Sekrety Utah

Sekrety Utah

Program autorski Andrzeja Kulki

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota, 23 kwietnia)

Wyjazd z Chicago wczesnym rankiem, przejazd przez stany Illinois, Iowa i Nebraska. Nocleg na pograniczu Kolorado.

Dzień 2 (niedziela, 24 kwietnia.)

KOLORADO

Po trzygodzinnym przejeździe przez równiny prerii wschodniego Kolorado, wjeżdżamy w Góry Skaliste, gdzie czeka nas 2-godzinny spacer w krystalicznym, powietrzu pośród górskich hal, z widokami na wysokie szczyty. Przy okazji doświadczamy uroków rozrzedzonego powietrza, co doskonale pozwoli naszym organizmom przygotować się na późniejsze szlaki w Utah. Gdyby pogoda lub warunki śniegowe nie zezwalały na ten spacer, mamy w zanadrzu rezerwat przyrody Colorado Monument z łatwymi trasami wzdłuż krawędzi malowniczych kanionów. Przejazd widokową drogą przez słynny narciarski ośrodek Vail i Kanion Glenwood. Nocleg na pograniczu stanu Utah.

Dzień 3 (poniedziałek, 25 kwietnia.)

Przejazd do Parku Narodowego Krainy Kanionów (Canyonlands), gdzie wizytujemy znane miejsca Wyspy na Niebie: Shaffers Canyon, Mesa Arch, Grand View Point Overlook i Green River Overlook. Krótki przejazd do Arches; postoje na zdjęcia pod Balansującą Skałą, Łukiem Turrret, Oknem Północnym i Południowym, Oknem Potrójnym, Paradą Słoni, a na okrasę… podejście do legendarnego Delikatnego Łuku. Dla osób mniej wytrzymałych opcja: łatwy szlak do fantastycznego Landscape Arch. Przejazd na nocleg na pogranicze stanu Arizona.

Dzień 4 (wtorek, 26 kwietnia.)

Niewiarygodny, potrójny meander rzeki San Juan, Dolina Monumentów na terenie rezerwatu Indian Nawaho, kanion Antylopy, malownicze zakole rzeki Kolorado, “Marsjański szlak” na terenie rezerwatu przyrody Grand Staircase Escalante, gdzie w nieziemskiej scenerii przebywamy aż do zachodu słońca.

Dzień 4 (wtorek, 26 kwietnia.)

O poranku bierzemy udział w losowaniu wejściówki do legendarnej formacji skalnej The Wave (na następny dzień, losuje przedstawiciel grupy w imieniu wszystkich). Pozostałą część dnia spędzamy na fantastycznym szlaku “Białych Duchów” w rezerwacie przyrody Grand Staircase Escalante.

Dzień 5 (środa, 27 kwietnia.)

W przypadku wygranej w losowaniu czeka nas hiking w północnej części Coyote Butte. W przeciwnym razie zdobywamy jeden z najpiękniejszych szlaków pieszych w parku narodowym Zion (5 – 6 godz.). Krótkie wejście do niesamowitej skalnej formacji zwanej Żołądkiem Potwora, ocalałe w skale tropy dinozaurów sprzed 150 milionów lat. Dojazd na nocleg w okolicy Bryce. Podczas kruczoczarnej, bezksiężycowej nocy, dla chętnych, objaśnienie gwiezdnych konstelacji, Drogi Mlecznej i widocznych planet! Lekcje astrofotografii.

Dzień 6 (czwartek, 28 kwietnia.)

Trzygodzinny hiking w Parku Narodowym Kanionu Bryce. Podziwiamy skamieniałe pnie drzew przeobrażone w cenne, półszlachetne minerały (agat, jaspis, onyks, karneol… Popołudniowy spacer w Parku Narodowym Rafy Kapitolińskiej. Nocleg w okolicy.

Dzień 7 (piątek, 29 kwietnia.)

Od rana na pieszych szlakach Parku Narodowego Rafy Kapitolińskiej; Złoty Tron lub Skalny Most Hickman. Wizyta w Parku Stanowym Goblinów. Nocleg na pograniczu Utah i Kolorado.

Dzień 8 (sobota, 30 kwietnia.)

Przejazd przez Kolorado na nocleg w Nebrasce, po drodze ostatni już podczas tej wyprawy hiking (2 godz.) w wysokogórskiej scenerii, w miejscu uzależnionym od bieżących warunków atmosferycznych.

Dzień 9 (niedziela, 1 maja.)

PRERIE

Całodzienny przejazd Wielką Równiną Prerii do Chicago

 

Termin 2022: 23 kwietnia. Cena wycieczki: $1280.

Cena wycieczki obejmuje transport wg programu, noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych standardu Best Western, wstępy do parków narodowych, niektóre śniadania oraz usługi polskiego przewodnika.

Aby sprostać wymogom kameralności wyjazdu ograniczamy ilość uczestników do ośmiu osób. Warto zadbać uprzednio o kondycję fizyczną, załadować do telefonu stosowne aplikacje topograficzne i zabrać ze sobą: odzież odpowiednią na wysokie góry, odzież na zmianę, kijki, nieprzemakalne, mocne terenowe buty sięgające powyżej kostek, buty do brodzenia po wodzie, aparat fotograficzny, GPS, karty pamięci, ładowarkę, zapasowe baterie, latarkę najlepiej czołową, krem p.słoneczny, nakrycie głowy z szerokim rondem (od słońca) ciepłą czapkę, okulary p.słoneczne, najlepszych znajomych a także dobry humor!

UWAGA: W celu uniknięcia monotonnej, całodniowej jazdy przez prerie, sugerujemy przelot/powrót do/z Denver.

Mapa Podróży

kwiecień 2022

$1280 / person

Termin Wycieczki:
23 kwietnia - 1 maja

Cena zawiera:

transport wg programu
noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych standardu Best Western
wstępy do parków narodowych
niektóre śniadania
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget