TAJLANDIA, SINGAPUR, MALEZJA 2024

TAJLANDIA, SINGAPUR, MALEZJA 2024

Sylwester w Bangkoku – 2024/2025 – AYUTTHAYA – ZŁOTY TRÓJKĄT – CHIANG RAI – CHIANG MAI – KRABI – WYSPA JAMESA BONDA – PHUKET – SINGAPUR – JOHOR BARU

Program Wycieczki

Dzień 1 (piątek, 27 grudnia 2024)

CHICAGO

Wylot do Tajlandii z USA lub dowolnego miejsca na świecie.    

 

Dzień 3 (niedziela, 29 grudnia)

BANGKOK

Przylot do Bangkoku drugiego dnia od wylotu, powitanie, transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po długiej podróży. Nasz zwyczajowy hotel to Ambassador Bangkok Hotel (https://www.ambassadorbkk.com/en/ lub podobny).

 

Dzień 4 (poniedziałek, 30 grudnia)

BANGKOK

Zwiedzanie centrum stolicy Tajlandii: Pałac Królewski Wat Phra Keo ze świętym posągiem Szmaragdowego Buddy, Świątynia Jutrzenki (Wat Arun) górująca przez ponad 2 stulecia nad Bangkokiem – Miastem Aniołów.  Świątynia Leżącego Buddy Wat Pho. Po południu wycieczka klongami Bangkoku oraz rzeka Chao Phya – środek transportu to łodzie długorufowe – jak w filmie z Jamesem Bondem, podziwiamy zakątki Bangkoku w których czas się zatrzymał: domy na palach, budowle z drewna tekowego pośród nowoczesnych rezydencji willowych i okazałych gmachów. Przepływamy obok przystani łodzi królewskich, naprzeciw buddyjskiej świątyni karmimy ryby. Mimo iż jest to otwarta rzeka ryby zawsze dopisują, a my – wg buddyzmu – spełniamy dobry uczynek. Płynąc dalej oglądamy Bangkok jaki był pół wieku temu, kiedy życie Tajów przebiegało w znacznej mierze na wodzie.

 

Dzień 5 (wtorek, 31 grudnia SYLWESTER)

AYUTTHAYA, Sylwester

Zwiedzanie dawnej stolicy Syjamu – Ayutthaya; pozostałości Pałacu Królewskiego i świątyni Phra Sri Sanphet, Wat Mahathath, Wat Chat Wattanaram. Krótki przejazd do Bang Pa In, letnia rezydencja królewska, powrót do Bangkoku. Wieczorem wyjazd na imprezę Sylwestrową, powitanie NOWEGO 2025 ROKU, np. w trakcie kolacji na pokładzie statku na rzece Chao Phraya.

 

Dzień 6 (środa, 1 stycznia, PIERWSZY DZIEŃ NOWEGO 2025 ROKU

CHIANG RAI

Transfer na lotnisko Don Muang w Bangkoku. Przelot do Chiang Rai. Transfer do hotelu, wieczorna wizyta na lokalnym bazarze. Nasz hotel – Phowadol Resort & Spa, Chiang Rai (http://www.phowadol.com/ lub podobny).

 

Dzień 7 (czwartek, 2 stycznia)

ZŁOTY TRÓJKĄT

Całodniowe zwiedzanie Chiang Rai i “Złotego Trójkąta“. Wizyta w wiosce, gdzie birmańskie “kobiety żyrafy” noszą na szyi dziesiątki ozdobnych obręczy. Możliwość zakupu birmańskiego rękodzieła. Przejazd do Mae Sai, gdzie spotykają się granice trzech państw (Tajlandia, Birma i Laos), muzeum opium, Złoty Budda, panorama rzeki Mekong, zabytkowe ruiny Chiang Saen; świątynie, stupy, miejskie mury z 1328 roku. Powrót na nocleg do Chiang Rai.

 

Dzień 8 (piątek, 3 stycznia)

CHIANG RAI

Poranne zwiedzanie Chiang Rai; Błękitna Świątynia, Biała Świątynia (Rong Khun Temple) i “Czarny Dom” znakomitego, lokalnego artysty. Przejazd do Chiang Mai z dwugodzinnym spacerem do wodospadów Khun Korn po drodze. Zakwaterowanie w hotelu Empress Chiang Mai (http://www.empresshotels.com/theEmpressChiangMaiHotel lub podobnym).

 

Dzień 9 (sobota, 4 stycznia)

CHIANG MAI

Zwiedzanie Chiang Mai; m.in. wizyta w jednej z najważniejszych w Tajlandii świątyni Doi Suthep z 1383 roku, panorama miasta ze wzgórza Suthep Mountain. Kolacja w lokalnej tajskiej restauracji Traditional Northern Thai z muzyką i regionalnym pokazem; Taniec Miecza, Taniec Świec, Taniec Paznokci, Taniec Ramwong. Nocleg w Chiang Mai.

 

Dzień 10 (niedziela, 5 stycznia)

CHIANG MAIPHUKET

Transfer na lotnisko w Chiang Mai i przelot na Phuket, transfer (2.5 godz.) do hotelu Deevana Krabi Resort (https://www.deevanahotels.com/deevanakrabiresort/ lub podobnym) w Krabi, zakwaterowanie. Jak pozwolą rezerwacje lotnicze – wycieczka na nocny targ.

 

Dzień 11, 12  (poniedziałek, wtorek, 6, 7 stycznia)

KRABI i TROPIKALNE WYSPY

Czas wolny z ogromnym wyborem atrakcyjnych wycieczek lokalnych (płatnych osobno). Przykładowo: 1) Całodniowa wycieczka łodzią motorową na wyspy Phi Phi i Khai Island z lunchem ($46). 2) Krabi Four Islands Tour ($32), 3) James Bond Island Tour ($42) Phuket City Tour ($10). Do tego; Turkusowa Laguna, Świątynia Tygrysa (1,200 schodów do pokonania z piękną panoramą Krabi jako nagrodą za wysiłek), gorące źródła, tajski masaż, spa, nocne targowiska, przejażdżka na słoniach etcetera.

 

Dzień 13 (środa, 8 stycznia)

LOT do SINGAPURU

Transfer na lotnisko w Phuket; dwugodzinny przelot do Singapuru, nocleg w Mieście Lwa.

 

Dzień 14 (czwartek, 9 stycznia)

SINGAPUR

Od 9 rano rano standardowe (3.5 godz., ok. $35) zwiedzanie Singapuru: kolorowa, tętniąca życiem indyjska dzielnica Little India, dzielnica kolonialna z posągiem mitycznego lwa Merliona, będącym symbolem Singapuru, zwiedzanie dzielnicy chińskiej ze świątynią Thian Hock i ogród botaniczny słynący z największej na świecie kolekcji orchidei. Popołudnie wolne na relaks i odpoczynek. Od godz. 19 proponujemy nocną eskapadę po Singapurze (3.5 godz., ok. 50USD): Ogrody Gardens By the Bay, wyjazd na platformę widokową hotelu Marina Bay Sand’s Sky Park skąd roztacza się fantastyczna, nocna panorama centrum Singapuru, rejs łódką po rzece przez downtown, pasaż Clark Quay. Pokaz grających fontann, świateł laserowych i efektów pirotechnicznych. Dla wytrwałych spacer do zabytkowego hotelu Raffles na legendarnego drinka Singapore Sling.

 

Dzień 15  (piątek, 10 stycznia)

SINGAPUR, MALEZJA.

Dla chętnych: całodniowa (12 godz. ok. $75) eskapada do miasta Malacca w sąsiedniej Malezji. Malacca była w XV wieku stolicą Sułtanatu Malajów, a następnie została skolonizowana przez Portugalczyków szczycąc się obecnie zaskakującymi zabytkami: stary fort, świątynia Chen Hoon Teng i wzgórze św. Pawła, skąd 300 lat temu wygłaszał kazania św. Franciszek Ksawery. Opcja: wyspa Sentosa w Singapurze.

 

Dzień 16  (sobota, 11 stycznia)

SINGAPUR odlot

Transfer na lotnisko, droga powrotna do domu, przylot następnego dnia, w niedzielę 12 stycznia 2025.

UWAGA: Ta wycieczka jest skoordynowana czasowo z wyprawą na Rajską Wyspę Bali w niedalekiej Indonezji. Dla Uczestników wycieczki Tajlandia – Singapur oferujemy promocyjną cenę $695 za pobyt na Bali (4 dni, 3 noce), plus koszt przelotu z Singapuru do Denpasaru ($150-200 za bilet). Zapraszamy!

 

Data wycieczki: – 27 grudnia 2024

Cena wycieczki: $2,750

PLUS aktualny koszt przelotów na trasie Chicago – Bangkok – Chiang Mai – Phuket – Singapur – Chicago. które w grudniu 2023 wynosiły:

Chicago – Bangkok, Singapur – Chicago – ok.$1300

Bangkok – Chiang Rai (ok.$100)

Chiang Mai – Phuket  (ok. $250)

Phuket – Singapur (ok. $200)

Powyższe koszty zależą od daty wykupienia biletów lotniczych, im wcześniej – tym taniej!

 

Cena wycieczki obejmuje;

W CZĘŚCI TAJSKIEJ: transfery, noclegi w hotelach 4-gwiazdkowych, transport prywatnym busem wg. programu, opłaty za programowe wstępy, dwa posiłki dziennie: śniadania oraz lunch/dinner, impreza sylwestrowa na łodzi z kolacją, butelka wody mineralnej dziennie, podatki rządowe i opieka polskiego przewodnika.

W SINGAPURZE i MALEZJI: transfery, noclegi w hotelach 4-gwiazdkowych i opieka polskiego przewodnika.

Cena nie obejmuje przelotów międzynarodowych ani wewnętrznych (te ceny podane są powyżej), ubezpieczeń ani zwyczajowych napiwków (ok.$5 os/dzień dla lokalnego przewodnika). Obowiązuje min. 10 uczestników, posiadacze paszportów USA i Polski nie potrzebują wiz do zwiedzanych państw.

W SINGAPURZE i MALEZJI cena nie obejmuje kosztów zwiedzania, ubezpieczeń ani posiłków.

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, kamerę, ładowarki, lekką, bawełnianą odzież na zmianę, strój kąpielowy, wygodne buty, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, okulary p.słoneczne, krem p.słoneczny, Immodium, krople do oczu. Przydaje się punktualność, zdyscyplinowanie, dobry humor i doborowe towarzystwo. W regionie używany jest prąd elektryczny 220V, wtyczki typu A, B, C i O, czyli zarówno płaskie (jak w USA) jak i okrągłe (jak w Europie) bolce, trzeba mieć adapter. UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy, zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura, zmiany paszportów w „ostatniej chwili”…

 

 

 

Mapa Podróży

Zima 2024/2025

Wycieczka z polskim przewodnikiem do Tajlandii, Singapuru i Malezji. Sylwester 2024/2025 w Bangkoku

$2,750 / person

Termin Wycieczki:
27 grudnia 2024 - 12 stycznia 2025

Cena zawiera:

transfery
noclegi w hotelach 4-gwiazdkowych,
transport prywatnym busem wg. programu
opłaty za programowe wstępy
dwa posiłki dziennie: śniadania oraz lunch/dinner w części tajskiej
butelka wody mineralnej dziennie
podatki rządowe
opieka polskiego przewodnika.
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget