SRI LANKA (CEJLON) z opcją MALEDIWY- marzec 2024

SRI LANKA (CEJLON) z opcją MALEDIWY- marzec 2024

Kolombo – Negambo – Dambulla – Sigiriya – Minneriya – Matale – Kandy – Perdaniya – Nuwara Eliya – Kolombo – MALEDIWY

Program Wycieczki

DZIEŃ 1 – (16 marca, sobota)

PRZELOT

Transkontynentalny lot do Kolombo, z przesiadką w jednym z tranzytowych portów lotniczych. UWAGA: z racji połączeń lotniczych, nasz wylot może mieć miejsce w piątek 15 marca!

 

DZIEŃ 2 – (17 marca, niedziela)

KOLOMBO – NEGOMBO

Przylot do stolicy Sri Lanki po północy, krótki transfer na nocleg do 4* hotelu w okolicy Negombo, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży.

 

DZIEŃ 3 – (18 marca,  poniedziałek)

NEGOMBO – DAMBULLA

Po śniadaniu czeka nas ok. 3-godzinny przejazd do miejscowości Dambulla, gdzie zwiedzamy zabytkowe groty ze świątyniami i posągami Buddy. Zakwaterowanie w hotelu-resorcie Sigiriana, lub podobnym tej klasy (www.sigirianaresort.com). Obiadokolacja.

 

DZIEŃ 4 – (19 marca, wtorek)

DAMBULLA – SIGIRIYA – MINNERIYA – DAMBULLA

Po śniadaniu przejazd do Lwiej Skały Sigiriya, będącej samotną skałą na ktorej król Kasiapa zbudował swój okazały, ufortyfikowany pałac. Pałac Sigiriya jest od 1982 roku uznany za Zabytek Dziedzictwa Światowej Kultury UNESCO. Stąd jedziemy około pół godziny do Rezerwatu Przyrody Minneriya, gdzie podczas safari w jeepach poszukujemy dzikiej zwierzyny pośród dziewiczej roślinności środkowego Cejlonu. W Parku Minneriya występują m.in. słonie, krokodyle i pantery, odnotowano także występowanie 25 gatunków ssaków i 160 gatunków tropikalnych ptaków. Powrót na nocleg do hotelu w Dambulla.

 

DZIEŃ 5 – (20 marca, środa)

DAMBULLA – MATALE – KANDY

Po śniadaniu jedziemy do Ogrodów Matale (nieco ponad godzinę), gdzie zobaczymy jak rosną słynne cejlońskie przyprawy, między innymi: cynamon, pieprz i wanilia. Wizyta w manufakturze produkującej batik, godzinny przejazd do Kandy, będącej ostatnią stolicą królów Cejlonu (1592 – 1815). W Kandy (Zabytek UNESCO od 1988) odwiedzamy Świątynię Zęba Buddy, najświętsze miejsce buddyjskiej Sri Lanki. Białe stroje zalecane. Pokaz folklorystycznych tańców, nocleg w Kandy w hotelu Thilanka lub podobnym (thilankahotel.com).

 

DZIEŃ 6 – (21 marca, czwartek)

KANDY – PERADENIYA – NUWARA ELIYA

Przejazd do Nuwara Eliya z postojem w królewskim ogrodzie botanicznym Peradeniya, słynącym z bogactwa ziół leczniczych, przypraw i pięknych orchidei. Trzy godziny jazdy do Nuwara Eliya pośród zielonych wzgórz pokrytych polami herbacianymi na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza, gdzie upał nie doskwiera. Postój na plantacji, do której w 1824 roku po raz pierwszy sprowadzono krzewy herbaty z Chin i rozpoczęto eksport do Londynu w 1873.  Zakwaterowanie i kolacja w Nuwara Eliya w hotelu Blackpool lub podobnym (www.blackpool.lk).

 

DZIEŃ 7 – (22 marca, piątek)

NUWARA ELIYA – KOLOMBO

Po śniadaniu pięciogodzinny przejazd do hotelu nad Oceanem Indyjskim w okolicy Kolombo, relaks na plaży lub w basenie, obiad. Nocleg w hotelu Fairway Hotel lub zbliżonym (www.fairwaycolombo.com).

 

DZIEŃ 8 – (23 marca, sobota)

KOLOMBO – LOT

W środku nocy (tak ustawiona jest większość wylotów) wykwaterowanie z hotelu, krótki (40 minut) transfer na lotnisko, odlot, przylot tego samego dnia. Zakończenie wycieczki.

UWAGA: z racji bliskości Malediwów (1.5 godziny lotu z Colombo, ok. $320 za bilet), proponujemy w sobotę 23 marca wypoczynkowy wypad na kilka dni na te egzotyczne, tropikalne wyspy. Cena zależna od kategorii wybranego hotelu i czasu pobytu na wyspach. Szczegóły w biurze.

Termin 2024: 15 – 23 marca

   Cena wycieczki wynosi $1,195 plus aktualny koszt przelotów międzykontynentalnych (ok. $1350 za loty z przesiadką, cena z listopada 2023. I rata  – $700 płatna w chwili zapisu, II rata (495) płatna 45 dni przed wycieczką. Cena wycieczki obejmuje transfery, noclegi w pokojach 2-os., 2-łóżkowych w hotelach kategorii 4+ gw., 6 śniadań i 6 obiadokolacji, kwiaty na powitanie, 2 butelki wody dziennie  oraz opiekę lokalnego i polskiego przewodnika. Dopłata do jedynki wynosi $250. Obowiązuje minimum 10 uczestników.

   Cena nie obejmuje przelotów, pozostałego wyżywienia, ubezpieczeń, innych napojów butelkowanych, napiwków ($3/dziennie od osoby), kosztów wizy ani wstępów: Dambulla Caves ($7), Sigiriya ($30),Minneriya jeep safari ($60), Świątynia Zęba Buddy ($7), Królewski ogród Botaniczny ($10), Świątynia Gangarama ($3).

  Wizę Sri Lanki otrzymujemy za $50 (podwójna, 30-dniowa) poprzez internet na stronie; https://esrilankavisa.org/Apply-visa

 

   Uczestnicy są odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). UWAGA: banknoty USA powinny być nieskazitelne, aby zostały zaakceptowane.

Warto zabrać ze sobą; latarkę (wyłączenia prądu), własny ręcznik,  buty pełne, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, Immodium, krople do oczu.  Sri Lanka zniosła wszystkie restrykcje covidowe.

 

Foto Galeria

15 - 23 marca 2024

Wycieczka do Sri Lanka z polskim przewodnikiem

$1,195 / person

Termin Wycieczki:
15 - 23 marca 2024

Cena zawiera:

6 noclegów w pokojach 2-osobowych, 4-gwiazdkowych
transfery i transport wg programu
usługi polskiego przewodnika
dwa posiłki dziennie: śniadania i kolacje
kwiaty na powitanie
dwie butelki wody dziennie
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget