WIETNAM LAOS KAMBODŻA styczeń 2025

WIETNAM LAOS KAMBODŻA styczeń 2025

WIETNAM – HANOI – SAPA – ZATOKA CAT BA – LAOS – LUANG PRABANG – MEKONG – ANGKOR WAT – SIEM REAP

Program Wycieczki

Dzień 1 – (12 stycznia 2025, niedziela)

Wylot do Wietnamu z przesiadką w jednym z miast Azji Wschodniej, po drodze, przekraczając Miedzynarodową Linię Zmiany Daty “tracimy z życia” jeden dzień.

 

Dzień 3 – (14 stycznia, wtorek)

HANOI

Przylot do stolicy Wietnamu, transfer do hotelu klasy Deluxe (4*+), zakwaterowanie. Aklimatyzacja i odpoczynek po podróży.

 

Dzień 4 – (15 stycznia, środa)

HANOISAPA

Od rana zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), Plac Ba Dinh, świątynia Ngoc Son, rezydencja Ho Chi Minha, Pagoda Jednej Kolumny, Świątynia Literatury. Po lunchu, około godz. 1 po południu, czeka nas ok. 7-godzinny przejazd nowo zbudowaną autostradą do Sapa. Zakwaterowanie w miejscowości na wysokości 1500 m npm, która ze względu na wspaniały klimat służyła za letnią siedzibę francuskiej administracji w czasach kolonialnych. Noc spędzamy w “butikowym” hotelu klasy Deluxe, pokoje z balkonami. Wliczone śniadanie (B) i lunch (L).

 

Dzień 5 – (16 stycznia, czwartek)

GÓRSKI RESORT SAPA – SREBRNE WODOSPADY – PARK NARODOWY HOANG LIEN

Po śniadaniu czeka nas krótki przejazd do pięknych wodospadów Silver Falls, sesja fotograficzna, przejazd do tarasu widokowego “Bramy Niebios” (Heaven Gate) na przełęcz Tram Ton (najwyższa przełęcz w Wietnamie, 2047 m npm), skąd roztacza się panorama najwyższych gór kraju, z których szczyt Fansipan siega 3,147 metrów. Stąd biegnie ścieżka pośród bambusowych zagajników w dół doliny, na terenie Parku Narodowego Hoang Lien. Lunch w malowniczym zakątku nad brzegiem rzeki. Wizyta w wiosce Sin Chai zamieszkałej przez barwnie odzianych ludzi z plemiona mniejszości etnicznej Czarnych Hmongów. Po blisko pięciu godzinach łatwych spacerów, lunchu i godzinie jazdy wracamy na zasłużony nocleg do Sapa (B/L).

 

Dzień 6 – (17 stycznia, piątek)

SAPA – TARGOWISKO CAO SONHANOI

Po śniadaniu spacerujemy na poranne targowisko, gdzie na zakupy, pogaduszki i randki schodzą miejscowi „górale” z okolicznych plemion, pełen folklor i pamiątki! Przejazd nad granicę chińską na pamiątkowe zdjęcia, lunch w lokalnej restauracji w Lao Cai, skąd jedziemy na nocleg do Hanoi, zakwaterowanie w centrum miasta (B/L).

 

Dzień 7 – (18 stycznia, sobota)

HANOI ZATOKA LAN HA

Po śniadaniu przejazd do portu, gdzie po zapoznaniu się z trasą rejsu zaokrętujemy się na luksusowy statek na 2 noce; powitalne drinki, pyszny lunch… Wpływamy na teren Światowego Dziedzictwa Przyrody Zatoki Ha Long Bay – Cat Ba Archipelago, upiększonego tysiącami wapiennych, stromych skał wystających prosto ze szmaragdowej wody. Pośród tych malowniczych wysepek znajdują się plaże, okraszone na dodatek ciekawymi pieczarami, a niektóre z nich odwiedzimy. Około. 3 po południu wizytujemy Ciemną i Jasną Jaskinię w zatoce Lan Ha Bay. Możliwość pływania w tropikalnych wodach bambusowymi łodziami albo kajakami (w tym wypadku sami wiosłujemy). Kapiel w ciepłym morzu lub w basenie z jacuzzi na pokładzie naszego statku. O zmierzchu (16:30) podziwiamy zachód słońca nad Zatoką Lan Ha, “happy hour” i obiadokolacja w romantycznej scenerii. Wieczorem podglądamy scenerię wybrzeża lub… łowimy kalmary na wędkę! Nocleg na statku (B/L/D).

 

Dzień 8 – (19 stycznia, niedziela)

HALONG – CAT BA ARCHIPELAGO

Podziwiamy nieziemskie krajobrazy oceanicznego krasu, zupełnie jak z kultowego filmu “Awatar, Droga Wody“. Dla chętnych sesja/lekcja chińskiej gimnastyki zdrowotnej Tai Chi o poranku, przejazd rowerem lub zmotoryzowanym pojazdem (do wyboru) poprzez ryżowe pola do rybackiej wioski Viet Hai. Podglądamy codzienne życie lokalnej ludności. Wczesnym popołudniem docieramy do plaży, gdzie można oddać się kąpieli lub pływaniu kajakiem. kolacja, relaks na pokładzie. Nocleg na statku (B/L/D).

 

Dzień 9 – (20 stycznia, poniedziałek)

HALONGHANOI

O godzinie 6 rano, dla chętnych kolejna sesja/lekcja Tai Chi. Po śniadaniu zwiedzamy fantastyczne jaskinie Gia Luan i Trung Trang na wyspie Cat Ba. Oddajemy kabiny, około południa dobijamy do portu Tuan Chau Marina, dojazd do hotelu w Hanoi około 4 po południu. Wieczorny spacer po centrum tego intrygującego miasta. Wliczone; śniadanie i brunch (B/ BRUNCH/-).

 

Dzień 10 – (21 stycznia, wtorek)

HANOI, WIETNAM – LUANG PRABANG, LAOS

Po śniadaniu czas wolny, transfer na lotnisko Noi Bai, przelot do Luang Prabang w Laosie. Nocleg w Luang Prabang. Stare miasto Luang Prabang zostało uznane za Światowe Dziedzictwo Kultury UNESCO, podobnie jak nasz Kraków. Nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu typu “boutique” (B/L/D).

 

Dzień 11 – (22 stycznia, środa)

LUANG PRABANG

Rejs łodzią w górę rzeki Mekong do jaskini/świątyni Pak Ou. Wizyta w fabryce ryżowej whisky w Ban Muangkeo, lunch w lokalnej restauracji nad brzegiem Mekongu. Zaglądamy do Ban Sanghai, gdzie oglądamy, jak tradycyjnymi metodami produkuje się papier oraz tkaniny z jedwabiu. Powrót do Luang Prabang, a tam podchodzimy po 328 stopniach na wzgórze Phousi ze złotymi pagodami i zachwycającą panoramą byłej stolicy królestwa oraz potężnej rzeki Mekong na drugim planie (B/L/D).

 

Dzień 12 – (23 stycznia, czwartek)

LUANG PRABANG WODOSPADY KHUANG SI

O poranku (6 rano) podglądamy buddyjskich mnichów w szafranowych szatach, którzy na uliczkach starego miasta zbierają jałmużnę. Po śniadaniu przejazd na prowincję do bajecznie kolorowych wodospadów Kuang Si. Fotografowanie, kąpiel w zielonej, krystalicznej wodzie. Po drodze przystajemy we wiosce Hmongów zwanej Ban na Oune. Powrót do Luang Prabang. Zwiedzamy najsłynniejsze świątynie tego najlepiej zachowanego z tradycyjnych miasta Azji Południowo-Wschodniej: XVI-wieczna stupa Wat Visoun i królewska świątynia Wat Xieng Thong. Zakup pamiątek na lokalnych targowiskach. (B/L/D).

 

Dzień 13 – (24 stycznia, piątek)

LUANG PRABANG, LAOS SIEM REAP, KAMBODŻA

Przelot do Siem Reap w Kambodży, transfer do hotelu. Przy sprzyjających rezerwacjach lotniczych po południu rejs łodzią po jeziorze Tonle Sap, gdzie zobaczymy unikalne, “pływające miasta”. Powrót do hotelu, wieczorny wypad do “turystycznego centrum” przy ulicy Pub Street, gdzie pójdziemy na typowy, lokalny obiad, w naszej ulubionej restauracji, serwującej pyszne spring rolls oraz rybę “Fish Amok”! Nocleg (B/-/-).

 

Dzień 14 – (25 stycznia, sobota)

SIEM REAP – ANGKOR THOM

Całodniowe zwiedzanie najsłynniejszych świątyń XII-wiecznego kompleksu Angkor Wat; Południowa Brama do Angkor Thom, świątynia Bayon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla. Po południu wizytujemy świątynię Ta Prohm i najsłynniejszą z tutejszych atrakcji – świątynię Angkor Wat. Zachód słońca podziwiamy zazwyczaj ze wzgórza Phnom Ba Kheng Hill. Kolacja z tradycyjnym pokazem tańców kambodżańskich w wykonaniu niebiańskich apsar. (B/-/D).

 

Dzień 15 – (26 stycznia, niedziela)

PAŁAC KRÓLEWSKI, SREBRNA PAGODA

Phnom Penh “City tour”, lunch nad rzeką… wstępy płatne osobno. Nocleg w Phnom Penh (B).

 

Dzień 16 – (27 stycznia, poniedziałek)

LOT

Transfer na lotnisko,  wylot z Kambodży. Przesiadka na samolot do USA, przylot do Chicago/N.Jorku rankiem TEGO SAMEGO DNIA (ponieważ przekraczamy z powrotem Międzynarodową Linię Zmiany Daty).

Termin 2025:  12 stycznia

 Cena wycieczki – $3,145 plus aktualny koszt przelotów wg programu, który w styczniu 2024 roku wynosił $1300-1500 za wygodne połączenia do Hanoi. I rata $1,500 płatna w chwili zapisu, II rata – 90 dni przed wyjazdem.

   Cena obejmuje: przeloty regionalne z Hanoi w Wietnamie do Luang Prabang w Laosie raz z Luang Prabang do Siem Reap w Kambodży, śniadania, transport lokalny prywatnym busem wg programu, zakwaterowanie w hotelach 2-osobowych, 2-łóżkowych, 4 gwiazdkowych, rejs luksusowym statkiem z pełnym wyżywieniem i programem, rejs łodzią po rzece Mekong, wstępy według programu, show w Siem Reap oraz usługi polskojęzycznego i angielskojęzycznego przewodnika na miejscu. Dopłata do “jedynki” wynosi $633. Obowiązuje minimum 12 uczestników.

   Cena nie obejmuje pozostałego wyżywienia, ubezpieczeń i opłat wizowych (Wietnam $25, Laos $41, Kambodża – $ 50).UWAGA: uczestnicy są w całości odpowiedzialni za sprawy wizowo-paszportowe (daty ważności, puste strony na wizy – sześć stron w tym przypadku – zgodność imion i nazwisk z danymi podanymi do biura…)

   CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ – 4 FOTOGRAFIE PASZPORTOWE do wiz, aparat, kostki pamięci, kamerę, ładowarki, lekką, bawełnianą odzież na zmianę, wygodne buty, długie spodnie i szorty, czapeczkę z daszkiem, strój kąpielowy, okulary p.słoneczne, Immodium, krople do oczu, personalna apteczka. Przydaje się dobry humor i doborowe towarzystwo. W regionie używany jest prąd elektryczny 220V, ale gniazdka w naszych hotelach są przystosowane do wtyczek z USA.

 

Mapa Podróży

Zima 2025

Wietnam Laos Kambodża wycieczka z polskim przewodnikiem Andrzej Kulka

$3,145 / person

Termin Wycieczki:
12 stycznia 2025

Cena zawiera:

przeloty regionalne z Hanoi w Wietnamie do Luang Prabang w Laosie oraz z Luang Prabang do Siem Reap w Kambodży,
transfery
zakwaterowanie w hotelach 2-osobowych, 2-łóżkowych, 4 gwiazdkowych
transport lokalny prywatnym busem wg programu
rejs luksusowym statkiem z pełnym wyżywieniem i programem,
rejs łodzią po rzece Mekong
show w Siem Reap
wstępy według programu
usługi polskojęzycznego i angielskojęzycznego przewodnika na miejscu
Exotica Travel

Exotica travel to rodzinne biuro podróży, organizujące od blisko 30 lat wycieczki z polskim przewodnikiem do najciekawszych miejsc na świecie. Polecamy również pakiety wczasowe Apple Vacations i wyjazdy indywidualne na zamówienie; na ryby, na grzyby...

Kontakt
Znajdź nas na

Copyright © 2021 Exotica Travel

Source: https://currencyrate.today/converter-widget