U G A N D A   R W A N D A (Etiopia?) 2024, 2025

U G A N D A   R W A N D A (Etiopia?) 2024, 2025

Kigali – safari piesze – safari na jeepach – spotkanie z Pigmejami – hiking do goryli – lwy, słonie, hipopotamy, żyrafy w Parku Narodowym Queen Elizabeth – jeziora w kraterach wulkanicznych – Jezioro Mburo – rejs w Kazinga – safari wodne, jezioro Bunyonyi – złote małpy – Entebbe

Program Wycieczki

Dzień 1. (10 grudnia wtorek, 1 lutego sobota )

WYLOT do AFRYKI

Przelot do Afryki przez jeden z pośrednich portów lotniczych.

 

Dzień 2. (11 grudnia, 2 lutego)

Kigali, RWANDA

Lądowanie w stolicy Rwandy, transfer na nocleg do hotelu w Kigali, zazwyczaj w 4-gwiazdkowym Hotel des Mille Collins lub podobnym.

UWAGA: termin skoordynowany z poprzedzającą wycieczką do Etiopii:

ETIOPIA 2024, 12 dni

 

Dzień 3. (12 grudnia, 3 lutego)

KIGALI

Po śniadaniu w hotelu czeka nas całodniowe zwiedzanie stolicy Rwandy; miejsca związane z burzliwą historią miasta i państwa, kościół Nyamata, wyroby artystycznego rzemiosła na lokalnym targowisku Craft Village, zakup pamiątek, muzeum, nocleg w Kigali. Wliczone śniadanie (B).

 

Dzień 4. (13 grudnia, 4 lutego)

JEZIORO MUTANDA

Po śniadaniu przekraczamy granicę z Ugandą, aby pośród sielankowych krajobrazów afrykańskich wzgórz dotrzeć nad malownicze jezioro Mutanda. Po południu rejs łodzią. Nocleg w Mutanda Lake Resort położonym na cyplu nad jeziorem  z widokiem na góry Virunga (lub podobnym). Wliczone: śniadanie (B), lunch (L) i obiadokolacja (D).

 

Dzień 5. (14 grudnia, 5 lutego)

JEZIORO MUTANDA

Dwugodzinny spacer w poszukiwaniu unikalnych “złotych małp” w Parku Narodowym Mgahinga. Powrót do hotelu, skąd po południu, opcjonalnie można wziąć udział w wycieczkach: Nature Walk ($20), wizyta w wiosce plemienia Mukozi ($30), spacer do jeziora Mulehe ($50) albo rejs na wyspę Mutanda ($35). Nocleg nad jeziorem Mutanda. Wliczone: B, L, D.

 

Dzień 6(15 grudnia, 6 lutego)

TREKKING do GORYLI

Po śniadaniu udajemy się na spacer do Parku Narodowego Mgahinga lub Bwindi, w poszukiwaniu rodzin goryli. Po ich znalezieniu, wolno nam spędzić jedną godzinę z legendarnymi zwierzętami. Powrót do hotelu na lunch, wizyta w murzyńskiej wiosce plemienia Pigmejów Batwa. Wycieczka do goryli jest opcją – kosztuje bowiem $800 od osoby. W zamian można skorzystać ze wspomnianej wyżej bogatej oferty nad jeziorem Mutanda. Nocleg nad jeziorem Mutanda, (B, L, D).

 

Dzień 7. (16 grudnia, 7 lutego)

JEZIORO BUNYONYI

Wczesnym rankiem wyjazd do jednego z najładniejszych miejsc w Ugandzie – liczącego 29 wysepek jeziora Bunyonyi. Rejs łodzią połączony z obserwacją krajobrazu i dzikiej przyrody, w tym mnóstwo wodnego ptactwa. Dla chętnych kąpiel, gdyż w jeziorze nie ma ani przywr bilharcji ani krokodyli! Wody do picia i do kąpieli z innych jezior – nawet z tych pięknych jak w bajce – unikamy jak ognia! Nocleg w Bunyonyi, (B, L, D).

 

Dzień 8. (17 grudnia, 8 lutego)

PARK NARODOWY QUEEN ELIZABETH

Po śniadaniu przejazd z Bunyonyi do Parku Narodowego Królowej Elżbiety; podglądanie typowej, afrykańskiej, dzikiej zwierzyny, w tym rzadkich, umiejących wspinać się po drzewach lwów w regionie Ishasha . Nocleg w Enganzi Game Lodge, lub podobnej, (B, L, D).

 

Dzień 9. (18 grudnia, 9 lutego)

PARK NARODOWY QUEEN ELIZABETH

Dzisiaj wyruszamy z hotelu bladym przedświtem, dzierżąc pudełka ze śniadaniem. Kiedy zwierzęta są najbardziej aktywne, udajemy się na safari w Parku Narodowym Królowej Elżbiety, gdzie mamy okazję podziwiać lwy, hieny, hipopotamy, bawoły, przy odrobinie szczęścia pantery! Powrót do hotelu na lunch i odpoczynek. Po południu znowu wyruszamy na safari, tym razem wodne w cieśninie Kazinga Channel, gdzie znowu oglądamy dzikie zwierzęta, których zestaw tym razem wzbogacony jest o liczne i barwne, wodne ptactwo. Nocleg w Enganzi Game Lodge, lub podobnej, (B, L, D).

 

Dzień 10. (19 grudnia, 10 lutego)

JEZIORA W WULKANICZNYCH KRATERACH

Po wczesnym śniadaniu podziwiamy unikalne jeziora w wulkanicznych kraterach, niektóre głębokie na blisko pół kilometra! Wizyta w sierocińcu Kichwamba Orphanage z dziećmi, których rodzice zmarli w wyniku ataku dzikich zwierząt, walki z kłusownikami, lub z powodu chorób czy głodu  Przejazd do parku narodowego Mburo. Popołudniowe safari piesze połączone z obserwacją zebr, antylop, bawołów, żyraf i guźców. Nocleg w Mpogo Safari Lodge, lub podobnym, (B, L, D).

 

 

Dzień 11. (20 grudnia, piątek, 11 lutego wtorek)

ENTEBBE

Poranne safari piesze, odwiedziny w lokalnej wiosce Ankole, transfer na lotnisko w Entebbe, skąd mamy odlot w drogę powrotną.

 

Dzień 12. (21 grudnia, sobota, 12 lutego środa)

PRZYLOT

Przylot do domu w dniu i w godzinach zależnych od dokonanych rezerwacji lotniczych. Zakończenie wycieczki; pora pomyśleć o wizycie w kolejnym państwie Czarnego Lądu, może Etiopia, Kenia, Tanzania, Zanzibar ???

 

Termin: 10 grudnia, 1 lutego 2025

 Cena wycieczki:$ 3,495 plus aktualny koszt przelotów.

 Pierwsza rata $1,500 płatna w chwili zapisu, druga rata 60 dni przed wylotem. Cena obejmuje: transport prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i łodziami, zakwaterowanie w hotelach/lodżach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, posiłki zgodnie z wymienionymi w programie każdego dnia oraz usługi polskiego przewodnika. Cena nie obejmuje przelotów, ubezpieczeń, wyżywienia i zwyczajowych napiwków ($10 dziennie dla kierowcy, który jest też przewodnikiem, zbierane na końcu wycieczki). Cena nie obejmuje opłaty $800) za wizytę u goryli, osoby chętne muszą tą kwotę uiścić jak najwcześniej, w miarę dostępu miejsc), Przeloty na trasie Chicago – Kigali – Entebbe – Chicago, zgodnie z datami wycieczki, w maju 2023 kosztowały ok. 1,400 USD (plus koszt bagażu). Obowiązuje minimum 10, maksimum 15 osób.

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – aparat, kostki pamięci, ładowarki, kamerę, lekką odzież dostosowaną do klimatu tropikalnego, preferowane jasne kolory, długie rękawy, długie nogawki, wygodne sportowe obuwie, strój kąpielowy, sprzęt przeciwdeszczowy, środek na komary, drobne i większe banknoty, które powinny być nieskazitelne; bez plam, napisów, dziur, przerw…. Przydaje się lornetka, dobry humor i doborowe towarzystwo. Czeka nas wiele wspaniałych przeżyć, przepiękne krajobrazy, smak prawdziwej przygody. Posiadacze polskich i amerykańskich paszportów otrzymują wizy poprzez internet. Zalecamy posiadanie kopii paszportu, dodatkowych zdjęć paszportowych, biletów i innych, ważnych dokumentów. Rwanda wymaga szczepień p.żółtej febrze, można je otrzymać m.in. w Passport Health, 1718 Sherman Ave. Evanston IL.

 

 

 

Mapa Podróży

grudzień 2024, luty 2025

wycieczki do Uganda i Rwanda z polskim przewodnikiem Andrzej Kulka

$3,495 / person

Termin Wycieczki:
10 - 21 grudnia 2024, 1 - 12 lutego 2025

Cena zawiera:

transport prywatnym, klimatyzowanym mikrobusem i łodziami wg programu
pełne wyżywienie, trzy posiłki dziennie w Ugandzie
zakwaterowanie w hotelach/lodżach w pokojach 2-osobowych/2-łóżkowych klasy turystycznej
bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
usługi polskiego przewodnika
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget