SRI LANKA (CEJLON) z opcją MALEDIWY – marzec 2025

SRI LANKA (CEJLON) z opcją MALEDIWY – marzec 2025

CEJLON – RAJSKIE PLAŻE – MALEDIWY – KOLOMBO – DAMBULLA – SIGIRIYA – POLONNARUWA – KANDY – SŁONIE – PLANTACJE HERBATY  

Program Wycieczki

Dzień 1 (sobota, 1 marca)

ODLOT

Wylot z Chicago, lub dowolnego miejsca na świecie.

 

Dzień 2 (niedziela, 2 marca)

KOLOMBO

Przylot na wyspę Cejlon, do stolicy Sri Lanki, transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek i aklimatyzację. Nocleg w Trillium Colombo lub podobnym.

 

Dzień 3 (poniedziałek, 3 marca)

DAMBULLA

Po śniadaniu wyjazd do Dambulla, gdzie zobaczymy zabytkową Świątynię w Skale. Składa się ona z pięciu jaskiń, wewnątrz których znajduje się ok. 150 figur Buddy. Pora obiadowa. Przejazd do Lwiej Skały Sigiriya, będącej samotną skałą na której król Kasiapa zbudował swój okazały, ufortyfikowany pałac. To jedno z najbardziej charakterystycznych dla Sri Lanki miejsc wartych odwiedzenia. Obydwa powyższe obiekty wpisane są na listę Zabytków Dziedzictwa Światowej Kultury UNESCO. Przejazd na nocleg do hotelu Jetwing Lake Dambulla, lub podobnego.

 

Dzień 4. (wtorek, 4 marca)

POLONNARUWA

Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwy, jednego z najlepiej zachowanych antycznych miast na Sri Lance, słynącego z kilkumetrowych posągów Buddy wyrzeźbionych w skałach. Po powrocie do Dambulla, wybierzemy się wozem zaprzężonym w woły na przejażdżkę Village Tour, aby poznać życie lokalnych mieszkańców i spróbować poczęstunku z tradycyjnych dań przygotowanych na miejscu. Powrót do hotelu w Dambulla.

 

Dzień 5. (środa, 5 marca)

KANDY

Rano wyruszymy do Kandy, będącej ostatnią stolicą królów Cejlonu (1592 – 1815). W Kandy (Zabytek UNESCO od 1988) odwiedzamy Świątynię Zęba Buddy, najświętsze miejsce buddyjskiej Sri Lanki. Białe stroje zalecane. Tutaj znajduje się w niej relikwia; buddyści wierzą, że jest to prawdziwy Ząb Buddy a my wspólnie doświadczymy ceremonii jego czczenia. Wybierzemy się także do ogrodu przypraw, aby zobaczyć jak rośnie m.in. cynamon, wanilia, czy pieprz. Wieczorem obejrzymy pokaz tradycyjnych dla tego regionu tańców. Nocleg w hotelu Cassendra w Kandy lub podobnym.

 

Dzień 6. (czwartek, 6 marca)

ŚRODKOWY CEJLON

Czas wolny na zakup pamiątek i herbat w Kandy, przejazd w kierunku centrum wyspy, gdzie w górach zwiedzimy fabrykę i plantację herbaty. Ostatnia atrakcja na dziś to podróż pociągiem po jednej z najbardziej malowniczych tras na świecie. Nocleg w hotelu Serenite Ella lub podobnym.

 

Dzień 7. (piątek, 7 marca)

ELLA ROCK

Rano (opcja: wschód słońca) wejdziemy na Ella Rock – niewielką górę z przepięknym widokiem na okolicę (ok. 4 godz. tam i z powrotem, szlak średnio-trudny, chwilami stromy). Następnie zobaczymy tzw. Most do Nieba, czyli Most Dziewięciu Łuków – świetnie zachowany wiadukt z czasów kolonialnych, po którym po dziś dzień jeżdżą pociągi. Ostatnia atrakcja to lekcje gotowania lankijskich potraw z degustacją – wspaniałe doświadczenie, które na pozostanie z nami na długie lata. Powrót do hotelu w Ella.

 

Dzień 8. (sobota, 8 marca)

PARK NARODOWY UDAWALAWE

Po śniadaniu przejazd do Udawalawe. Po drodze jednak zjedziemy z trasy, aby zobaczyć majestatyczny wodospad Rawana – jeden z najpiękniejszych na całej wyspie Cejlon. Podczas safari w Udawalawe spotykamy m.in. słonie, krokodyle, małpy i mnóstwo innych zwierząt. Ostatnia atrakcja na dziś to niezapomniany nocleg w hotelu 360, położonym w lesie równikowym w Deniyaya lub podobnym.

 

Dzień 9. (niedziela, 9 marca)

SPACER W DŻUNGLI

Czas na wspaniałą przygodę podczas prawdziwego Jungle Walk po jednym z ostatnich lasów równikowych na świecie. Po trekkingu czeka nas już ostatnia atrakcja – będzie to kąpiel w naturalnych wodospadach. Przejazd i nocleg w Negombo Jetwing Sea lub podobnym.

 

Dzień 10. (poniedziałek, 10 marca)

KOLOMBO – LOT

W środku nocy (tak ustawiona jest większość wylotów) wykwaterowanie z hotelu, krótki (40 minut) transfer na lotnisko, odlot, przylot tego samego dnia. Zakończenie wycieczki. Wyjazd na lotnisko 3 godziny przed planowaną godziną odlotu.

UWAGA: tego dnia jest możliwe przedłużenie wycieczki o relaksujący pobyt na rajskich wyspach Malediwach. Szczegóły na końcu, pod programem .

Termin 2025: 1 – 10 marca

   Cena wycieczki wynosi $1,745  plus aktualny koszt przelotów międzykontynentalnych (ok. $1350 za loty z przesiadką, cena z marca 2024. I rata  – $1,000 płatna w chwili zapisu, II rata płatna 45 dni przed wycieczką.

Cena wycieczki obejmuje transfery, noclegi w pokojach 2-os., 2-łóżkowych w hotelach kategorii 4+ gw.,  śniadania, wejścia do wszystkich wymienionych w ofercie atrakcji, kwiaty na powitanie, 1 butelka wody dziennie oraz opiekę lokalnego oraz polskiego (Andrzej Kulka) przewodnika. Obowiązuje minimum 10 uczestników.

   Cena nie obejmuje przelotów, pozostałego wyżywienia, ubezpieczeń, innych napojów butelkowanych, napiwków ($3/dziennie od osoby) ani kosztów wizy. Wizę Sri Lanki otrzymujemy za $50 (podwójna, 30-dniowa) poprzez internet na stronie; https://www.eta.gov.lk/  Wiza Malediwów jest darmowa.  

Uczestnicy są odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…). UWAGA: banknoty USA powinny być nieskazitelne, aby zostały zaakceptowane.

Warto zabrać ze sobą; latarkę (wieczorne spacery celem obserwacji gwieździstego nieba tropiku), własny ręcznik, buty pełne, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, Immodium, krople do oczu, skarpetki do wyrzucenia (do chodzenia na bosaka po świątyniach), filtr min. SPF 50.

OPCJA  MALEDIWY: z racji bliskości Malediwów (1.5 godziny lotu z Colombo, ok. $320 za bilet), proponujemy w poniedziałek 10 marca wypoczynkowy wypad (za dodatkową opłatą) na kilka dni na te egzotyczne, tropikalne wyspy. Cena zależna jest od kategorii wybranego hotelu i czasu pobytu na wyspach. Przykładowo:  POKÓJ DLA 2 OSÓB w ekologicznym hotelu 4*, z pełnym wyżywieniem (FB), 10 m od plaży, z możliwością wypożyczenia rowerów, z placem zabaw dla dzieci, jedynie 1,5 godz. jazdy motorówką z lotniska, za 4 noce kosztuje (w zależności od standardu pokoju) od 2100$ (co daje 1,050 od osoby). Transfer na wyspę i z wyspy na lotnisko obowiązuje według rozkładu (mieć na uwadze podczas kupowania biletów lotniczych): transfer łodzią motorową (wliczony w hotelowy pakiet) odbywa się codziennie w godzinach: z Male do Thinadhoo – 10:00 i 16:00, z Thinadhoo do Male – 7:00 i 13:00. Jest jeszcze szybszy środek transportu – hydroplany, które kursują w ciągu dnia, od 6:00 do 16:00 (koszt ok. 250$/os w jedną stronę), czas “przelotu” ok. 30 min.
Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych atrakcji jak; wycieczki na sandbank; wycieczki na wyspę piknikową; nurkowanie z rekinami wąsatymi; nurkowanie z mantami, nurkowanie do podwodnego wraku statku; wyprawy na ryby; oglądanie delfinów; dzienny i nocny snorkeling; podziwianie gwiazd z łodzi; romantyczna kolacja na plaży i wiele innych. Wiza Malediwów na 14 dni jest darmowa.

 

Mapa Podróży

wiosna 2025

Wycieczka do Sri Lanka z polskim przewodnikiem

$1,745 / person

Termin Wycieczki:
1 - 10 marca 2025

Cena zawiera:

8 noclegów w pokojach 2-osobowych, 2-łóżkowych, 4-gwiazdkowych
transfery i transport wg programu
pojazd z kierowcą wyłącznie do naszej dyspozycji
usługi lokalnego, licencjonowanego, anglojęzycznego przewodnika
usługi polskiego przewodnika (Andrzej Kulka)
śniadania
kwiaty na powitanie
1 butelka wody dziennie
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget