendarnej Route 66. Na trasie przystajemy w paru “kultowych” miejscach typowych w swoim wystroju dla czasów największej popularności Drogi Matki. Postój na zdjęcia w St Louis pod Wrotami Zachodu – najwyższą na świecie budowlą w kształcie łuku, historia zdobywania Dzikiego Zachodu. Nocleg w Oklahomie.

Dzień 2 (13 marca, niedziela)

Przejazd przez Oklahomę, wjeżdżając do Teksasu nie zapominamy o skosztowaniu lokalnego steka w restauracji. Nocleg na przedpolu gór Guadalupe.

Dzień 3 (14 marca, poniedziałek)

Park Narodowy Gór Guadalupe

Cały dzień, 7-8 godzin spędzamy na jednym z wybranych, górskich szlaków o średniej trudności – Guadalupe Peak Trail (14 km tam i z powrotem, 900 metrów w pionie do pokonania). Nocleg w okolicy.

Dzień 4 (15 marca, wtorek)

Przedpołudnie, do godziny 15, spędzamy ponownie na trasach Parku Narodowego Gór Guadalupe,  tym razem w Kanionie McKittrick. Trzy-godzinny przejazd na południe na nocleg w okolice meksykańskiej granicy.

Dzień 5 (16 marca, środa)

Wjazd do Parku Narodowego Wielkiego Zakola rzeki Rio Grande (Big Bend), cały dzień zwiedzamy ten piękny i mało znany park narodowy w Teksasie; kanion Santa Elena, Uszy Muła, Boquillas Kanion. Nocleg w okolicy.

Dzień 6 (17 marca, czwartek)

Kolejny dzień, tym razem na szlakach pieszych Parku Narodowego Big Bend u podnóży szczytu Emory Peak (2385 m npm), najwyższego w górach Chisos Mountains.

Dzień 7 (18 marca, piątek)

Przejazd do San Antonio, promenada River Walk, XVIII-wieczna misja hiszpańska “the Alamo”. Tej nocy przypada pełnia Księżyca! Nocleg w okolicy Austin.

Dzień 8 (19 marca, sobota)

Wjazd do Dallas, wizyta w centrum miasta, przejazd (ok. 5 godzin) do Hot Springs w stanie Arkansas, gdzie resztę dnia spędzamy na terenie – bądź co bądź – Parku Narodowego Gorących Źródeł Arkansas. Jest to jedyny w USA park narodowy położony na terenie miasta, z zabytkowymi uzdrowiskami nawiązującymi stylem do klasycznych resortów w Europie. Spacer po leśnej okolicy, bez umiaru kosztujemy publicznie dostępną, słynną mineralną wodę.

Dzień 9 (20 marca, niedziela)

Arkansas Hot Springs – Chicago

 

Termin wycieczki – 12 marca 2021. Cena wycieczki – $1280. Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych standardu Best Western, wstępy do parków narodowych, niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika. Dopłata “do jedynki” wynosi $490. Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu ograniczamy ilość uczestników do ośmiu (wraz z kierowcą). Warto zabrać ze sobą: wygodne i mocne buty hikingowe powyżej kostek, kijki do chodzenia, odzież stosowną do temperatur, pojemnik na wodę, aparat fotograficzny, karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, odzież na zmianę, nakrycie głowy z szerokim rondem, krem p.słoneczny (min. 30), najlepszych znajomych i dobry humor!

Mapa Podróży

Wiosna 2022

$1280 / person

Termin Wycieczki:
12 marca - 20 marca

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych
2-łóżkowych standardu Best Western
wstępy do parków narodowych
niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget